Gwiazda Wieczorna wschodzi

Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Cykl: Baśniobór (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.
Fablehaven. Rise of the Evening Star
las, trolle, walka ze złem
Ag2S

W poprzednim tomie przygód Kendrze i Sethowi udało się uratować Baśniobór przed Stowarzyszeniem Gwiazdy Wieczornej, które zamierzało zniszczyć zaczarowany rezerwat i przejąć władzę nad światem. Jednak Stowarzyszenie nie daje za wygraną. W Baśnioborze ukryto jeden z potężnych artefaktów pozwalających uwolnić najpotężniejsze demony z zaklętego więzienia. Dzieci, ich dziadkowie oraz trójka specjalistów od magii muszą temu zapobiec za wszelką cenę. Przed rokiem wróżki podzieliły się z Kendrą magiczną mocą - dlatego ona także staje się celem sił zła. Czy w porę nauczy się wykorzystywać niezwykły dar? I czy jej brat uwolni się od klątwy demona, który chce go pożreć? Stawką są losy całego świata.

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2011

źródło okładki: http://wab.com.pl/?ECProduct=1238&v=_tw

Marago | 2017-03-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Prezent
Przeczytana: 06 marca 2017

"Baśniobór. Gwiazda Wieczorna wschodzi" to drugi tom pięcioksięgu napisanego przez Brandona Mulla. Cykl ten należy do fantastyki, a skierowany jest do czytelnika 9+. Dzięki temu, że górna granica wieku nie jest określona - mogłam się załapać, co uczyniłam z niemałą przyjemnością.

Tym razem dzieci - Kendra i Seth stają w obronie ukochanej baśniowej krainy. A zagrożenie dla Baśnioboru i jego mieszkańców jest poważne...

To bardzo przyjemny czasoumilacz, aczkolwiek strrrraszny. Polecam.

wiejskifilozof | 2017-07-02

Przecież to arcydzieło.Jedna z najlepszych książek,jakie ostatnio dane mi było Przeczytać,czy może być lepsza książka dla młodzieży ?
Zobaczcie tylko sami,co tam nie było.Choćby ten kot ( oj mieli z nim kłopoty),to tylko procent tego co było.W tej książce,jestem pod wrażeniem.

anika | 2015-05-04
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2015
Przeczytana: 04 maja 2015

Magia mną zawładnęła. Magia prostej, ale dobrze opowiedzianej historii. Odłożyłam wszystkie czytane książki i nie opuszczam od kilku dni Baśnioboru. Zaraz sięgnę po kolejne przygody Kendry i Setha, mimo, że pozornie przeznaczone są one dla nastolatków. Dla mnie po prostu przygody dzieciaków pachną dzieciństwem.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Gwiazda Wieczorna Wschodzi" drugi tom mojej ulubionej trylogii Baśniobór autorstwa Brandona Mulla . Po ostatnim pobycie w Baśnioborze wiele się zmieniło m.in: Kendra uratowała krainę i została owróżkowiona .Tuż przed zakończeniem roku szkolnego do klasy Kendry przychodzi nowy uczeń. Tylko Kendra wie naprawdę kim on jest... Następnie wraz z bratem poznaje Errola. Na początku dzieci zaprzyjaźniają się z nim . Jednak potem dowiadują się , że jest on członkiem Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej. Po zakończeniu szkoły po dzieci przyjeżdża Vanessa , którą wysłał dziadek dzieci po nich . W Baśnioborze dzieci dowiadują się , że na terenach rezerwatu jest tajemniczy artefakt. Coulter,Tanu i Vanessa będą go szukać i przy okazji będą szkolić dzieci. Tanu uczy ich o eliksirach , Vanessa o magicznych stworzeniach a Coulter o magicznych przedmiotach. Jednak nawet w rezerwacie czyha na dzieci niebezpieczeństwo. Ktoś jest szpiegiem i utrudnia im prace . Nagle szpieg przejmuje kontrole nad...

Marek Adamkiewicz | 2017-07-18

Drugi tom cyklu jest jeszcze lepszy niż otwieracz.
Pozytywne wrażenie robi fantastyczna menażeria występująca na kartach tej powieści, poza tym autor nie traktuje młodego odbiorcy jak głupca - to co dzieje się w Baśnioborze podlega szeregowi reguł i uwarunkowań, a sam rezerwat jest wiarygodnie wkomponowany w realny świat.

Przy okazji, przygody rodzeństwa Sorensonów mają też walory edukacyjne, co uwypuklają jeszcze tematy które na końcu książki autor rzuca młodemu czytelnikowi do przemyśleń.

Co istotne, także bardziej doświadczony odbiorca nie będzie się podczas lektury nudził ani narzekał zbytnio na wtórność - całość jest bardzo wciągająca, a jeśli pojawiają się motywy znane i ograne, to Mull wykorzystuje je w kreatywny sposób.

Mnie się podoba i będę dalej wgłębiał się w magiczny świat przedstawiony.

dilbi | 2018-03-07
Przeczytana: 07 marca 2018

Pierwszy tom czytałam dziecku, bo wtedy jeszcze nie ogarniała tak długich książek. Kolejny już czytałam sama, bo wciagnęła mnie historia, a chcę też mieć o czym dyskutować z Małolenią, jak sama przeczyta :) A teraz ją podpuszczam troszeczkę i mobilizuje do czytania podając jej okruszki z historii.
A sama historia świetna! Sporo straszniejsza niż w pierwszym tomie, ale to tym lepiej. Język na tyle prosty, żeby 9-10-latkowie nie mieli problemu z samodzielnym czytaniem. A dla starszych czytelników - historia plecie się naprawdę składnie i trzyma przy sobie.
Serdecznie polecam i dla młodszych i dla starszych.

Agata | 2016-02-08
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 02 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kontynuacja Baśnioboru jest równie dobra jak pierwszy tom. Przygody Kendry i Setha oraz magiczny świat znowu mnie wciągnęły. Fabuła staje się coraz bardziej pokręcona, coraz więcej się dzieje, a to dopiero drugi tom. Z tą powieścią nie da się nudzić. Polecam!

Adrian Jeżak | 2015-05-05
Na półkach: Przeczytane, Brandon Mull
Przeczytana: 05 maja 2015

Akcja wciąga i staje się coraz bardziej drapieżna i poważna nawet jak na książkę dla dzieci. Budzi wiele zagadek i kontrowersji. Mam jedynie nadzieję na to, że jak dotąd powtarzający się schemat cudownej dziewczynki i kłopotliwego chłopca nie będzie występował zbyt często w tej serii.Owszem, jest bajkowo, jest i poważnie, jest wciągająco, zagadkowo i z dozą niepewności. Źli stają się dobrymi a ci dobrzy mają podwójna naturę.
Polecam wszystkim fanom
Adrian Jeżak

Koralina | 2015-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

„BEZCZYNNOŚĆ BYŁABY BŁĘDEM.
NIEWIEDZA JUŻ WAS NIE CHRONI.”

Od wyjazdu z Baśnioboru mija niemal rok…
Po pocałunku setek olbrzymich wróżek okazuje się, iż Kendra została obdarzona niezwykłą umiejętnością – potrafi bowiem dostrzegać magiczne stworzenia, które niekoniecznie by sobie tego życzyły.

Wkrótce dziewczynka przekona się, że dziadek Sorenson miał rację, ostrzegając ją, że czasem bezpieczniej byłoby nie widzieć różnych rzeczy ukrytych przed oczami zwykłych śmiertelników…

Wraz z bratem ponownie odwiedzi Baśniobór, by tym razem ratować rezerwat przed nieobliczalnym Stowarzyszeniem Gwiazdy Wieczornej poszukującym ukrytego w nim cennego artefaktu. Sprawa okaże się niezwykle trudna i niebezpieczna, gdyż wśród gości przebywających w posiadłości dziadków pojawi się zdrajca…

Akcja powieści wciąga od pierwszych stron i nabiera tempa z każdym kolejnym rozdziałem książki – razem z Kendrą i Sethem odkrywamy więc sekrety Baśnioboru, przeżywamy ich rozterki i niepokoje oraz poznajemy...

Evik | 2014-05-12
Przeczytana: 09 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Druga część "Baśnioboru" kończy się dobrze. Niewinni zostają uwolnieni i uzdrowieni. Winnych spotyka zasłużona kara. Książka kończy się jednocześnie tak, że człowiek ma ochotę sięgnąć po następny tom.

Kim jest Sfinks? I czy Vanessa mówiła prawdę?

W książce występuje dużo groźnych stworzeń - narkobliksy, kolbold, Ożywieniec.
Ta żaba na okładce także odgrywa ważną rolę. Jest bardzo niebezpieczna, zwłaszcza dla osoby, która ją nakarmi.
I ta straszna Skrzynia Ciszy...

Są dwie tajne organizacje - Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej i Rycerze świtu.

Gwiaździste niebo nade mną…

W nocy z 12 na 13 sierpnia przypada najlepszy moment do obserwacji Perseidów – jednego z najbardziej spektakularnych rojów meteorytów. Na nocnym niebie macie szansę zobaczyć kilkadziesiąt spadających gwiazd. Coś pięknego! Dla wprawienia się w odpowiedni nastrój proponujemy zestawienie książek z gwiazdami w tytule.