Po drugiej stronie nieba

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Fantastyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ALFA
A Far Sunset
piotrex

Fragment: „I oto był tu, blisko podstawy jednej z trzech potężnych metalowych łap podtrzymujących zaskakująco cienkie nogi wielkiego statku gwiezdnego. Łapy tkwiły mocno na szerokiej płaskiej skale po zawietrznej stronie góry, skryte chyba na trzy metry w wiecznym lodzie. Same nogi miały co najmniej ze dwadzieścia metrów, a masywny kadłub statku wznosił się ponad nimi na dwieście metrów w górę...

Fragment:
„I oto był tu, blisko podstawy jednej z trzech potężnych metalowych łap podtrzymujących zaskakująco cienkie nogi wielkiego statku gwiezdnego. Łapy tkwiły mocno na szerokiej płaskiej skale po zawietrznej stronie góry, skryte chyba na trzy metry w wiecznym lodzie. Same nogi miały co najmniej ze dwadzieścia metrów, a masywny kadłub statku wznosił się ponad nimi na dwieście metrów w górę jak wieża. (...) Wówczas głos, który nie był głosem odezwał się w jego głowie.
– Prawda, że jestem piękny? (...)
Odpowiedział spokojnie:
- Tak, jesteś piękny.
– Jestem Aru Re – w twoim języku Ptak Marsa. Czekam tu od pięćdziesięciu tysięcy planetarnych lat.”

esperanza | 2015-07-01
Przeczytana: 09 czerwca 2015

Najważniejsze osiągnięcia Edmunda Coopera, bądź też te, o których powinniśmy pamiętać, podało nam Wydawnictwo ALFA, na okładce książki. Przede wszystkim jednak należy wiedzieć, i tu podzielam to zdanie, że miał on szeroko rozbudowaną wyobraźnię, co zaprezentował w swej książce Po drugiej stronie nieba.

Po drugiej stronie nieba znajduje się Altair Pięć. I tam właśnie dzieje się cała akcja książki. Głównym jej bohaterem jest Paul Marlowe. Przebył on na tę planetę wraz z 11 innymi członkami załogi Gloria Mundi. Chcąc zbadać planetę grupa podzieliła się. Z tej, w której był Paul, tylko on przetrwał. Reszta, przetrzymywana w lochach Baya Nor (Altair Pięć), popełniła samobójstwo. Być może wykształcenie psychologiczne i pedagogiczne pomogło mu w codziennej marnej egzystencji w zamknięciu. Tego nie wiadomo. Po bardzo długim okresie więziennym, u kresu myśli samobójczych, Enka Ne (bóg-król na Baya Nor), uwolnił Poula Mer Lo, dając mu monetę handlową oraz noję (służkę, kobietę, dokładnie...

byłem_fprefectem | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

Odnaleźć w kosmosie planetę zdatną do zamieszkania, to fart. Wyszukać taką, na której jest jakieś życie, niebywałe szczęście. Trafić na taką, na której rozwinęła się już jakaś cywilizacja, to nieprawdopodobne, a jak na dokładkę jeszcze, jest to cywilizacja istot humanoidalnych, ba od ludzi różniących się tylko ilością palców u dłoni, wręcz niemożliwe. A co jeśli Ziemia wcale nie jest kolebką ludzkiej cywilizacji, tylko jeszcze jedną kolonią?

Więcej znajdziesz na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2014/02/przez-ocean-prozni.html

Natalia | 2012-02-07
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 05 lutego 2012

Dość ciekawa i dziwna książka. Na początku wydaje nudna ale w trakcie czytania wciąga.

Jadwiga | 2016-07-09
Przeczytana: sierpień 2014

Edmund Cooper wykonał świetną robotę. Wydaje mi się, że bardzo dobrze poznałam mieszkańców Baya Nor. Ich zwyczaje, lęki i politykę. Przyznam się, że chciałabym przeczytać tę historię z perspektywy władzy, kogoś kto bardzo blisko znajduje się Boga-króla Eneki Ne. Ich sposób wybierania władcy nie jest przypadkowy zwłaszcza, że co roku jest to ktoś inny.

Świat stworzony przez autora zaskakuje i przyciąga. Mimo, że jest to dość krótka książka bo ma tylko 200 stron w formacie A6 to się przy niej nie nudziłam. Science Fiction z poprzedniego wieku jest na prawdę fascynujące. Czas wylotu statków przecież został datowany na 4 lata temu. Widać kiedyś 2012 był tak odległy, że przypisywano mu już dalekie podróże kosmiczne, a tymczasem wybieramy się na Marsa. Razem z Paulem poznajemy mieszkańców Baja Nor ich dziwactwa i chore lęki (przed pięcioma placami). W czasie podróży do świątyni poznajemy też inne plemiona, niekoniecznie przyjaźnie nastawione. Dzięki temu historia Baja Nor i niektóre...

Karol | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

REWELACJA, pierwsza cześć lekko narkotyczna, w drugiej ciut słabszej akcja nabiera tempa aż do chwilami pompatycznego finału. Sporo nawiązań do kultury Majów.

Michał_K-ski | 2016-10-28
portos | 2016-09-30