Kilka sekund od śmierci

Okładka książki Kilka sekund od śmierci
Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Cykl: Mickey Bolitar (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Mickey Bolitar (tom 2)
SECONDS AWAY
Albatros
2013-09-25
2013-09-25
Zbigniew A. Królicki
śmierć

Okładka książki Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2011 Brock Adams, Eric Barnes, Lawrence Block, Harlan Coben, Max Allan Collins, David Corbett, Brendan DuBois, Loren D. Estleman, Beth Ann Fennelly, Ernest J. Finney, Tom Franklin, Ed Gorman, James Grady, Chris F. Holm, Harry Hunsicker, Richard Lange, Joe R. Lansdale, Charles McCarry, Dennis McFadden, Christopher Merkner, Andrew Riconda, S. J. Rozan, Mickey Spillane, Luís Alberto Urrea
Ocena 5,6
Najlepsze amer... Brock Adams, Eric B...
Okładka książki Aż śmierć nas rozłączy Jeff Abbott, Charles Ardai, Jay Brandon, Lee Child, Harlan Coben, Brendan DuBois, Jim Fusilli, Bonnie Hearn Hill, Steve Hockensmith, William Kent Krueger, Laura Lippman, Tim Maleeny, Rick McMahan, P.J. Parrish, Ridley Pearson, Tom Savage, R.L. Stine, Charles Todd, Tim Wohlforth
Ocena 6,6
Aż śmierć nas ... Jeff Abbott, Charle...
Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: W głębi lasu, Żona siodlarza, Adwokat, Sen szamana Harlan Coben, Michael Connelly, Earlene Fowler, William Kent Krueger
Ocena 6,9
KSIĄŻKI WYBRAN... Harlan Coben, Micha...

Początkowo opornie mi szło ale gdzieś od połowy zafascynowała mnie ta historia i końcówka była poprostu super.

Bardzo dobry thriller, seria z Mickey'em warta przeczytania tak samo jak ta z jego wujkiem Myronem.
Polecam 👏

Polecam 👏

Niestety dopiero po jakimś czasie zorientowałam się że to druga część :D z pewnością sięgnę po wcześniejsze i kolejne. Ogólnie książka do polecenia, pomijając przesadzone umiejętności detektywistyczne grupki nastolatków. Na mega plus dla mnie poruszenie wątku Holocaustu

Kurcze, co tu się zadziało.
Zacznę od tego, że dopiero teraz się zorientowałam, że to druga część. Nie znam pierwszej 😂
W każdym razie - tak jak podoba mi się twórczość tego autora, ta książka nie przypadła mi do gustu z jednego powodu. Dzieciarnia bawiącą się w detektywów, rozwiązując zagadki lepiej niż rasowi policjanci - no nie przemawia to do mnie. Nie jestem pewna czy sięgnę po kolejną część.
Ale podoba mi się nawiązanie do Polski.

Kurcze, co tu się zadziało.

Dziwne życie wiodą dzieci w Ameryce: wszystko im wolno: wychodzić po nocy, tatuować się (nie wnikajmy, że tymczasowymi), stawiać się policji i.. zbrodnicielom... Podczas słuchania 1. części nie odczułam tego, że bohaterami opowieści są dzieciaczki z podstawówki, teraz non stop mi o tym przypominano. Do tego intryga jak na Cobena niezbyt wymyślna i łatwa do rozwikłania. Może być, ale szału ni ma.

Uwielbiam Cobena, jego książki zawsze mijają szybko i przyjemnie. Akcja zawsze nieprzewidywalna, bohaterowie niezwykle interesujący.

Polecam!!

Polecam!!

Tak, to seria młodzieżowa. Autor jednak wabi splatającymi się wątkami z przeszłości i aktualnymi, tak, że ciekawość zakończenia zwycięża.

Pochłonięta w 2 godziny 😀

Pochłonięta w 2 godziny 😀

Świetna, że wysłuchałam z ciekawością.

Świetna, że wysłuchałam z ciekawością.

Druga część książki o bratanku Myrona Bolitara - Mickeyu.
Po nią musiałam sięgnąć od razu po przeczytaniu pierwszej części. Jest nierozerwalnie z nią połączona. Tu wątki się rozwijają i rzucają więcej światła. Pojawia się Nietoperzyca i jej opowieść o życiu w Łodzi. Postrzał jego koleżanki, nie wyjaśniona tajemnica narkotyków, kłopoty z prawem i wiele innych. Koniecznie trzeba przeczytać część trzecią, aby dowiedzieć się więcej o motylach, zniknięciach i życiu.

Druga część książki o bratanku Myrona Bolitara - Mickeyu.