Camino

Wydawnictwo: Poligraf
3 (5 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
horror
dasio72

Myślisz, że prawdziwe zło jest tylko wymyślone, że rodzi się na dużym ekranie w kinie po to, abyś mógł poczuć dreszcz zamieniający się w strach, tworzący wolę ucieczki? Zło jest w tobie, ono zawsze tam było! Nikt nie przypuszcza, że świat opanowany jest przez Demona. Nawet Jakub Zarzycki, syn jego krwi, nie jest w stanie uwierzyć w swoją nową rzeczywistość, która okryła czarnym płaszczem mocy...

Zło jest w tobie, ono zawsze tam było!

Nikt nie przypuszcza, że świat opanowany jest przez Demona. Nawet Jakub Zarzycki, syn jego krwi, nie jest w stanie uwierzyć w swoją nową rzeczywistość, która okryła czarnym płaszczem mocy jego beztroskie życie.
Światem od zawsze rządził Demon, który zaszczepił w ludziach zło dające początek końcowi naszego bytu. Manipulacje globalnych graczy, prowadzące do upadku ekonomicznego naszego świata, są tylko następną próbą siły, jaką Demon zaplanował już przed wiekami. Zrzeszenie rycerzy zakonu bez nazwy, będące jedyną na świecie tajną organizacją ratującą świat, założoną przez papieża Aleksandra III, wpada w sidła zastawione przez Demona i jego popleczników. Tajny zakon egzystujący już 1000 lat zostaje wystawiony na największą próbę. Przysięga, jaką składali ich ojcowie, stała się zalążkiem ich poczynań, ich Kodeks natomiast drogowskazem nieugiętości i twardości charakteru, potrzebnym w walce z Demonem, którego ciemne oblicze nie zmieniło się, mimo upływu czasu i rozwoju ludzkości. W przysiędze zawarte było ostrzeżenie, które napominało, że jeżeli zakon zostanie rozbity, jeżeli jeden z nich zginie z ręki Demona lub jego popleczników, gdy stanie się to, że będą niekompletni, wtedy Demon zawładnie światem. Psychoza strachu zawisła nad głowami rycerzy, a do tego seria morderstw, która rozpętała się po ich ingerencji w życie syna krwi Demona, wywołała początek końca… Czyżby ich Kodeks nie zdołał uchronić zakonników przed najgorszym, a ludzkości przed zagładą…?

źródło opisu: Poligraf, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=318

Gomk | 2019-05-06
Przeczytana: 06 maja 2019

Bardzo ciężka w czytaniu. Bałagan, błędy merytoryczne, niespójność w treści, niektóre elementy fabuły tak bardzo odbiegające od realizmu, że aż drażniące.
Lubię tego typu literaturę, ale ta pozycja rozczarowała mnie na całej linii.
Szkoda, bo rozważania na tematy polityczno-społeczne zawarte w treści pokazują, że autorka obserwuje rzeczywistość, pomysł miała fajny, jednak brak jej stylu (może tylko w tej książce?) i nieprzyjemnie się to czyta.
Mam taką przypadłość, że muszę skończyć zaczętą książkę. Tą czytałam chyba z 3 miesiące z narastającym poczuciem frustracji.

Maitten | 2017-11-04

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ani horror, ani thriller. Mamy historię Jakuba Zarzyckiego, przeciętnego polaka, którym nagle zaczyna interesować się pewna, specyficzna grupa ludzi z zakonu bez nazwy. Ich spotkanie zmienia całe jego życie, obraca do góry nogami cały jego świat. Krwawe opisy, sytuacje, które tylko z założenia mają mrozić krew w żyłach, częsta chaotyczność wydarzeń, masowy zamęt, bałagan i fragmenty książki, które są o tym samym- monotonne opętanie umysłów zakonu, zdziecinnienie i otumanienie bo inaczej tego nazwać nie można- bardzo męczące i ciężkie do przebrnięcia. Jednak jeśli się lubi takie klimaty, można do tej książki zajrzeć. Może akurat jest ktoś kto znajdzie coś dla siebie. Mnie absolutnie nie zachęciła na tyle by do niej wrócić, mimo ciekawego opisu, intrygującej okładki i równie wciągającej pierwszej strony... Tamara Koll chciała- to widać. Starała się, ale według mnie nie jest to bardzo udana książka. Zamiast horroru- międzynarodowa przygoda, nieco niezrozumiała, męcząca i bardziej...

Izabela | 2013-05-13
Przeczytana: 13 maja 2013

Zawiodłam się na całej linii. Skusiła mnie przerażająca okładka i napis: "Tylko dla dorosłych", więc zamiast horroru o demonie, przeczytałm książkę przygodową i w dodatku kiepską.