Bo jestem z Wilna... / z Józefą Hennelową rozmawia Roman Graczyk.

Wydawnictwo: Znak
832400033X
Piotr

Rodzina, „Tygodnik”, Kościół i Polska widziane oczyma kobiety cieszącej się powszechnym autorytetem, a zarazem budzącej wiele emocji i kontrowersji. Dziennikarka i polityk szczerze rozmawia z jednym z czołowych publicystów „Gazety Wyborczej”, opowiadając o swojej działalności publicznej i społecznej oraz wybitnych ludziach, których dane jej było spotkać… Po raz pierwszy tak otwarcie...

Po raz pierwszy tak otwarcie odpowiada także na pytania dotyczące życia prywatnego. Mówi o dzieciństwie spędzonym w Wilnie, dzieli się radościami i problemami związanymi z rolą żony, matki i babci.

źródło opisu: Znak, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Audrey60 | 2018-08-02
Przeczytana: 2014 rok

Tę książkę warto przeczytać dla pięknej polszczyzny oraz nieodległej historii Wilna widzianego oczami Józefy Hennelowej.
Szczególnie dla polszczyzny, aby zobaczyć piękno naszego języka, jego kulturę i to, że można mówić pięknie i zrozumiale, a jednocześnie nie być nudnym.