Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczyć miłości

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Inteligencja, emocje, serce
hibou

Czy to przypadek, że wiele kultur uważa serce za miejsce, z którego czerpiemy pokłady miłości? Jakie sekrety tego niezwykłego narządu odkryli amerykańscy naukowcy z Instytutu HeartMath? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w pierwszej w Polsce książce dotyczącej inteligencji serca. Udowadnia ona, że serce ma własną, niezależną od mózgu inteligencję, z której może korzystać każdy z nas. Pole...

Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w pierwszej w Polsce książce dotyczącej inteligencji serca. Udowadnia ona, że serce ma własną, niezależną od mózgu inteligencję, z której może korzystać każdy z nas. Pole elektromagnetyczne serca ma wpływ na stan naszego zdrowia, samopoczucie, a nawet na sprawność systemu immunologicznego.

Autorka zdradza, jak rozpoznać kiedy serce jest „zamknięte” i w jaki sposób ponownie je „otworzyć”. Zgłębia sekrety relacji uczuciowych, wyjaśnia jakie są etapy każdego związku oraz ujawnia przyczyny lęku przed bliskością i emocjonalnym otwarciem. Prezentuje szereg porad, które pomogą uzdrowić złamane serce po rozstaniu, pokochać siebie i otworzyć się na nową relacją.

Zawarte w książce ćwiczenia nauczą Cię jak rozwijać tę inteligencję i doświadczać w życiu miłości. Dołączona do książki płyta CD zawiera prowadzoną przez autorkę medytację oraz trzydzieści pozytywnych afirmacji.

Kieruj się inteligencją serca!

źródło opisu: http://www.talizman.pl/inteligencja-serca-p-8362.html

źródło okładki: http://www.talizman.pl/inteligencja-serca-p-8362.html

awiola | 2013-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

"Serce to uniwersalny symbol, który jest odczytywany w taki sam sposób przez ludzi na całym świecie, niezależnie od koloru skóry, wyznawanej religii czy korzeni kulturowych."

"Miej serce i patrzaj w serce" to znane słowa polskiego autora wierszy i dramatów Adama Mickiewicza. Nie bez powodu nasze serce nazywane jest pokojem duszy. Wszelkie bowiem uczucia jakie otaczają nasze codzienne życie, odczuwane są właśnie poprzez ten narząd. Należę do osób, które od niedawna borykają się z niegroźną chorobą serca, dlatego też lektura publikacji, o której dzisiaj wam opowiem, była dla mnie bardzo istotna.

Dagmara Gmitrzak to absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowego dziennikarstwa. Autorka jest trenerką rozwoju osobistego, socjologiem oraz terapeutką reiki. Ukończyła różne warsztaty dotyczące pracy z ciałem i umysłem czy kursy medytacji. Dagmarę Gmitrzak możecie spotkać na kursie rozwoju osobistego oraz przeczytać jedną z jej pięciu...

Klaudyna Maciąg | 2013-03-22
Przeczytana: 20 marca 2013

Rok temu przedstawiałam Wam bardzo ciekawy poradnik Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji, który okazał się dla mnie prawdziwie wzbogacającą propozycją. Z wielką ciekawością przyjęłam więc kolejną publikację Dagmary Gmitrzak - pierwszą w Polsce książkę dotyczącą inteligencji serca. Brzmi tajemniczo i interesująco? To dopiero początek!

Myśleliście, że macie tylko jeden mózg? Błąd! Okazuje się, że i Wasze serce posiada własny. A dzięki odpowiedniemu treningowi, nastawieniu i działaniu można go znakomicie wykorzystać i rozwijać.

Ktoś powie - o nie, znowu poradniki, znowu bzdury, znowu te złote rady. Nic bardziej mylnego. 'Inteligencja serca - Jak otworzyć serce i doświadczać miłości' to naprawdę znakomita propozycja nie tylko poradnikowa, ale przede wszystkim popularnonaukowa. Publikację otwiera szalenie interesujący rozdział poświęcony badaniom nad tym tajemniczym organem, który odgrywa w naszych organizmach niebywale istotną rolę. Autorka przytacza szereg naukowych teorii,...

hibou | 2013-02-08
Przeczytana: 01 lutego 2013

Dagmara Gmitrzak to popularna trener rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka technik holistycznych, dziennikarka. Ukończyła studia w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz specjalizację: Pomoc społeczno-terapeutyczna. Ukończyła trzyletnie szkolenie z Muzykoterapii i Psychodramy oraz podyplomowe studia dziennikarskie. Od 2001 roku prowadzi warsztaty rozwoju osobistego. Jest autorką pięciu książek.

Serce człowieka symbolizuje miłość, czułość, troskę czy pasję. Gdy doświadczamy szczęśliwych emocji robi nam się ciepło na sercu. Jeżeli zaś jesteśmy smutni i zranieni razem z nami cierpi nasze serce. Tajemnicą nie jest iż nasze uczucia i emocje są powiązane z sercem. Czy wiedzieliście, że serce posiada własną inteligencję? Jeżeli nie, to już wiecie. Nie raz mówimy: "słuchaj głosu swego serca". Naukowcy dowiedli, że serce ma zdolność do podejmowania decyzji niezależnie od mózgu.

"Inteligencja serca..." to świetny poradnik, który uczy nas otwierać...

kasia900 | 2013-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Aloha!
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad znaczeniem powyższego powitania? Ja nie. Na Hawajach, słowo aloha oznacza tyle co - miłość i radość. Jakie to miłe, że ludzie gdzieś na końcu świata, używają względem siebie tak romantycznego zwrotu na powitanie. Na pewno świadczy to o szacunku do drugiej osoby, ale również nieoczekiwanej radości ze spotkania z drugą, bliską mu osobą.
Po lekturze Inteligencji serca śmiem twierdzić, że mieszkańcy Hawajów musieli już dawno temu pojąć tajniki serca, o których pisze nam Dagmara Gmitrzak. Skąd wiedzieli, że komplementowanie drugiej osoby bądź miłe zwroty ku komuś innemu sprawiają, że nasze serce skacze z radości?
Co mnie urzekło w tej małej książeczce?
Przede wszystkim są to idealnie dobrane cytaty! Autorka musi naprawdę dysponować ogromną znajomością literatury skoro zastosowała tyle złotych myśli z epoki starożytności, aż do dzisiaj. To sprawiło, że...

Agata | 2013-03-16
Przeczytana: 16 marca 2013

Dagmara Gmitrzak to absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, socjolog, dziennikarka, trenerka rozwoju osobistego i terapeutka technik holistycznych. Chciałabym przybliżyć Wam jedną z jej książek - "Inteligencja Serca - Jak otworzyć serce i doświadczać miłości?".
Publikacja jest podzielona na trzy części. W części pierwszej dowiemy się wielu informacji na temat serca, jego pola elektromagnetycznego oraz poznamy odkrycia naukowe, które pozwolą nam zrozumieć jak organ ten powiązany jest z emocjami, miłością, mózgiem i myślami. W tej sekcji autorka przybliża nam też obraz i zachowanie serca zranionego, zamkniętego, radzi co zrobić, by zaleczyć jego ból po rozstaniu z kimś dla nas bliskim. Przeczytamy tu też co nieco o relacjach międzyludzkich i tych z samym sobą, jak również poznamy siłę negatywnych i pozytywnych emocji.
Druga część to informacje bardziej praktyczne. Zawiera ona bardzo ciekawy zbiór porad dotyczących pracy z samym sobą prowadzącej do rozwoju inteligencji własnego serca,...

Yennefer | 2013-03-30

„Inteligencja serca” to książka niezwykle optymistyczna, ciepła, pozytywna, a jednocześnie skłaniająca do refleksji, zastanowienia się nad sobą i otaczającym światem. W naszym zabieganym życiu często nie mamy czasu albo chęci, żeby zatrzymać się na chwilę i zadać sobie kilka podstawowych pytań: Czy kocham siebie i świat? Jakie są moje aktualne potrzeby i pragnienia? Za co mogę być wdzięczny? Dlaczego zakochałem się właśnie w tej a nie innej osobie?
Poradnik Dagmary Gmitrzak stawia powyższe pytania, a dzięki temu pozwala przyjrzeć się relacjom z innymi ludźmi, a przede wszystkim zajrzeć w głąb swojego serca i odkryć jego inteligencję.
W książce można znaleźć również praktyczne rady dotyczące m. in. sposobów radzenia sobie z emocjonalnymi ranami serca po nieudanym związku, a także techniki pomagające rozwijać inteligencję serca. Do poradnika dołączona jest również wyjątkowa płyta z medytacją serca i pozytywnymi afirmacjami.
„Serdecznie” polecam!

Coś innego, coś nowego. Niekonwencjonalnego to na pewno. Jak na takową tematykę książka jest nadzwyczaj lekka. Do poczytania w wolnej chwili, na kilka godzin... Dodatkowy plus za płytę CD, bo przecież rzadko kiedy oprócz książki dostajemy CD.

Łędina | 2013-10-01

Michał Bagiński | 2016-10-22

Bez rewelacji. Książka o wszystkim i o niczym.

Greeneyed_soul | 2017-07-08
Przeczytana: 2016 rok