Do widzenia

Wydawnictwo: Aleksander Sowa

Tylko w marzeniach możemy być naprawdę wolni. Krótkie i długie. O kobietach, mężczyznach, śmierci, przyjaźni. Każde inne. O miłości, pasji, walce i przeznaczeniu. Historie, które wszystko dzieli ale łączy koniec. Co się stało w kawiarni pod szkołą filmową? Dlaczego pewien ojciec wspominając szkołę, nie powiedział całej prawdy? Jak to możliwe, że serce może bić po śmierci? Co się stało zanim...

Tylko w marzeniach możemy być naprawdę wolni.

Co się stało w kawiarni pod szkołą filmową? Dlaczego pewien ojciec wspominając szkołę, nie powiedział całej prawdy? Jak to możliwe, że serce może bić po śmierci? Co się stało zanim pilot samolotu Ił-62 Tadeusz Kościuszko 9. Maja 1987 roku nadał komunikat radiowy "Do widzenia! Cześć! Giniemy!". Czy to prawda, że samobójcy pozostają po śmierci z żywymi? I dlaczego bywa, że czasem wysoko nad ziemią milczy radio?

Opowiadania:

Syndrom złamanych serc
Ochroniarz
Pół godziny Tadeusza Kościuszki
Pierwszy krok w niebo

Zbiór zawiera nagrodzone pierwszym miejscem w konkursie literackim "Mój Belfer 2013" opowiadanie pt. "Tak jest, kapitanie!". Konkurs zorganizowany przez Nauczycielski Klub Literacki przy Zarządzie Okręgu Opolskiego ZNP.

źródło opisu: http://www.wydawca.net/dowidzenia.htm

źródło okładki: http://www.wydawca.net/foto/opolwioadania-cov2.jpg

W końcu znalazłam czas na przeczytanie. I tak jak obiecałam panu Aleksandrowi pisze recenzje.
Ogólnie książka przypadła mi do gustu, aczkolwiek po pierwszym opowiadaniu nie wiedziałam co o niej sądzić. Z następnym już było o wiele lepiej, chociaż nie porwało. Wzruszyłam się przy " Czwarty dzień grudnia ". Natomiast " Syndrom złamanych serc " po prostu mnie urzekło i uważam, że dla niego warto przeczytać całą książkę. Ciekawe jest też " Pół godziny Tadeusza Kościuszki".
Zbiór opowiadań czytało się lekko, napisane prostym językiem.
Mam nawet swoje ulubione cytaty:

..."Dorosłe życie to wielka sztuka. Właśnie dopisuję własny jej wers. Tylko w marzeniach możemy naprawdę być wolni"...(TAK JEST,KAPITANIE)

..."- Pamiętaj,synu-Gordon szepcze cicho do nachylonego nad syna- na kobietę zawsze warto poczekać."... (SYNDROM ZŁAMANYCH SERC).

Polecam :)

P.S.
Dziękuję Panu Aleksandrowi za udostępnienie książki i możliwość przeczytania :)

Aleksandra | 2013-02-10
Na półkach: Przeczytane, 2013, Posiadam
Przeczytana: 10 lutego 2013

Przez trzy pierwsze opowiadania przeszłam bez emocji. Ciekawe, ale bez większych wrażeń. Kolejne cztery zaciekawiły i wzruszyły, te oceniłabym jako bardzo dobre. Najmocniej przypadło mi do gustu, te pod tytułem "Syndrom złamanych serc" o umierającym staruszku, który nie chciał odejść bez ukochanej obok. "Tak jest, kapitanie!" wywołało u mnie łzy. Bardzo smutne, osobiste i pełne emocji. I właśnie ze względu na te opowiadania warto e-booka przeczytać. Co do ostatnich dwóch mam mieszane uczucia. Czegoś w nich brak, opisywane tam wydarzenia powinny trzymać w napięciu, ale tak nie jest. Z drugiej strony "Pierwszy krok w niebo" obrazowo opisuje jedną z pasji autora, jaką jest latanie, prawie czułam, że też lecę i prawie wiem, że nigdy tego nie zrobię, gdyż taki ze mnie tchórz, gdy chodzi o moje życie.

ajszoon | 2017-08-18
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

przeciętna +. Kilka opowiadań dobrych, kilka bez emocji.

macin_gal | 2015-09-04

Całkiem niezłe.