A teraz czas na potop

Tłumaczenie: Anna Wojtaszczyk
Cykl: Planeta Tran-ky-ky (tom 3)
Wydawnictwo: ALFA
8 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Deluge Drivers
tran-ky-ky, lodowy kliper
oddajmojekredki

Ktoś systematycznie podnosił temperaturę zamarzniętej planety. Jeśli Ethanowi i załodze klipera lodowego Slanderscree nie uda się powstrzymać tego procesu, Tran-ky-ky w krótkim czasie stanie się rajem dla ludzi - i piekłem dla rdzennych mieszkańców.

źródło opisu: Alfa, 1998

źródło okładki: http://sfnapoziomie.pl

ewkini | 2019-07-13

Nowe wyzwania i przygody bohaterów. Podobał mi się bardzo proekologiczny wątek z tej części. Pewne sprawy ludzie (i oczywiście inne inteligentne rasy) powinni zostawić naturze.

Andi | 2014-03-06
Przeczytana: 06 marca 2014

W czasie czytania ostatniej części trylogii o lodowej planecie, przez chwilę myślałem, że ta część będzie wyraźnie słabsza od pozostałych.
Na szczęście fabuła się rozpędziła niczym bojer na silnym wietrze.
Ponownie z przyjemnością czytałem o losach bohaterów, które kończą się uroczym happy endem.

Dla zainteresowanych poprzednie tomy to:
1/- Lodowy kliper
2/- Misja do Moulokinu

Trylogia jest lekko powiązana z "Kryształowymi łzami", gdyż dzieje się w czasach galaktycznej wspólnoty ludzi i Thranxów.