Wycofaj się albo zginiesz

Okładka książki Wycofaj się albo zginiesz James Patterson, Howard Roughan
Okładka książki Wycofaj się albo zginiesz
James PattersonHoward Roughan Wydawnictwo: Albatros kryminał, sensacja, thriller
Don't Blink
Albatros
2014-01-17
2014-01-17
2010-09-27
Władysław Masiulanis

Okładka książki Śmierć czarnej wdowy J. D. Barker, James Patterson
Śmierć czarnej... J. D. Barker, James...
Okładka książki Zero Tolerance James Patterson, Duane Swierczynski
Zero Tolerance James Patterson, Du...
Okładka książki Murder in Bermuda Thaddeus McCants, James Patterson, Aaron Tracy
Murder in Bermuda Thaddeus McCants, J...
Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Córka prezydenta Bill Clinton, James...

Okładka książki Najgorsza sprawa Michael Ledwidge, James Patterson
Najgorsza sprawa Michael Ledwidge, J...
Okładka książki Droga przy plaży James Patterson, Peter de Jonge
Droga przy plaży James Patterson, Pe...
Okładka książki Piętno Kaina Marshall Karp, James Patterson
Piętno Kaina Marshall Karp, Jame...

Całkiem przyjemny kryminał. Czyta się błyskawicznie, lubię książki z którymi rozdziałami, ale tak krótkich chyba jeszcze nie widziałam (108 rozdziałów na nie całe 400 stron daje ok. 3,5 strony na rozdział). Do tego każdy jest zakończony w taki sposób, że po prostu trzeba przeczytać kolejny. Akcja cały czas się toczy, nie ma nudy.
Nie jest to majstersztyk i nie pozostaje w pamięci, ale polecam dla zabicia czasu.

Nie jest to majstersztyk i nie pozostaje w...

Są autorzy, których ksiazki czyta sie w ciemno. I taki własnie jest m.in. Patterson. Dotychczas nie zawiodłam się na każdej z przeczytanych ksiazek (a trochę ich było). Polecam! Nie tylko tę, ale każdą!

Akcja, akcja i jeszcze raz akcja. Czytajac ta ksiazke, nie mozna sie nudzic. Tam ciagle sie cos dzieje i nie sa to nudne zdarzenia. Glowny bohater ma po prostu talent wpadania w klopoty jak przyslowiowa sliwka w kompot. Nie zabraknie tutaj rowniez dobrego poczucia humoru, takiego troche sarkastycznego, ktory bardzo mi w ksiazkach odpowiada.
Trzeba przyznac, ze ksiazka trzyma w napieciu od poczatku do konca. Nieoczekiwane zwroty akcji oraz szybkie tempo narracji to jedne z glownych atutow tej powiesci.
Powstalo rowniez kilka filmow na podstawie ksiazek Jamesa Pattersona, jak Kolekcjoner czy w Sieci Pajaka, w ktorych glowna role gra Morgan Freeman.

Trzeba przyznac, ze ksiazka...

Wycofaj się albo zginiesz" - J. Pattersona za mną. Książka weszła bardzo szybko i przyjemnie. Choć na początku denerwował mnie styl pisania autora. Jednak później nie zwracałem już na to uwagi a bardzo krótkie rozdziały sprawiały, że chciało się przeczytać jeszcze jeden... i kolejny... I tak dotarłem do końca. Podsumowując:to był dobry zakup

Głównym atutem tej książki są krótkie rozdziały ( przez co szybko się ją czyta ) i to, że jest pisana z rodzajem humoru, który akurat mi odpowiada ( a ciężko mi z tym dogodzić ). Ale cała historia nie robi większego wrażenia i nie pozostaje zbyt długo w pamięci. Jeden z wielu podobnych do siebie amerykańskich kryminałów.

Nic ambitnego, ale zdecydownie zapewniło mi oczekiwaną rozrywkę.

Nic ambitnego, ale zdecydownie zapewniło mi oczekiwaną rozrywkę.

Świetna książka! Szybka akcja od pierwszych stron aż po ostatnie. Nie sposób się przy niej nudzić. Świetna fabuła, nieprzewidywalny finał. Czyta się ją szybko i przyjemne. Napięcie trzyma do końca. Polecam.

Ilość stron: 398
To piąta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce oraz to, że lubię twórczość tego pisarza.
„Wycofaj się albo zginiesz” czyta się rewelacyjnie. Watek kryminalny bardzo interesujący. Niewiele jest podobnych, może znalazłoby się coś w dziełach Agathy Christie. Nie łatwo jest zgadnąć kto zabił w tłumie gości zgromadzonych w restauracji. Morderca bardzo sprytnie się zamaskował. Na początku trochę wiadomo, ale to są błędne wnioski. Dopiero pod koniec zostaje to wyjaśnione. Jednak ginie jeszcze kilka osób, przestępców. Więcej przeczytacie sami.
Polecam każdemu.

Ilość stron: 398

Niesamowicie wciąga! Pochłonęła mnie całkowicie. Bardzo zwarta akcja, cały czas się coś dzieje, nie sposób odłożyć na później tej książki. Mimo trochę naciąganego szczęścia wychodzenia bez szwanku głównego bohatera z kłopotów, książka "Wycofaj się albo zginiesz" naprawdę bardzo mi się podobała. Krótkie rozdziały, dzięki czemu dobrze i szybko się ją czyta. Polecam :)

Bardzo dobra książka. Duża dynamika wydarzeń, mnóstwo zwrotów akcji, praktycznie bezustanne napięcie. Dużym plusem są krótkie rozdziały, w których bardzo dużo się dzieje. Nie można się oderwać. Nie przeszkadza nawet to, że czasami sytuacje są trochę naciągane i główny bohater wręcz cudem unika śmierci. Jednak to można Pattersonowi wybaczyć, bo całokształt jest po prostu świetny.

• Literatura amerykańska
  • W bibliotece

Dodaj cytat z książki Wycofaj się albo zginiesz