Moja wielka grecka przygoda

Okładka książki Moja wielka grecka przygoda John Mole
Okładka książki Moja wielka grecka przygoda
John Mole Wydawnictwo: Pascal literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
It's all Greek to me. A Tale of a Mad Dog and an Englishman, Ruins, Retsina - and Real Greeks
Pascal
2012-07-11
2012-07-11
978-837-642-05-16
Michał Łabędzki
Grecja wyspa plaża marzenia lato

Grecki Bob Budowniczy

Warto przeczytać, gdy się zatęskni za greckimi klimatami i brytyjskim humorem. Kapitalnie opisane postaci, relacje rodzinne, prawdziwie pokazana mentalność Greków, naprawdę czuje się, że autor pisał z doświadczenia. Szczerze polecam!

Spodziewałem się przygody przez duże P. tymczasem jest to dość monotonna opowieść o spełnianiu swej imaginacji raju na ziemi w postaci długotrwałego remontu zapadniętej ruiny starego domostwa. Finalnie to gniazdo i tak nie jest nazbyt przytulne. I właściwie nie nazbyt bogato zaprezentowano życie "po". Trochę ciekawych obserwacji socjologicznych, trochę zwyczajów i obrzędów. Owszem, jest trochę informacji ale właściwie nic porywającego. Oczywiście może to różnica punktu widzenia: gdybym ja miał wolne parę (parę?) tysięcy funtów do stracenia na jakieś nieoczekiwanie ujawnione hobby, i do tego nieograniczoną ilość wolnego czasu - może też bym się pasjonował każdym dniem najdrobniejszego sukcesu, niezależnie od rzeczywistego efektu końcowego...

Książka fragmentami szła mi topornie, fragmentami dość szybko.
Fajnie czytało się opisy przygód autora związanych z remontem domu, relacjami z Grekami, ale opisy historyczno-mitologiczne dla mnie były ciężkie do przebrnięcia i po prostu nudne.
Generalnie historia całkiem ciekawa.

Książka fragmentami szła mi topornie, fragmentami dość szybko.
Generalnie historia całkiem ciekawa.

Bardzo przyjemna, lekka i miła lektura, w sam raz na letni czas. John Mole przenosi nas do słonecznej, owianej bogatą historią Grecji, gdzie przedstawia nam w sposób zabawny swoją własną grecką przygodę. Zabawny, a jednocześnie ujmujący, niekiedy chwytający za serce oraz powodujący ukłony godne podziwu w stronę autora. Jednym słowem: w życiu nie ma rzeczy niemożliwych!

Po przeczytaniu książki jest się specjalistą odbudowy greckich zrujnowanych domów. Ciekawie .

Polecam jeśli ktoś zamierza budować dom w Grecji. Generalnie zabawna i ciekawa, ale nie pamiętam już takiej książki, którą tak długo czytałam. Nie mogłam przez nią przebrnąć, niby niedługa, a nie mam w zwyczaju rzucać takich książek w kąt, to jakoś się udało.

przewidywalna, trochę nudna... odłożyłam po połowie

przewidywalna, trochę nudna... odłożyłam po połowie

Ciekawie opisane życie w Grecji. W niektórych momentach trochę nudno, ale dobrnęłam do końca. Mimo to czas uważam za niezmarnowany.

Mole ciekawie opisuje swoje przeżycia w Grecji, wplata interesujące historie i wesołe momenty związane z odbudową domu i poznawaniem Grecji. Bardzo przyjemna książka do poczytania na plaży.

Spodziewałam się wielkiej greckiej przygody, niestety trochę się zawiodłam. Książka nie jest zła, pomysł na nią dobry ale momentami się dłuży. Kilka razu sprawiła mój uśmiech.

• Podróżnicze
  • Podróże