Marzenia spod wieży Eiffla

Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Sercanów DEHON
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-89433-75-3
Kasia

"Marzenia spod wieży Eiffla" to pełna smutku, ale i nadziei opowieść o ludziach takich jak my, o poszukiwaniu szczęścia i własnego miejsca na ziemi. W tle powieści zmieniają się piękne krajobrazy Bretanii i Akwitanii, a w cieniu wieży Eiffla toczy się życie. Łzy smutku przeplatają się ze łzami radości, powitania z pożegnaniami, rozwiewają się ludzkie złudzenia, a czasem rodzi się miłość.

źródło opisu: http://wydawnictwo.net.pl/72/MARZENIA-SPOD-WIEZY-EIFFLA-.html

źródło okładki: http://wydawnictwo.net.pl/72/MARZENIA-SPOD-WIEZY-EIFFLA-.html

książek: 1918
krzysiu966 | 2016-07-24

"W życiu jest znacznie więcej tragedii(...) i tak naprawdę to w życiu nie ma wiele powodów do śmiechu; trzeba je znaleźć w sobie. Na szczęście, czasami ktoś pomoże..."

Czy jest to książka o tragediach? Na pewno! Miłości? Trochę tak. Nadziei? Bardzo mało.

Zbyt często wielu autorów pragnie nami wstrząsnąć - w myśl wszystko co piękne jest kruche, ale jest też wieczne, bo są wspomnienia. Przypomina to trochę seriale, gdzie każdy piękny związek, piękne życie musi się skończyć koniecznie w pewnym momencie tragedią.

Życie nie jest bajką i nigdy takie nie będzie - jednakże to te niewielkie historię szczęśliwych małżeństw, szczęśliwych rodzin pozwalają nam zaszczepić nadzieję i wiarę.

ris | 2013-07-12
Przeczytana: 01 maja 2008