Kilka sekund od śmierci

Cykl: Mickey Bolitar (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
6,99 (1045 ocen i 117 opinii)
tłumaczenie
Zbigniew A. Królicki
SECONDS AWAY
śmierć

Inne wydania

Mieszkający teraz z Myronem chłopak powoli odnajduje swoje miejsce w nowej szkole, ale wciąż wpada w nowe kłopoty. Zaledwie kilka dni po wydarzeniach opisanych w pierwszej książce zostaje zamieszany w podpalenie i morderstwo, ponadto wciąż szuka śladów Rzeźnika z Łodzi i tajemniczej organizacji, jaką jest Schronienie Abeona, a także usiłuje odkryć prawdę o śmierci swojego ojca.

źródło opisu: Albatros, 2013

James Rollins

6,32 (56 ocen i opinii)
Maybe Someday
Colleen Hoover

8,51 (1173 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Joanna | 2014-08-23
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Powieść jest kontynuacją " Schronienia", drugim tomem cyklu, w którym zagadki kryminalne rozwiązuje szesnastoletni bratanek Mirona - Mickey Bolitar . Tym razem grupa przyjaciół wtajemniczonych w działalność organizacji Abeona rozwiązuje zagadkę morderstwa matki Rachel Caldwell . Przy okazji okazuje się, że małe miasteczko Kasselton skrywa wiele tajemnic, niezupełnie jest senną mieściną o notowanej niskiej przestępczości.
Powieść zdecydowanie mniej wciągająca od pierwszej części. Sporo wątków i intryg rozpoczętych już w pierwszej części nie zostało rozwiązanych, chociażby postaci Nietoperzycy czy wątek tajemniczego sanitariusza , sobowtóra okrutnego zbrodniarza z czasów II wojny światowej - Rzeźnika z Łodzi. Powieść w klimacie nierealności , szczególnie w ujawnieniu miejsca zamieszkania i tożsamości Emy , niedokończone wątki i nowe intrygi , liczne odniesienia do przeszłości sprawiają wrażenie chaosu literackiego.

teri | 2014-02-28
Na półkach: 2014, Ho prestato, Przeczytane
Przeczytana: 27 lutego 2014

Jak na Cobena,sredniutki ten thriller.Moze dlatego,ze jest rzeczywiscie bardzo mlodziezowy,jak dla mnie,za bardzo mlodziezowy...Nie czytalam pierwszej czesci,ale i tak bardzo latwo domyslilam sie o co chodzi.Mysle,ze narazie nie bede szukala trzeciej czesci.Il thriller per la gioventu....

książek: 2017
gwiazdka | 2015-01-05
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Lekka, typowa dla Cohena. Mnie jednak nie zachwyciła, wolę, kiedy bohaterem jest osoba dorosła, wyrosłam chyba z młodzieżowych przygodówek, a ta, moim zdaniem, jest typowym przykładem tegoż gatunku.

Czyta się szybko za sprawą lekkości narracji, dużej czcionki i jeszcze większych odstępów. Miła rozrywka, ale traktowana z przymrużeniem oka, nie przekonał mnie wątek Abeony (być może przyczyną jest nieznajomość pierwszego tomu przygód Mickey’ego), a wątek motyli wydał się nierealny.

Marzin | 2013-10-13
Przeczytana: 12 października 2013

Szczerze mówiąc nie dotrwałam do końca. Zadnej z książek Cobena nie przerwałam w połowie, jednak seria z Mayronem bardziej mi pasowała niż z jego bratankiem.

allison | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

Było to moje pierwsze spotkanie z powieścią Cobena. Pierwsze i bardzo udane. Mimo iż nie czytałam poprzedniej części cyklu, nie miałam problemów z nawiązaniami do przeszłości, gdyż na początku jest sporo odniesień do niej, a poza tym na ostatniej stronie znajduje się jej streszczenie.

Całość czytało mi się szybko i lekko, mimo iż część wydarzeń nawiązuje do Holokaustu, a i bieżące losy bohaterów są dramatyczne. Autorowi udało się jednak doskonale połączyć powagę z poczuciem humoru, które uwidacznia się przede wszystkim w pierwszoosobowej narracji prowadzonej przez głównego bohatera - nastolatka uwikłanego w tajemnicze zdarzenia, śmierć bliskich i skomplikowane relacje z wujkiem.

Młodzi bohaterowie próbują rozwikłać niebezpieczne zagadki, co wpędza ich w poważne tarapaty, ale staje się również czasami pretekstem do prowadzenia zabawnych dialogów.

Całość trzyma w napięciu i mimo iż odkryta zostaje tajemnica związana z morderstwem, najważniejsze dylematy i sekrety dotyczące...

Booka | 2014-05-17
Przeczytana: 17 maja 2014

"MICKEY BOLITAR" - TOM II

W drugiej części trylogii Mickey, Ema i zwariowany Łyżka nadal są na tropie tajemnic sprzed lat. Mickey i Ema wtajemniczają Łyżkę w sprawę Stowarzyszenia Abeona. Teraz we trójkę zamierzają odkryć co kryje się za tajemniczym znakiem motyla - symbolu owego Stowarzyszenia. Wciąż nie wiadomo co ma do ukrycia Nietoperzyca. Mickey próbuje rozwikłać co stało się z Rzeźnikiem z Łodzi.
Co jeszcze się wydarzy? Kto na tym wszystkim ucierpi? Czy Mickey dowie się co stało się z jego ojcem? Odpowiedzi na te i inne pytania należy poszukać w książce.

Do plusów zaliczam wciąż wartką akcję i interesującą przygodę. Choć niestety już nie tak wciągającą jak pierwszy tom. Plusem są też zwroty akcji i zaskoczenia oraz wciąż zabawny "Łyżka" (przynajmniej przez większość książki).

Minusem dla tego tytułu - według mnie - jest nadmierna powtarzalność tych sytuacji, które opisane były w poprzednim tomie. Dodatkowo niektóre informacje z pierwszej części można było przeczytać w tym...

DonSzabla | 2013-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2013

"Kilka sekund od śmierci" to bardzo udana kontynuacja "Schronienia" od którego zacząłem swoją przygodę z Harlanem Cobenem. Drugi tom przygód Mickeya Bolitara jest równie emocjonujący co pierwszy. W tej części głównym wątkiem jest odkrycie tajemnicy zagadkowego morderstwa. Śledztwo ciągnie się praktycznie przez wszystkie rozdziały, ale to wątki z pierwszej części zaprzątają myśli głównego bohatera. Autor zadbał o czytelnika i nie pozwala się nudzić. Akcja toczy się bardzo szybko i jest wzbogacona o wątki, które intrygują i przyprawiają o szybsze bicie serca. Podobnie jak to było z pierwszym tomem tak i ten przeczytałem wyjątkowo szybko. Szkoda, że tyle zagadek pozostało bez odpowiedzi a książka kończy się w bardzo intrygującym momencie. Może to i dobrze. Dzięki temu wiemy, że kolejne części będą równie emocjonujące.

Małe podsumowanie: Ten cykl powieści cechuje się świetnym humorem, wartką akcją i świetną fabułą, której nie sposób zapomnieć. Jestem przekonany, że każdy czytelnik,...

korcia | 2014-01-12
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Harlana Cobena znają chyba wszyscy, nawet jeśli nie czytali jego książek. Ja mam właśnie za sobą lekturę drugiej części cyklu o Mickeyu Bolitarze – "Kilka sekund od śmierci". Pierwsza nosi tytuł "Schronienie" i tym razem szczególnie zachęcam Was do zachowania odpowiedniej kolejności, bo obie części są bardzo ze sobą powiązane i zapowiada się, że w przypadku kolejnych będzie podobnie.

"Są w życiu chwile, które wszystko zmieniają".

Tak zaczyna się właśnie ta książka. Mickey w domu Nietoperzycy widzi pewną czarno-białą fotografię. Nietoperzyca twierdzi, że znajduje się na niej Rzeźnik z Łodzi – bezwzględny hitlerowiec. Chłopak rozpoznaje w nim sanitariusza, który pierwszy zjawił się na miejscu wypadku jego ojca i jego. To on powiedział mu, że jego tata nie żyje. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Rzeźnik z Łodzi nic się nie zmienił się od czasu drugiej wojny światowej. Czy jest to możliwe? Kto faktycznie znajduje się na tym zdjęciu? Mickey postanawia zbadać tę sprawę....

Monika | 2014-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Nie mogę wprost uwierzyć, że to książka Cobena! Nudna, naiwna, nieciekawa, nużąca.
Z całej twórczości autora zdecydowanie najbardziej lubię te książki, w których nie ma ani Mayrona, ani jego bratanka, ani sportowców ;)

emindflow | 2013-12-29
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Harlan Coben należy do moich ulubionych autorów, dlatego z tym większym smutkiem stwierdzam, że druga część trylogii o Mickeyu Bolitarze jest chyba jeszcze słabsza od poprzedzającego ją "Schronienia".
Nie dajmy się zwieść pseudofilozoficznym rozterkom wprowadzonym przez autora pod koniec powieści. To klasyczny przykład książki o niczym, napisanej nie wiadomo po co.
Główny bohater ani o krok nie przybliża się do wyjaśnienia zagadki związanej z tajemniczą śmiercią swojego ojca. Wątek kryminalny, który wypełnia (w sensie dosłownym) te powieść jest poprowadzony w sposób tak infantylny, że wzbudza zażenowanie.
Aż trudno mi uwierzyć, że coś takiego mogło wyjść spod pióra pisarza tej klasy.
Książka wyłącznie dla zdeklarowanych bezkrytycznych wielbicieli Cobena i młodszych gimnazjalistów.