Lilith: Wąż w trawie

Tłumaczenie: Konrad Majchrzak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czterech Władców Rombu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Lilith: A Snake in the Grass
83-7120-048-X
Romb Wardena,
butterfly

Gdzieś z daleka, spośród czterech zasiedlonych przez ludzi światów Rombu Wardena, wroga człowiekowi rasa szpiegowała Ziemię. Nie można jednak było wysłać tam agenta. Podróż do światów Wardena była bowiem podróżą bez możliwości powrotu. Żyjący tam mikroskopijny symbiont przedostawał się do wnętrza każdego żywego organizmu, uniemożliwiając mu tym samym życie poza systemem Wardena. Należało...

Należało więc zastosować środki nadzwyczajne. Wybrano jednego agenta, a czterech innych odarto z ich umysłów i osobowości, narzucając im umysł i osobowość tego wybranego. Połączony odpowiednio z tą czwórką, mógł on odbierać ich raporty, nie opuszczając bezpiecznego miejsca, z dala od Rombu Wardena. Każdemu z czwórki wyznaczono jeden ze światów. Celem misji było odnalezienie i zlikwidowanie Władcy danego świata.

Bohaterem pierwszej księgi jest Carl Tremon, którego wysłano na Lilith, planetę będącą Rajem - ale Rajem takim, jaki tylko Piekło mogło wymyślić!

rumiko | 2014-03-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sci-fi
Przeczytana: 26 lutego 2014

Pierwszy raz przeczytałam tę książkę wiele lat temu, ale pozostawiła po sobie na tyle wyraźne wspomnienie, że przy najbliższej sposobności ją kupiłam. I przeczytałam raz jeszcze :)
Jak na tamte czasy była to niezwykła książka, niezwykła seria. Znakomicie wyprowadzony pomysł na pozaziemską inwazję przeprowadzoną w tak niezwykły sposób. I niezwykły agent w czterech postaciach.
Brakuje mi tylko jednego tomu, więc z niecierpliwością sięgnę po kolejny dostępny, żeby przekonać się jak rozwinie się ta niezwykła intryga.
I wam też polecam :)

Karixo | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Krótka ale wciągająca, nawet nie miałem pojęcia o jej wieku gdy zacząłem ją czytać. Według mnie książka godna polecenia jej minusem może być mniejsza ilość dialogów, która z kolei jest nadrabiana dosyć ciekawymi przemyśleniami bohatera. Z pewnością przeczytam kolejne tomy tej serii.

Hubert | 2013-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2013

Jak zrobić dobre SF? Najpierw dobry pomysł. Tutaj to jest - pomysł z mikroorganizmami jest bardzo dobry. Następnie trzeba to osadzić w jakimś fascynującym świecie - i z tego zadania Chalker wywiązał się wzorowo. Potem jakaś ciekawa historia. Tutaj już różne opinie można wyrokować, ale myślę, że przedstawiona opowieść ma dynamiczną, miejscami zaskakującą akcję, z małą domieszką tajemnicy. Nie jest zatem najgorzej. Przydałaby się też jakaś mądrość, nawiązanie do ważkich problemów swiata dzisiejszego. I to także mamy - jak na przyzwoitą pozycję SF przystało, pod płaszczykiem radosnej opowiastki autor przemyca nieco spraw społecznych, poruszając przede wszystkim takie tematy, jak mentalno-intelektualne zubożenie społeczeństwa.

Sześć gwiazdek, dałbym sześć i pół, gdyby się dało. I z optymizmem i nadzieją biorę się za kolejne części.

Minister | 2016-12-10
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane