Crash

Wydawnictwo: Barnes & Noble
angielski
oleczka220

Jude Ryder and Lucy Larson are this generation's Romeo and Juliet: Explosive. Sizzling. Tragic.

A steamy summer encounter with bad boy Jude means trouble for Lucy. Her sights are set on becoming a ballerina, and she won't let anything get in her way . . . except Jude.

He's got a rap sheet, dangerous mood swings, and a name that's been sighed, shouted, and cursed by who knows how many girls.

źródło opisu: http://www.barnesandnoble.com/w/crash-nicole-williams/1112169814

źródło okładki: http://www.barnesandnoble.com/w/crash-nicole-williams/1112169814

Ilka | 2013-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2013

Lucy właśnie wraz z rodziną przeprowadziła się do ich dawnego domu przy jeziorze, a teraz jedynego jaki im pozostał. Tragedia z przed pięciu lat zrujnowała nie tylko ich rodzinę, ale także majątek. Z teko wzgędu Lucy musi przenieść się do publicznej szkoły, zmienić sposób życia, ale jednego nie pozwoli zmienić. Nigdy nie przestanie tańczyć.

Co mi się podobało w Lucy było to, że nie była jakąś rozchichotaną idiotką, i miała swoją godność. A to znaczy, że jeśli facet potraktował ją jak śmieć, to ona odwdzięcza się tym samym. I za to ją lubiłam :D

Pod koniec wakacji spotyka Judea. Chłopaka, który spotyka się z dziewczyną przez jedną noc, nieznając nawet jej imienia. Chłopaka, który ma tragiczną, mroczną przeszłość, niebezpieczną teraźniejszość i niepewną przyszłość. I wreszcie, chłopaka, w którym Lucy zakochała się na zabój.

I teraz, wydawałoby się, że jedynymi problemami na jakie natrafi para będą stereotypy o "złym chłopcu i dobrej dziewczynie", odmienne światy, intrygi...

julie08642 | 2013-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2013

Historia Jude'a i Lucy nie jest typowa. To opowieść o złym chłopcu, który chce się zmienić i o dobrej dziewczynie, która chce mu w tym pomóc. Jest to opowieść o młodych ludziach, którzy walczą o swoją godność. "Crash" to naprawdę poruszająca i wciągająca książka. Bohaterowie są niesamowicie realni. Kochamy ich i nienawidzimy. Spędziłam z nimi długie godziny, razem z nimi przeżywając wszystkie wzloty i upadki. Już nie mogę doczekać się kolejnych części. Wszystkiem tę książkę serdecznie plecam.
PS Dla tych, którzy nie są przekonani do książki po angielsku, spróbujcie! Język wcale nie jest taki trudny. W "Crash" zastosowano dość proste sformułowania. Bardzo przyjemnie się czyta :)

persefona | 2015-11-29
Ania | 2015-02-07