A teraz czas na potop

Okładka książki A teraz czas na potop Alan Dean Foster
Okładka książki A teraz czas na potop
Alan Dean Foster Wydawnictwo: ALFA Cykl: Planeta Tran-ky-ky (tom 3) Seria: Biblioteka Fantastyki fantasy, science fiction
Planeta Tran-ky-ky (tom 3)
Biblioteka Fantastyki
The Deluge Drivers
ALFA
1998-01-01
1998-01-01
Anna Wojtaszczyk
tran-ky-ky lodowy kliper

Ostatnia część trylogii, która trzyma wysoki poziom pozostałych części. Nie zawsze jest to oczywiste, ale miło, że ta seria trzyma poziom od początku do końca. Po przeczytaniu ostatniej części, aż szkoda, że to już koniec.

Nowe wyzwania i przygody bohaterów. Podobał mi się bardzo proekologiczny wątek z tej części. Pewne sprawy ludzie (i oczywiście inne inteligentne rasy) powinni zostawić naturze.

W czasie czytania ostatniej części trylogii o lodowej planecie, przez chwilę myślałem, że ta część będzie wyraźnie słabsza od pozostałych.
Na szczęście fabuła się rozpędziła niczym bojer na silnym wietrze.
Ponownie z przyjemnością czytałem o losach bohaterów, które kończą się uroczym happy endem.

Dla zainteresowanych poprzednie tomy to:
1/- Lodowy kliper
2/- Misja do Moulokinu

Trylogia jest lekko powiązana z "Kryształowymi łzami", gdyż dzieje się w czasach galaktycznej wspólnoty ludzi i Thranxów.

Na szczęście fabuła się rozpędziła niczym bojer na silnym wietrze.

Dla zainteresowanych poprzednie tomy to:

• SF
  • Science Fiction
  • Cyfrowe
  • Tak sobie leży

Dodaj cytat z książki A teraz czas na potop