Wycofaj się albo zginiesz

Tłumaczenie: Władysław Masiulanis
Wydawnictwo: Albatros
Don't Blink

Dziennikarz, Nick Daniels, przeprowadza wywiad z mało znanym celebrytą w bardzo znanej nowojorskiej restauracji. Wywiad przerywa tragiczne morderstwo, które ma miejsce kilka metrów od ich stołu. Zamachowcowi udaje się uciec tak szybko jak się pojawił w lokalu, pozostawiając za sobą chaotyczną scenę i zakrwawiony korpus. Kiedy Nick przesłuchuje swój wywiad natrafia na ślad, który może być kluczowy dla sprawy, ale coś w całej sprawie mu się nie składa. Dziennikarz zdaje sobie sprawę, że ktoś obserwuje każdy jego ruch i ktoś bardzo pilnuje, żeby Nick nie doszedł do prawdy.

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

filozof | 2016-01-29

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przyzwyczaiłem się dynamicznej akcji.Książek Pattersona.Niestety teraz tego mi nie było dane odczuć.
A zaczynało się tak dobrze,brutalna śmierć.Mężczyzny w restauracji,pomyślałem.Czemu nie,może być dobra akcja.Niestety,zawiodłem się,
W książkę jest pełno dialogów.I właściwie tylko tyle,od czasu do czasu.
Jakaś akcja.Nie podobała mi się ta książka.

Madi | 2015-09-03
Przeczytana: 03 września 2015

Oj słabiutki ten kryminał,słabiutki.-żadnych zwrotów akcji,zero napięcia. Przez prawie cały czas główny bohater ucieka przed mafiosami i cudem unika śmierci.
Jednak książkę czyta dobrze-krótkie rozdziały,prawie same dialogi.

gwiazdka | 2014-05-18
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 18 maja 2014

Typowa książka akcji. Dziennikarz zostaje zamieszany w sprawę śmierci pewnego adwokata, zaczyna swoje śledztwo, potem ucieka przed kolejnymi mafiosami. Czyta się naprawdę szybko, bo powieść jest lekko napisana, do tego niewiele tekstu na stronie, więc te umykają jedna za drugą. Tylko ani główny bohater, ani postaci drugoplanowe nie mają wyraźnych charakterów, ani treść nie jest zbyt oryginalna. Książka po części przypominała mi twórczość Cohena. Największą jej wadą zaś jest to, że pomimo iż szybko się czyta, równie szybko umyka z pamięci.

Dziennikarz, Nick Daniels,przeprowadza wywiad bardzo mało znanym celebrytą, w bardzo znanej nowojorskiej restauracji. Nagle wywiad przerywa tragiczne morderstwo, które ma miejsce blisko ich stołu.
Jednak zamachowcowi udaje się uciec, tak szybko jak się zjawił w lokalu pozostawiając za sobą chaotyczną scenę i zakrwawiony korpus.
Morderca każdy jego ruch obserwuje, nie chce by doszedł prawdy.
"Wycofaj się albo zginiesz" to doskonały thriller, wbudowane napięcie akcja świetna jestem zachwycona tą książką zdecydowanie przypadła mi do gustu trafiła w moje serce i zaskoczyła.
Kolejny raz James Patterson wraz Howardem Roughanem napisali znakomicie swoją książkę, pisarz nie zawiódł mnie tym razem zaskakuje bardzo mnie swoimi powieściami kryminalnymi i oczywiście thrillerami, które wychodzą z jego pióra są genialne, że chce się czytać i jeszcze raz czytać!
Rewelacyjna,dobra książka szybko wchłonęłam thriller wciągnął mnie!!!

Aneta Wiola | 2016-08-19
Przeczytana: styczeń 2015

Bardzo ciekawa książka Jamesa Pattersona, godna polecenia. WYCOFAJ SIĘ, ALBO ZGINIESZ dosłownie wchłonęłam w dwa dni. Zaskakujące zwroty akcji, opisane tak szczegółowo jakbym mogła zobaczyć w filmie, ciekawe wątki i wiele różnych postaci z którymi nie sposób się nudzić. Perełka jak dla mnie wśród mojej kolekcji książek autora, którą szczerze polecam.

Na półkach: 2018 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

Nic ambitnego, ale zdecydownie zapewniło mi oczekiwaną rozrywkę.

anetapzn | 2014-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2014

Klasyczny Patterson połączony ze stylem pisarskim i tempem narracji Simona Kernicka, czyli w efekcie to, co najbardziej lubię w tego typu książkach. Fakt, nie jest to literatura najbardziej ambitna, ale nie tego oczekiwałam. Szukałam doskonałej rozrywki, książki akcji, napisanej fajnym językiem, wciągającej i takiej, która (jak ja to nazywam) czyta się sama. I dokładnie to otrzymałam. Howarda Roughana nie znam, ale widocznie jego udział przy tworzeniu książki wyszedł jej tylko na dobre.
Bohaterem jest trzydziestoparoletni dziennikarz, Nick Daniels, mieszkaniec Nowego Jorku, zwierz typowo miejski, przystojny, wysportowany, wygadany, singiel, pracujący w prestiżowym i pnącym się w górę Citizenie. Nie boi się niczego. Poznajemy go, gdy wraz z przyjacielem, lekarzem ucieka w Sudanie przed oddziałem chcącym za wszelka cenę ich zabić. Nick jest pewien, że ma fart w życiu i nic tego nie zmieni. Może nie ma szczęścia do kobiet, ale do pracy na pewno. Nie wie jak bardzo się myli. Po...

Marczewek | 2014-03-17
Przeczytana: 16 marca 2014

Za mną kolejna książka z serii Patterson plus Ktoś.
Houard Roughan to obecnie jeden z najstarszych (odkąd Andrew Gross pisze na własny rachunek) współpracowników Jamesa Pattersona.

Jako że konsorcjum Pattersonowskie tworzy cała masa różnorakich autorów, zdarzają się książki lepsze i gorsze. Tą z powodzeniem można zaliczyć do tych lepszych, bo nie jest to szablonowa książka od tej "firmy", mianowicie "dobry glina szuka bad guya". Tym razem akcja trochę przypomina thrillery Harlana Cobena, choć nie jest tak niemiłosiernie naciągana, jak niektóre z jego książek.

Nick Daniels jest dziennikarzem, właśnie umówił się w jednej z nowojorskich restauracji na przeprowadzenie wywiadu z byłą gwiazdą sportu. Zamiast gwiazdora, pojawia się morderca i brutalnie morduje adwokata jednego z mafijnych bossów.
Nick ma włączony dyktafon i nagrywa na nim wiadomość jaką morderca przekazuje ofierze, a która sugeruje zleceniodawcę. Nick o wszystkim informuje policję i prokuraturę, zostaje zakrojone na...

Luczisuawa | 2014-12-01

Cała historia jest świetna. Akcja toczy się szybko, ciągle pojawiają się nowe i zaskakujące wątki. Naprawde fajnie czyta się tą książke..
Ale.. No właśnie. Uwielbiam Jamesa Pattersona. Naprawdę. Ale jeśli wiesz, że bohater jest w ciężkiej sytuacji, nie ma wyjścia i musi zginąć to za chwile okazuje się że ktoś przychodzi mu z pomocą. Nie życzę bohaterom książek źle, ale to naprawde jest naciągane, celują mi w głowe, ktoś strzela mi w pierś, słaniam się i już umieram.. Bum! Przecież mam kamizelkę kuloodporną o której nie było w ogóle mowy.. w tej książce jest takich sytuacji mnóstwo co troszke mnie drażniło ;)

Ilość stron: 398
To piąta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce oraz to, że lubię twórczość tego pisarza.
„Wycofaj się albo zginiesz” czyta się rewelacyjnie. Watek kryminalny bardzo interesujący. Niewiele jest podobnych, może znalazłoby się coś w dziełach Agathy Christie. Nie łatwo jest zgadnąć kto zabił w tłumie gości zgromadzonych w restauracji. Morderca bardzo sprytnie się zamaskował. Na początku trochę wiadomo, ale to są błędne wnioski. Dopiero pod koniec zostaje to wyjaśnione. Jednak ginie jeszcze kilka osób, przestępców. Więcej przeczytacie sami.
Polecam każdemu.