Druzowie z Belgradu

Seria: Proza
Wydawnictwo: Biuro Literackie
uchodźcy, Bałkany, Serbia
aspazja

W powieści Druzowie z Belgradu śledzimy losy uchodźców walczących o przetrwanie na Bałkanach w drodze do Serbii. Do ekstremalnych warunków dołączają trudne relacje między przedstawicielami wywodzącej się z izmailizmu druzyjskiej religii a chrześcijaninem. Opowieści więźniów doskonale przybliżają czytelnikowi czasy libańskiej wojny domowej. Książkę Rabiego Dżabira wyróżniono prestiżową nagrodą International Prize for Arabic Fiction.

źródło opisu: www.biuroliterackie.pl

źródło okładki: www.biuroliterackie.pl

birdek | 2017-10-18

Kupiłam ją z wyprzedaży za 1 zł.
Przepłaciłam! :)

Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam
Muminka | 2017-10-05
Angelique | 2017-06-20
Języki Obce w Europejskiej Stolicy Kultury

Herta Müller, Jorie Graham i Hasan Blasim – to zagraniczni goście, których wieczory autorskie w ramach trzeciej odsłony projektu "Języki obce" będą głównymi wydarzeniami każdego z trzech dni Portu Literackiego, który odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia.