Kilka sekund od śmierci

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Mickey Bolitar (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
SECONDS AWAY
śmierć

Inne wydania

Mieszkający teraz z Myronem chłopak powoli odnajduje swoje miejsce w nowej szkole, ale wciąż wpada w nowe kłopoty. Zaledwie kilka dni po wydarzeniach opisanych w pierwszej książce zostaje zamieszany w podpalenie i morderstwo, ponadto wciąż szuka śladów Rzeźnika z Łodzi i tajemniczej organizacji, jaką jest Schronienie Abeona, a także usiłuje odkryć prawdę o śmierci swojego ojca.

źródło opisu: Albatros, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1373,21...»

Joanna | 2014-08-23
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Powieść jest kontynuacją " Schronienia", drugim tomem cyklu, w którym zagadki kryminalne rozwiązuje szesnastoletni bratanek Mirona - Mickey Bolitar . Tym razem grupa przyjaciół wtajemniczonych w działalność organizacji Abeona rozwiązuje zagadkę morderstwa matki Rachel Caldwell . Przy okazji okazuje się, że małe miasteczko Kasselton skrywa wiele tajemnic, niezupełnie jest senną mieściną o notowanej niskiej przestępczości.
Powieść zdecydowanie mniej wciągająca od pierwszej części. Sporo wątków i intryg rozpoczętych już w pierwszej części nie zostało rozwiązanych, chociażby postaci Nietoperzycy czy wątek tajemniczego sanitariusza , sobowtóra okrutnego zbrodniarza z czasów II wojny światowej - Rzeźnika z Łodzi. Powieść w klimacie nierealności , szczególnie w ujawnieniu miejsca zamieszkania i tożsamości Emy , niedokończone wątki i nowe intrygi , liczne odniesienia do przeszłości sprawiają wrażenie chaosu literackiego.

teri | 2014-02-28
Na półkach: 2014, Ho prestato, Przeczytane
Przeczytana: 27 lutego 2014

Jak na Cobena,sredniutki ten thriller.Moze dlatego,ze jest rzeczywiscie bardzo mlodziezowy,jak dla mnie,za bardzo mlodziezowy...Nie czytalam pierwszej czesci,ale i tak bardzo latwo domyslilam sie o co chodzi.Mysle,ze narazie nie bede szukala trzeciej czesci.Il thriller per la gioventu....

wiejskifilozof | 2016-06-03

Kolejny raz Mickey Bolitar udowodnił,że jest pełnoprawnym bohaterem książek.Pana Cobana,Mickey bratanek sławnego Myrona.
Dalej kontynuuje swą przygodę.
Mamy Stowarzyszenie Abeona,dowiadujemy się więcej o życiu Emy.
Czeka nas tragedia pewnej dziewczyny.

Odwiedzamy klub MILF :-D
i czeka nas opowieść o wojnie drugiej światowej.
Dla mnie bardzo dobra książka.

gwiazdka | 2015-01-05
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Lekka, typowa dla Cohena. Mnie jednak nie zachwyciła, wolę, kiedy bohaterem jest osoba dorosła, wyrosłam chyba z młodzieżowych przygodówek, a ta, moim zdaniem, jest typowym przykładem tegoż gatunku.

Czyta się szybko za sprawą lekkości narracji, dużej czcionki i jeszcze większych odstępów. Miła rozrywka, ale traktowana z przymrużeniem oka, nie przekonał mnie wątek Abeony (być może przyczyną jest nieznajomość pierwszego tomu przygód Mickey’ego), a wątek motyli wydał się nierealny.

allison | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

Było to moje pierwsze spotkanie z powieścią Cobena. Pierwsze i bardzo udane. Mimo iż nie czytałam poprzedniej części cyklu, nie miałam problemów z nawiązaniami do przeszłości, gdyż na początku jest sporo odniesień do niej, a poza tym na ostatniej stronie znajduje się jej streszczenie.

Całość czytało mi się szybko i lekko, mimo iż część wydarzeń nawiązuje do Holokaustu, a i bieżące losy bohaterów są dramatyczne. Autorowi udało się jednak doskonale połączyć powagę z poczuciem humoru, które uwidacznia się przede wszystkim w pierwszoosobowej narracji prowadzonej przez głównego bohatera - nastolatka uwikłanego w tajemnicze zdarzenia, śmierć bliskich i skomplikowane relacje z wujkiem.

Młodzi bohaterowie próbują rozwikłać niebezpieczne zagadki, co wpędza ich w poważne tarapaty, ale staje się również czasami pretekstem do prowadzenia zabawnych dialogów.

Całość trzyma w napięciu i mimo iż odkryta zostaje tajemnica związana z morderstwem, najważniejsze dylematy i sekrety dotyczące...

Marzena | 2015-10-23
Przeczytana: 22 października 2015

Co tam przygody Indiany Jonesa!!!

Młody Bolitar wplątał się w całą sieć kłopotów, od tajemniczej organizacji, morderstw, podpaleń, postrzeleń po trop śladów Rzeźnika z Łodzi ryzykując przy tym życie i zdrowie swoje, swoich znajomych i przyjaciół a do tego Nietoperzyca zasiała ziarno zwątpienia w sercu chłopaka, mówiąc, ze jego ojciec żyje. I to wszystko w jednej książce!!! Tak pisze tylko Coben:)

Wyobraźcie sobie teraz, że gdyby przyszło do ekranizacji jego przygód, reżyser Mody na sukces musiał by się chyba sklonować, bo jedna powieść Cobena u niego to pewnie około 10000 odcinków...

Kibicuję Mickeyowi i jego przyjaciołom, ciekawe co na nas czeka w trzeciej części...

Marzin | 2013-10-13
Przeczytana: 12 października 2013

Szczerze mówiąc nie dotrwałam do końca. Zadnej z książek Cobena nie przerwałam w połowie, jednak seria z Mayronem bardziej mi pasowała niż z jego bratankiem.

Booka | 2014-05-17
Na półkach: 2014 ◄, Przeczytane
Przeczytana: 17 maja 2014

"MICKEY BOLITAR" - TOM II

W drugiej części trylogii Mickey, Ema i zwariowany Łyżka nadal są na tropie tajemnic sprzed lat. Mickey i Ema wtajemniczają Łyżkę w sprawę Stowarzyszenia Abeona. Teraz we trójkę zamierzają odkryć co kryje się za tajemniczym znakiem motyla - symbolu owego Stowarzyszenia. Wciąż nie wiadomo co ma do ukrycia Nietoperzyca. Mickey próbuje rozwikłać co stało się z Rzeźnikiem z Łodzi.
Co jeszcze się wydarzy? Kto na tym wszystkim ucierpi? Czy Mickey dowie się co stało się z jego ojcem? Odpowiedzi na te i inne pytania należy poszukać w książce.

Do plusów zaliczam wciąż wartką akcję i interesującą przygodę. Choć niestety już nie tak wciągającą jak pierwszy tom. Plusem są też zwroty akcji i zaskoczenia oraz wciąż zabawny "Łyżka" (przynajmniej przez większość książki).

Minusem dla tego tytułu - według mnie - jest nadmierna powtarzalność tych sytuacji, które opisane były w poprzednim tomie. Dodatkowo niektóre informacje z pierwszej części można było przeczytać w tym...

DonSzabla | 2013-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2013

"Kilka sekund od śmierci" to bardzo udana kontynuacja "Schronienia" od którego zacząłem swoją przygodę z Harlanem Cobenem. Drugi tom przygód Mickeya Bolitara jest równie emocjonujący co pierwszy. W tej części głównym wątkiem jest odkrycie tajemnicy zagadkowego morderstwa. Śledztwo ciągnie się praktycznie przez wszystkie rozdziały, ale to wątki z pierwszej części zaprzątają myśli głównego bohatera. Autor zadbał o czytelnika i nie pozwala się nudzić. Akcja toczy się bardzo szybko i jest wzbogacona o wątki, które intrygują i przyprawiają o szybsze bicie serca. Podobnie jak to było z pierwszym tomem tak i ten przeczytałem wyjątkowo szybko. Szkoda, że tyle zagadek pozostało bez odpowiedzi a książka kończy się w bardzo intrygującym momencie. Może to i dobrze. Dzięki temu wiemy, że kolejne części będą równie emocjonujące.

Małe podsumowanie: Ten cykl powieści cechuje się świetnym humorem, wartką akcją i świetną fabułą, której nie sposób zapomnieć. Jestem przekonany, że każdy czytelnik,...

Monika | 2014-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Nie mogę wprost uwierzyć, że to książka Cobena! Nudna, naiwna, nieciekawa, nużąca.
Z całej twórczości autora zdecydowanie najbardziej lubię te książki, w których nie ma ani Mayrona, ani jego bratanka, ani sportowców ;)