Ruda kotka

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Córy życia (tom 20)
Wydawnictwo: De Agostini
Trollkatt
Aiwlys

AL W HALL1NGDALEN 1744 Johanna zamordowała swego męża w tym samym dniu, w którym urodziła syna Raviemu. Teraz pragnęła już tylko jednego - wrócić do rodzicielskiego domu. Jednak obciążony przekleństwem Ravi nie chciał jej towarzyszyć. Uznał, że i Johannie, i dziecku będzie lepiej bez niego. Zrozpaczony i samotny spotkał Helenę, piękną i dziką kobietę, która jako jedyna nie lękała się jego koszmarnych wizji...

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Szamzu | 2013-03-18

Im dalej, tym gorzej. Kolejny tom uświadamia mi, że czytanie tej sagi to błąd. Żal mi jednak porzucać serię skoro zmęczyłam już 20 tomów, pytanie, czy kolejne mnie całkiem nie dobiją i zanudzą.

Nie wiem, czy bardziej irytuje mnie Helena, czy Ravi. Nudzą powtarzające się po raz kolejny opisy przyrządzania posiłków, czy pracy na polach, w obejściu. Irytuje Johanna, przez którą do reszty straciłam sympatię do rodu Liv.

Cóż, zaczęło się pięknie, ale zakończenia chyba nie doczekam.

Aiwlys | 2013-02-16
Na półkach: Norweskie sagi
Przeczytana: 2008 rok

Z tym tomem moja sympatia do Raviego wygasła, a samą Helenę wprost znienawidziłam.

Beatris09 | 2017-09-20
Przeczytana: 27 czerwca 2003