Inna rozkosz. Świat dominacji i uległości seksualnej

Tłumaczenie: Krzysztof Wolański
Wydawnictwo: Czarna Owca
Different loving. The world of sexual dominance and submission
BDSM, erotyka, seks

Pierwsza na polskim rynku książka, która wprowadza w świat BDSM i jego historię Autorzy przeprowadzili ponad sto wywiadów z osobami skupionymi wokół sceny BDSM. Książka zawiera opisy praktyk oraz obszerne cytaty dotyczące dominacji i uległości. Wyjaśnia, na czym polega kontrakt D&P i dlaczego tak istotna jest wyobraźnia i rozróżnienie technik (kary cielesne, wiązanie, klapsy, chłosta,...

Pierwsza na polskim rynku książka, która wprowadza w świat BDSM i jego historię

Wyjaśnia, na czym polega kontrakt D&P i dlaczego tak istotna jest wyobraźnia i rozróżnienie technik (kary cielesne, wiązanie, klapsy, chłosta, intensywna stymulacja). Autorzy przedstawiają metody indywidualizacji ciała (gorsety, tatuaże, piercing, skaryfikacja) oraz opisują pragnienia jakie w nas tkwią (fetyszyzm, przebieranki, balansowanie na granicy płci, „złoty deszcz”).
Książka pokazuje, że D&P to nie tylko zbiór praktyk, ale styl życia preferowany przez wiele osób.

źródło opisu: Czarna Owca, 2013

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/erotyka/inna_rozkosz,p732161763

figlarna24 | 2013-05-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 11 maja 2013

Nasz rynek wydawniczy jest wręcz zalewany literatura erotyczną, które przybliżają ( w zakresie wyobraźni) czytelnikowi różnorodne praktyki seksualne. Na blogach, a nawet moim czytaliście o powieściach, gdzie były już pary, trójkąty, pensjonaty, gdzie uczony uległości itp.

Tym razem chciałabym wam przedstawić książkę zupełnie inną niż do tej pory. Pytacie dlaczego, jaką , i o czym , skoro się wydaję, że wszystko zostało już pomiędzy wierszami powiedziane. Otóż jest to inna książka , bo to nie żadna fikcja literacka tylko tzw. samo życie.

Autorzy "Inna rozkosz. Świat dominacji i uległości seksualnej" podjęli niezwykły trud, by zgromadzić obszerne informacje o takiej specyficznej strefie seksualnej , jakim jest BDSM . BDSM to w skrócie - dominacja, uległość. Jak łatwo się domyślić chodzi o techniki sadomasochistyczne, uległości,.

Autorzy książki przeprowadzają bardzo osobiste rozmowy z entuzjastami takiego stylu życia. opowiadają oni o tym , jak odkryli, że ich taki seks...

Fantasy-Bestiarium | 2016-01-13

"Inna rozkosz. Świat dominacji i uległości seksualnej" to książka pokazująca specyficzną i poniekąd inną i kontrowersyjną stronę ludzkiej seksualności. Pozycja ta gromadzi w sobie liczne informacje o dość specyficznej strefie seksualnej, jaką jest BDSM. Książka ta wprowadza w tajemniczy i mroczny świat sadomasochistyczny. Gdzie między uległością, a dominacją widnieje zaledwie cienka granica.

Dzięki pozycji Jona Jacobsa, William D. Brame'a oraz Glori G. Brame dowiemy się choćby o historii BDSM, czy licznych wywiadach traktujących o tematyce sadomasochistycznej. Nie zabraknie również rozdziałów z opisami praktyk i technik dominacji oraz uległości. Pierwsza na polskim rynku książka, która podchodzi do tego zagadnienia w tak otwarty i rzeczowy sposób. Autorzy pokazują, że w wielu osobach tkwi potrzeba spełniania najskrytszych, nawet miejscami mrocznych i dziwnych fantazji. Objaśniają, na czym polega kontrakt D&P oraz jakiego rodzaju techniki mogą wykorzystywać osoby chcące spróbować...

Klaudia | 2014-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Książka warta swej ceny . Najlepsza jaką kolwiek czytałam

Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Książka ta zabiera czytelnika w pasjonującą podróż do najgłebszych ludzkich pragnień,które towarzyszą człowiekowi od początku jego istnienia, (niestety mało kto z nas jest tego świadomy) jednak w skutek licznych przemian kulturowych zostały one z nas wyparte ,do tego stopnia iż stały się tematem tabu. Cieszę się ,że miałam okazję przeczytać tę książkę. zwłaszcza teraz kiedy kultura BDSM stała się modna wskutek czego jej prawdziwe „oblicze” zostało mocno skrzywione począwszy od skojarzeń budzących niesmak i przerażenie do tych groteskowych wywołujących śmiech i zażenowanie.Treść książki okazała się być niezwykle wartościowa zarówno pod względem intelektualnym jak i emocjonalnym.Zdaje sobie sprawę,że świat opisywany w tej książce jest niezwykle wielowymiarowy do tego stopnia,że gdyby chcieć np. zagłębić się dokładnie w korzenie choćby jednej z przedstawionych praktyk rozciągnęło by się to ,na kilka całkiem sporych tomiszczy z tego zakresu ;-) Osobiście niestety czuje pewien...

Berserker | 2014-11-26
Przeczytana: 2014 rok

Przeczytałem kilka fragmentów wydających się ciekawszymi dla mnie, a nie całą książkę, więc nie mam pełnych podstaw do oceny tej książki.

wiedźma | 2016-12-19
Przeczytana: 26 maja 2013

Książka w przejrzysty sposób ukazuje czytelnikowi genezę BDSM, począwszy od pierwszych wspominek w literaturze starożytnej, poprzez Kamasutrę aż do czasów wiktoriańskich, kiedy to w literaturze coraz częściej pojawiały się elementy wiązania i biczowania (tzw. wiktoriańska pornografia) oraz coraz szerszych i częstszych badań psychologów i psychiatrów nad zagadnieniami ludzkiej seksualności.

Całość na: http://wiedzma-czyta.blogspot.com/2013/05/gloria-g-brame-william-d-brame-jon.html

Piotr | 2015-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2015

Z wielką ciekawością przeczytałem tą cegłę o świecie BDSM. W sumie nie wszystkie rozdziały mnie równo interesowały, ale mogłem poznać tematykę od fachowców a nie że ktoś coś powiedział.

Calendula | 2014-09-09

Bez oceny. Książka przestarzała i to mi niestety bardzo przeszkadza. Utknęłam gdzieś przy początku i raczej nie będę kontynuować.

CompleteUnknown | 2017-06-22
Na półkach: Przeczytane, 2017