Camino

horror
Wydawnictwo Poligraf
2013-02-14
2013-02-14

Bardzo ciężka w czytaniu. Bałagan, błędy merytoryczne, niespójność w treści, niektóre elementy fabuły tak bardzo odbiegające od realizmu, że aż drażniące.
Lubię tego typu literaturę, ale ta pozycja rozczarowała mnie na całej linii.
Szkoda, bo rozważania na tematy polityczno-społeczne zawarte w treści pokazują, że autorka obserwuje rzeczywistość, pomysł miała fajny, jednak brak jej stylu (może tylko w tej książce?) i nieprzyjemnie się to czyta.
Mam taką przypadłość, że muszę skończyć zaczętą książkę. Tą czytałam chyba z 3 miesiące z narastającym poczuciem frustracji.

Lubię tego typu literaturę, ale ta pozycja rozczarowała mnie na całej linii.

Ani horror, ani thriller. Mamy historię Jakuba Zarzyckiego, przeciętnego polaka, którym nagle zaczyna interesować się pewna, specyficzna grupa ludzi z zakonu bez nazwy. Ich spotkanie zmienia całe jego życie, obraca do góry nogami cały jego świat. Krwawe opisy, sytuacje, które tylko z założenia mają mrozić krew w żyłach, częsta chaotyczność wydarzeń, masowy zamęt, bałagan i fragmenty książki, które są o tym samym- monotonne opętanie umysłów zakonu, zdziecinnienie i otumanienie bo inaczej tego nazwać nie można- bardzo męczące i ciężkie do przebrnięcia. Jednak jeśli się lubi takie klimaty, można do tej książki zajrzeć. Może akurat jest ktoś kto znajdzie coś dla siebie. Mnie absolutnie nie zachęciła na tyle by do niej wrócić, mimo ciekawego opisu, intrygującej okładki i równie wciągającej pierwszej strony... Tamara Koll chciała- to widać. Starała się, ale według mnie nie jest to bardzo udana książka. Zamiast horroru- międzynarodowa przygoda, nieco niezrozumiała, męcząca i bardziej denerwująca niż byśmy się tego spodziewali bo obejrzanym na stronie autorki trailerze, okładce czy po opisie. Sięgacie po tę pozycję na własną odpowiedzialność, możecie sami się przekonać o czym mówię.

Zawiodłam się na całej linii. Skusiła mnie przerażająca okładka i napis: "Tylko dla dorosłych", więc zamiast horroru o demonie, przeczytałm książkę przygodową i w dodatku kiepską.

• Polscy autorzy
  • Sprzedam
  • Naj
  • Literatura kryminalna i detektywistyczna, grozy, sensacyjna i przygodowa
  • Przeczytane 2017

Dodaj cytat z książki Camino