Winnica marzeń

Wydawnictwo: Pascal
978-83-7642-145-2
Francja, wino, podróże, Prowansja
Aarionne

Przepięknie opowiedziana historia miłości i realizacji marzeń pośród francuskiego słońca i dojrzewających krzewów winorośli. "Wzięłam łyk, zawirowałam go i poczułam rozgrzewającą moc alkoholu w gardle. Wino wypełniło moje usta śliwką i jeżyną. Zakończenie miało nutkę korzenną i atrakcyjną, słonawą mineralność. - Pyszne – oblizałam się. Wino napełniło mnie radością. W mej głowie powstał obraz...

- Pyszne – oblizałam się. Wino napełniło mnie radością. W mej głowie powstał obraz winnicy oblanej słonecznym światłem. - Jak oni mogli się znaleźć w stanie likwidacji produkując tak świetne wino? – zapytałam."

Kiedy Caro i Sean znajdują idealną winnicę w dobrej cenie na południu Francji, czują, że ich marzenie właśnie się spełnia. Nie wiedzą jednak, że cena marzeń bywa wysoka, a za idyllicznym obrazem bycia właścicielem starej winnicy kryje się ponadludzki wysiłek i niejedno rozczarowanie.

Nieprzespane noce winobrania, wyścig z czasem, by zdążyć zanim skończą się oszczędności, desperacka decyzja o otwarciu pensjonatu...

A z drugiej strony, poranne spacery pośród dojrzewających krzewów winorośli, bajeczny smak własnego wina, radość patrzenia, jak córeczki odnajdują się we francuskiej szkole...

I to wszechogarniające poczucie, że gdyby Caro i Sean’owi cofnięto czas, za nic nie wróciliby do dawnego życia.

Emocjonująca historia odbudowy dwustuletniej winnicy w cudowny sposób splata się tu z historią ratowania miłości, zagubionej wśród mozolnej pracy w skąpanym słońcem Chateau Haut Garrigue.

Czy Caro i Sean’owi uda się spełnić marzenia nie tracąc siebie?

źródło opisu: Pascal, luty 2013

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=2249_Winnica_marzen

Witold Lisek | 2014-01-31
Przeczytana: 02 lutego 2014

Okładka to najlepszy fragment tej książki.
Jest tak nudna i schematyczna jak instrukcja obsługi robota kuchennego czy jaiejś kosiarki.
Nie wiem jak się ma do winnicy marzeń -oznajmianie ,że autorka założyła stigi,albo to że nie mogła skorzystać z toalety u bednarza bo była zbyt brudna i w związku z tym musiała jechać do najbliższego supermarketu.
Raczej nie polecam.

wiejskifilozof | 2017-08-02

Nie podobało mi się,nudne.Strasznie nudne,tylko o tym jak się robi wino.Zły wybór.

Izabela Pycio | 2015-09-27
Przeczytana: 27 września 2015

Czytając książkę nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że została napisana w celach marketingowych, to popsuło mi odbiór tego specyficznego klimatu francuskiej winnicy. Zabrakło mi też głębszych ludzkich emocji, które z racji napotykanych przez rodzinę trudności powinny być bardziej uwypuklone. Tematyka ogromnej pasji i miłości do życia w zgodzie z własnymi przekonaniami i marzeniami, kosztem ogromu wyrzeczeń, jak najbardziej mi odpowiadała. Jednak dostałam mniej niż oczekiwałam po tej pozycji.

Niestety, szumna reklama na okładce ma niewiele wspólnego z treścią książki - nie jest ona wcale przepiękną opowieścią, raczej przypomina relację z zakładania winnicy i borykania się z biurokratycznymi problemami oraz przykrymi niespodziankami, jakie niesie codzienność.

Brak tej opowieści polotu i lekkości, bardzo szczegółowe opisy nieco mnie nużyły. Ożywiałam się właściwie jedynie wtedy, gdy autorka dzieliła się z czytelnikami różnymi ciekawostkami i praktycznymi informacjami na temat uprawy winorośli. Interesowało mnie to dlatego, że mam w ogrodzie kilkanaście pnączy różnych odmian, bardzo lubię te owoce, a przetwory z nich są hitem na moim stole.
Nie kupiłam jednak "Winnicy marzeń" jako ogrodniczego poradnika, dlatego historia opowiedziana przez Caro Feely rozczarowała mnie i to bardzo.

Liczyłam na klimatyczną historię ze słonecznej Prowansji, na miarę książek P. Meyle'a czy Ferenca Mate, który mądrze i interesująco pisze o Toskanii. Niestety, mimo iż okładkowa recenzja...

Pokrecona | 2013-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

....Wzięłam łyk, zawirowałam go i poczułam rozgrzewającą moc alkoholu w gardle. Wino wypełniło moje usta śliwką i jeżyną. Zakończenie miało nutkę korzenną i atrakcyjną, słonawą mineralność.

Przeglądając nowości na półkach w księgarni wpadła mi w dłonie książka"winnica marzeń". Jest to wspaniała lektura na taką aurę ,jaka panuje teraz za oknem. Absolutnie nie czułam zimna,wiatru czy mokrego śniegu,natomiast rozgrzewałam się wśród cudownych zapachów fig,moreli winogron czy zniewalających ziół i oczywiście temperatur bliskich 40 st...To marzenie głównych bohaterów powieści sprawiło ,że musiałam oderwać się od lektury i pójść do sklepu po wino o jakich jest mowa he he..Piłam,raczej delektowałam się smakiem,aromatem i całkowicie byłam zawładnięta Francją.Urocze opisy krajobrazów,szlaków winnych jak i miasteczka sprawiały ,że nie zauważałam śniegu czy też...

Aneczka | 2013-09-04
Przeczytana: 03 września 2013

Historia opisana na kartach książki należy do prawdziwych, oparta na faktach autentycznych wziętych z życia autorki, której przypadła w udziale przeprowadzka do innego kraju w pogoni za ulotnym marzeniem.

Sean pracuje jako makler inwestycyjny w dużym banku, Caro jest konsultantką do spraw strategii. Mają dwie małe córeczki i w pewien sposób uporządkowany byt, jednak od lat ogromnym, wspólnym marzeniem było posiadanie własnej winnicy, do czego niezmiennie dążą, przeglądają strony internetowe, aby nadążać za aktualnymi ogłoszeniami. Sprawdzając oferty nieruchomości we Francji, Caro zauważyła posiadłość odpowiadającą ich kryteriom, głównie ograniczonym przez finanse. Pomimo licznych wątpliwości decydują o kupnie winnicy, ale z powodu dziwnych francuskich przepisów, nie jest to możliwe z prawnego punktu widzenia. Marzyli oboje o tworzeniu wielkich win, więc postanowili do końca walczyć o to miejsce. Siłą rozpędu sprzedali dom będący ich własnością, składając wcześniej ofertę kupna i...

Kominek | 2014-07-04
Przeczytana: 20 lutego 2013

http://koominek.blogspot.com - osiemnaście tematycznych szufladek i zapewne na nich się nie skończy, zapraszam w odwiedziny do bloga, aby klimat Kominka oczarował Cię bez reszty...

Dla tych, którzy wino traktują jak wino, ale też dla tych, którzy wino traktują, jak książkę i w sklepie z winami spędzają dłuższą chwilą zanim wybiorą tą jedną, konkretną butelkę.

Nocny spacer w padającym śniegu, w lekkim mrozie, gdy miasto śpi, a tylko co jakiś czas przejeżdża samochód to coś, na co powinienem sobie częściej pozwalać. Wyszedłem poszukać dobrych myśli, które gdzieś po drodze się zupełnie rozbiegły.

Myśli dotykających książki, która ujęła mnie w szczególny sposób, książki pisanej z miłości do wina i jej poświęconej. Historii spełniania się marzenia okupionego wyjątkowym wysiłkiem, brakiem wolnych dni, zarówno dla męża, jak i dwóch, małych córek, ale marzenia, na które było warto postawić wszystkie pieniądze świata.

Zakup winnicy dla ludzi, którzy z uprawą jakąkolwiek nie mieli nigdy...

ciociosanki | 2013-02-18

Mogłaby być to naprawdę fajna i przyjemna książka, gdyby nie to, że jest napisana jak instrukcja obsługi. Zero emocji. Czyta się ją opornie, ponieważ brak jest w niej jakichkolwiek uczuć, zwrotów akcji. Opis totalnie mylący "wciągająca, prawdziwa historia odbudowy dwustuletniej winnicy w cudowny sposób splata się z próbą ratowania miłości, zagubionej wśród mozolnej pracy w skąpanym słońcem Chateau Haut Garrigue". Może i prawdziwa, ale opisana całkiem bez polotu, bez przekazania czytającemu emocji związanych z kryzysem związku, ciężką pracą, nieszczęśliwymi wypadkami. Szczerze, to bardzo się zawiodłam oczekiwałam pięknej historii a dostałam proste wytyczne jak założyć winnicę.

Izabela | 2013-05-21
Przeczytana: 20 maja 2013

Nie wiem skąd pomysł na tytuł, ponieważ nijak on się ma do treści. Małżeństwo z dziećmi rzuca stabilną i dobrze płatną pracę w mieście, kupuje winnicę i wtedy zaczynają się same problemy. Nie zaobserwujemy w powieści pozytywnych uczuć bohaterów, a jedynie smutki, zmęczenie i brak efektów z powodu kłopotów z winnicą. Wygląda na to, że winnica marzeń stała się winnicą z najgorszych koszmarów.

AgNessa | 2014-03-24
Przeczytana: luty 2014

Ciekawie napisana książka. Bohaterowie mnie nie zachwycili. Zwykłe małżeństwo z problemami jak każdego. Co ciekawe w tej książce to wszystko to czego można się dowiedzieć otrudach prowadzenia winnicy i produkcji wina. Troszkę "męczyłam" tą książkę, ale dało radę.