Sześć lat później

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Seria: W labiryncie kłamstw
Wydawnictwo: Albatros
1 233
Six Years
Aska

Jake Fisher na własne oczy widział Natalie składającą przysięgę małżeńską – po tym, jak go porzuciła, prosiła tylko o jedno: żeby zostawił ją i jej męża w spokoju. Przez sześć lat dotrzymywał tej obietnicy, ale gdy przypadkiem trafia na nekrolog męża Natalie, jedzie na pogrzeb. Tylko że wdową opłakującą zamordowanego wcale nie jest ukochana Jake’a. Kim zatem była Natalie? I czy w ogóle...

Przez sześć lat dotrzymywał tej obietnicy, ale gdy przypadkiem trafia na nekrolog męża Natalie, jedzie na pogrzeb. Tylko że wdową opłakującą zamordowanego wcale nie jest ukochana Jake’a. Kim zatem była Natalie? I czy w ogóle istniała?

Poszukując prawdy o kobiecie, która złamała mu serce, Jake budzi upiory przeszłości i naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Sylwka | 2019-07-18
Na półkach: Przeczytane, Czytnik
Przeczytana: 25 czerwca 2019

Harlan Coben jest jednym z bardziej znanych amerykańskich pisarzy powieści kryminalnych, u którego w książkach często pojawiają się nierozwiązane bądź niedokończone sprawy z przeszłości. No i dokładnie taka sytuacja ma miejsce w przeczytanej przeze mnie ostatnio książce autora pod sugestywnym tytułem Sześć lat później.

Przysięga małżeńska i nekrolog męża.
Jake Fisher jest dość młodym profesorem, który sześć lat temu widział, jak miłość jego życia składa przysięgę małżeńską innemu mężczyźnie. Prosi go również, żeby zostawił ją i jej męża w spokoju.

Teraz jednak gdy przez przypadek trafia na nekrolog męża Natalie, postanawia udać się na pogrzeb i tam być może odnowić znajomość z wdową. Tylko że jest jeden zasadniczy problem. Kobietą opłakującą śmierć Todda nie jest Natalie, tylko jakaś obca kobieta. Co się stało z miłością jego życia? Dlaczego wszyscy zachowują się jakby nigdy nie istniała? A może rzeczywiście była ona tylko urojeniem?

Jake czy Myron?
Trochę jestem zawiedziona tą...

Justek00 | 2019-07-07

Jak zawsze w książkach Cobena zostałam wciągnięta od razu w wir wydarzeń. W tej książce od poczatku się dzieje. Główny bohater szuka swojej ukochanej po sześciu latach od ostatniego spotkania. Trafia na utrudnienia, robi się niebezpiecznie, bliscy proszą by dał sobie spokój z poszukiwaniem. Koniec końców odnajduje swoją ukochana, nie poddał się i walczył do końca. Książka w mojej ocenie 5/5*. Rewelacja. Polecam.

Radek | 2019-07-06

rewelacyjna książka

Simon | 2019-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2019

Majstersztyk ocierający się o Arcydzieło gatunku.

Katarzyna | 2019-06-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam ♥
Przeczytana: czerwiec 2019

Kolejna porcja świetnej cobenowskiej uczty, po mistrzowsku napisana, wciągająca od pierwszej strony. Kłamstwa połączone z miłością, tajemnice z przeszłości przeplatane z teraźniejszością i emocje, które towarzyszą nam przez całą akcję. Świetna. Jedna z lepszych Harlana jakie miałam okazję przeczytać.

KyuWon | 2019-06-24
Przeczytana: 22 czerwca 2019

Wiele się nasłuchałam na temat Cobena i prędzej czy później musiałam w końcu sięgnąć po jakiś jego tytuł. Koleżanka poleciła mi, żeby zacząć właśnie od tej konkretnej pozycji, i nie żałuję! Bardzo dobrze się czyta, napisana "gładkim" językiem który pochłania się błyskawicznie. Do tego cała akcja została zbudowana w taki sposób, że przez 3/4 książki nie byłam w stanie tego wszystkiego rozgryźć. No i to zakończenie! Zaskakujące samo w sobie! Zdecydowanie czuję, że to nie moje jedyne spotkanie z tym autorem i już nie mogę się doczekać sięgnięcia po jego kolejną książkę :)

Marcin Lelewski | 2019-05-29
Przeczytana: 16 czerwca 2019

Nie można się oderwać.

Lucy | 2019-05-19
Przeczytana: 16 maja 2019

Bardzo lubię twórczość Cobena. Niestety "Sześć lat później" była dla mnie zbyt ckliwa i absurdalna. Czułam się jak podczas oglądania "Kapitana Ameryki". Głowny bohater był dla mnie zbyt nierealny. Sama historia miała ogromny potencjał ale zakończenie było napisane chyba pośpiesznie. Zazwyczaj zakończenie w twórczości H.Cobena jest zaskakujące, tutaj było do przewidzenia. Nie żałuję ale też nie pozostanie ze mną ta książka na dłużej, przeciwnie do "Tęsknie za Tobą" - tutaj też była historia miłosna ale nie była taka ckliwa.

Sonne22 | 2019-05-18
Przeczytana: 12 maja 2019

Romantyzm. Gdzie jest Natalie?

Kaja | 2019-05-16

Zawsze lubiłam Cobena, jednak ta książka do mnie nie przemówiła, a wręcz nie mogłam się przełamać, żeby ją skończyć. Zaległam w połowie i nie mogłam ruszyć dalej, nie zainteresowało mnie, akcje się dłużyły. Jednak każdy ma inny gust, więc mimo wszystko polecam do przeczytania i oceny.