McLeod Mandala. Wioska dzieci Wodnika

Wydawnictwo: Twój Styl
literatura podróżnicza
Shahrivar

Książka Mc Leod Mandala jest efektem pobytu Agaty Królikowskiej w Dharamsali, swoistym zapisem duchowych i antropologicznych poszukiwań tożsamości we współczesnym świecie. Napisana z pasją i znajomością rzeczy, zarówno kompetentna, jak i emocjonalna, stanowi przykład zapisu doświadczeń, jakie ujawniają się w konfrontacji Wschodu i Zachodu i odpowiada na pytanie, dlaczego człowiek zawsze garnie się do wspólnoty i we wspólnocie prawdziwie się realizuje - prof. Wojciech Józef Bursza.

źródło opisu: Twój Styl, 2007

źródło okładki: Własne

biegamznozem | 2015-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Agata Królikowska napisała książkę niezwykłą.
W umiejętny sposób łączy wiedzę kulturoznawczo-socjologiczno-antropologiczną by wytłumaczyć czytelnikowi złożoność wspaniałego kulturowego tygla jakim jest McLeod Ganj.
Czyta się świetnie, wnioski wysuwane przez autorkę są celne, sposób pisania pozwala zobaczyć i poczuć Dharamsalę.
Teraz już wiem, że chcę tego miejsca kiedyś doświadczyć.

fiurka85 | 2016-04-20
Na półkach: Podróże i reportaże