Bez pruderii. Czyli 50 twarzy Polaka w łóżku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
popularnonaukowa
ZAKŁADKA

Doktor Andrzej Depko, specjalista seksuolog i neurolog, w rozmowie z Edytą Hetmanowską i Igą Przybyszewską opowiada o tajemnicach skomplikowanego i wciąż nie do końca poznanego zagadnienia, jakim jest nasze życie seksualne. Odpowiada na pytania dotyczące zwyczajów i preferencji Polaków, tego, co uznaje się za normę, a co za dewiację. Nie unika kontrowersyjnych zagadnień, otwarcie mówi o seksie z wszelkimi urozmaiceniami, pornografii, prostytucji, klubach swingersów czy przestępczości seksualnej.

źródło opisu: http://conowegowpwn.blogspot.com/2015/10/bez-prude...(?)

źródło okładki: http://conowegowpwn.blogspot.com/2015/10/bez-prude...»

Justyna_78 | 2019-07-04
Przeczytana: 25 czerwca 2019

Wiele tematów na temat seksualności, w formie wywiadu ze specjalistą seksuologiem i neurologiem.
Ja uważam, że jak zwykle warto poznawać ten temat, lekturę polecam, bez jakichś nowości jak dla mnie ale uważam, że zawsze warto. Szybko się czyta.

Marta Ginter | 2018-05-29
Na półkach: Przeczytane, Rozmowy, Rok 2018
Przeczytana: 26 maja 2018

Poradnik w formie wywiadów (czyli taka forma, którą bardzo lubię). Książka bardzo szybko czyta się.

Renax | 2016-12-19
Na półkach: Przeczytane, Poradniki, 2016
Przeczytana: 18 grudnia 2016

Tytuł mnie oszukał! Myślałam, że będzie o 50 rodzajach Polaków w łóżku.
Bo na poradniki, aczkolwiek nie mam nic przeciwko, nie miałam ochoty.
Liczyłam na miłą lekturę. Była miła, ale inna niż się spodziewałam.
Znany polski seksuolog opowiada o różnych sprawach, takich jak homoseksualizm, dojrzewanie chłopców i dziewczynek i sprawy z tym związane, niebezpieczeństwa i zagrożenia, o problemach z seksem zwykłych ludzi i tych niezwykłych, o seksie z wszelkimi urozmaiceniami, pornografii, prostytucji, pedofilii, klubach swingersów czy przestępczości seksualnej.
Podawał przykłady, mówił ciekawie, opierając się na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu z pacjentami. Dużo jest o konsekwencjach złych decyzji, o braku komunikacji itd.
Jest wreszcie o książce '50 twarzy Greya'. Andrzej Depko analizuje seksuologicznie główną bohaterkę (nie znam jej imienia, bo książki nie czytałam), pisze o tym, dlaczego byłaby dobrą pacjentką gabinetu, a także o linijkach Greya za 21 zł.

Olga | 2016-08-14
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2016
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Milutka książka i ładnie wydana, ale kiedy przeczytało się wcześniej kilka pozycji Lwa-Starowicza, to nie znajdzie się w niej wielu zaskakujących informacji. Jednak czytało mi się bardzo dobrze i szybko i nie żałuję tych kilku godzin. :)

Papusza | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Książka „Bez pruderii, czyli 50 twarzy Polaka w łóżku” to wywiad z doktorem Andrzejem Depko przeprowadzony przez Edytę Hetmanowską i Igę Przybyszewską. Andrzej Depko jest specjalistą seksuologiem i neurologiem prowadzącym własny gabinet, stąd wiele jego wypowiedzi popartych jest przykładami zaistniałymi w życiu zawodowym.
Andrzej Depko udziela odpowiedzi na zadawane pytania w sposób prosty, rzeczowy, językiem zrozumiałym dla każdego czytelnika. W pierwszej części zostajemy zapoznani ze sprawa dotyczącymi seksualności od chwili poczęcia do wielu młodzieńczego. Pytania są ciekawe; kiedy zaczyna się kształtować seksualność, dlaczego seksualność to fenomen, jak kształtuje się płeć, i wiele innych ciekawych pytań. W części drugiej poruszane są sprawy związane z problemami wynikającymi w dorosłym życiu Polaków, z antykoncepcją, wpływem mediów i popkultury na sprawy pojmowania seksu, roli sex-shopów w życiu monotonnych zachowań seksualnych. Jeśli kogoś ciekawi seks tantryczny, Andrzej...

rebelka | 2015-12-07
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Moim zdaniem książka najsłabsza z serii "Bez...". Być może za sprawą pań przeprowadzających rozmowę.

emen3 | 2015-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2015

Uważam że jest to dobra książka i warta przeczytania. Było miło sobie powtórzyć sobie lekturę o sferze erotycznej po jakże dawnej książce Pani Wisłockiej.

ZAKŁADKA | 2015-11-07

Edyta Hetmanowska i Iga Przybyszewska w rozmowie z seksuologiem poruszyły naprawdę wiele tematów. Andrzej Depko jest wdzięcznym rozmówcą, który po pierwsze wie o czym mówi, po drugie czyni to w sposób przystępny, zrozumiały, absolutnie szczery, bez owijania w bawełnę.

Zapraszam do przeczytania całej recenzji: