Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety

Okładka książki Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety Dagmara Gmitrzak
Okładka książki Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety
Dagmara Gmitrzak Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety
Sensus
2020-01-14
2020-01-14

Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety.

Ta przepiękna okładka skrywa równie piękną treść.

Kobieto, czy jesteś świadoma swojej siły?
Czy czujesz miłość do samej siebie?
Czy traktujesz swoje ciało jak świątynie?
Czy dbasz o swoje granice i potrafisz o nie walczyć?
Czy czujesz, że to Ty jesteś najważniejsza w swoim życiu?
Czy traktujesz siebie jak swojego najlepszego przyjaciela?
Czy wiesz jakie ogromne pokłady kreatywności i talentów w Tobie drzemią?
Czy jesteś dumna z tego, że jesteś Kobietą?

Jeśli choć raz odpowiedziałaś NIE, to ta książka jest dla Ciebie.

W dzisiejszym świecie, patriarchalnym systemie społeczeństwa, Kobieta zapomina o swojej roli i o swojej sile. Często spychana na drugi plan, obarczana winą, pozbawiona głosu... zaczyna wierzyć w to, że jest niewystarczająca.

Autorka książki mówi głośno - POKOCHAJ SIEBIE, bo jesteś cudowną istotą, w pełni wystarczającą, silną i piękną.

To może być długa droga, ale w jej trakcie poznasz lepiej siebie i swoje ciało, dostrzeżesz moc bycia kobietą i piękno bycia sobą.

Dagmara Gmitrzak - terapeutka holistyczna i trenerka rozwoju osobistego - krok po kroku poprowadzi Cię w swojej książce do celu, jakim jest odnalezienie miłości do samej siebie.

Zaproponuje wiele ćwiczeń i refleksji, abyś oprócz biernego czytania pobudziła i zrozumiała także swoje wspomnienia i odczucia.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Podział na krótkie podrozdziały pozwala sięgać po nią choćby na 5 minut w ciągu dnia. Język także zachęca do czytania przystępnością i lekkością.

Nie mam żadnych uwag. Mogę jedynie polecić Wam tę książkę i zachęcić do rozwijania relacji z samą sobą, ponieważ jest to najważniejsze relacja w Waszym życiu.

Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety.

Ta przepiękna okładka skrywa równie piękną treść.

Kobieto, czy jesteś świadoma swojej siły?
Czy czujesz miłość do samej siebie?
Czy traktujesz swoje ciało jak świątynie?
Czy dbasz o swoje granice i potrafisz o nie walczyć?
Czy czujesz, że to Ty jesteś najważniejsza w swoim życiu?
Czy traktujesz siebie jak swojego najlepszego...

W tym zabieganym świecie często zapominamy o sobie. Zawsze jest coś ważniejszego, pilniejszego, bardziej priorytetowego niż my i nasze wewnętrzne potrzeby. Powtarzamy siebie, że jeszcze będzie czas na odpoczynek, na relaksacyjny masaż, na kąpiel ze świecami, spacer po lesie, na zadbanie o relacje z samą sobą...czy aby na pewno?

Ta książka bardzo głęboko dotyka naszego wnętrza, poruszając najróżniejsze jego aspekty. Od kochania własnego ciała i seksualności poprzez zagłębianie się w duchowe i emocjonalne relacje z wewnętrznym dzieckiem i naszą świadomością. Odbędziemy z nią podróż przez m.in. medytacje, kreatywność, odczuwanie, wspominanie, obserwacje, wybaczanie i kierowanie się intuicją, których efektem ma być odnalezienie i pokochanie siebie.

Autorka, która jest m.in. terapeutką holistyczną i trenerką rozwoju osobistego powołuje się na własne doświadczenia, nauki i doznania, które pomogły jej odnaleźć w życiu siebie i drogę, którą chce podążać, a teraz pragnie pomóc innym kobietom.

Poszczególne rozdziały kończą rozmaite ćwiczenia i praktyki dzięki którym lepiej zrozumiemy przesłanie i misję tej książki oraz doświadczymy głęboko skrywanych emocji.

To książka, która może być prezentem dla każdej kobiety, aby czytała, chłonęła i praktykowała wdzięczność i szacunek do siebie. Książka, która zachęci i zmotywuje do spojrzenia na siebie z zupełnie innej strony.
Warto podejść do niej szczerze, na spokojnie, korzystać i celebrować swoją kobiecość.

Ta książka bardzo głęboko dotyka naszego...

Bardzo dobry poradnik dla kobiet. Jest to niezwykle ciepły, pomocny poradnik dla każdej kobiety, która ma problem z zaakceptowaniem siebie, gdyż samoakceptacja jest kluczem do szczęścia. W książce zostały przedstawione sposoby jak ustanowić własne granice, jak być asertywną, jak nawiązać kontakt ze swoim wewnętrznym dzieckiem oraz jak budować pewność siebie. Uważam, że warto sięgnąć po tę pozycję, ponieważ warto się rozwijać. Polecam.

Tytuł: "Jak Pokochać Siebie"
Wydawnictwo: SENSUS
Autor:Dagmara Gnitrzak

Musze się przyznać, że to była pierwsza
książka-przewodnik związany z rozwojem, który przeczytałam. Na pewno jest bardzo wartościowy. Szczególnie dla kobiet. Pozycja jest przepełniona radami, ćwiczeniami na to, aby pokochac swoje ciało, jak i duszę. Ba kest wzbogacony o prześliczne wiersze. Całość jest mocno motywacyjna i wprowadzającą w nastrój, który zapowiada zmiany w zachowaniu i co najważniejsze w myśleniu kobiety.

Moim ulubionym działem jest "Żyć swoim życiem!" Doceń go bo jesteś Tu tylko na małą chwilę. Nie zawał go. Życie jest za krótkie na zamartwianie się głupotami. Zacznij żyć!

Tytuł: "Jak Pokochać Siebie"
Wydawnictwo: SENSUS
Autor:Dagmara Gnitrzak

Musze się przyznać, że to była pierwsza

Lubicie siebie? Akceptujecie swoje słabości? Potraficie wymienić swoje zalety? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z pytań brzmi ,,nie” to książka idealna dla was!

Autorka uczy nas, że najważniejszą relacją w naszym życiu jest ta z samym sobą. Prawda! Jeśli nie zadbamy o siebie i swoje zasoby energetyczne, uczuciowe to jak mamy dzielić się z innymi? Spędzamy ze sobą nie tylko najwięcej czasu- to przecież całe życie! Niezwykle ważnym jest, by zbudować zdrową relację, zauważać potrzeby i emocje własnego ,,ja”.

Autorka to doświadczona terapeutka, która oprócz teorii i wskazówek proponuje wiele ćwiczeń, które mają pomóc zastosować wiedzę w praktyce. Opowiada o swoich bogatych doświadczeniach podróżniczych i pozytywnych technikach terapeutycznych, jakie są stosowane w odległych częściach świata. Bardzo podobały mi się nawiązania do Hawajów- podróż w to miejsce jest moim największym marzeniem życia!

Ćwiczenia proponowane przez D. Gmitrzak koncentrują się głównie wokół medytacji, mindfulness i tańca. Technika uważności pozwala nam na poznanie siebie, skoncentrowanie na teraźniejszości, pokonanie słabości i zaakceptowanie trudnych prawd. Gdy powiecie o złym samopoczuciu rdzennemu mieszkańcowi Australii, możecie usłyszeć ,,a kiedy ostatnio tańczyłaś/eś?”. Nie sądziłam, że to może być formą terapii, podobnie jak śpiewanie, fotografowanie i… malowanie, zupełnie jak w przypadku Fridy Kahlo. Ostatnio dzięki książce Jeffa Fostera ,,Nigdy nie byłeś zepsuty” dowiedziałam się, że poezja zalicza się do form uzdrawiania. W powyższej książce także znajdziecie fragment o tym, wraz z wierszami napisanymi przez autorkę, dotyczącymi jej przeżyć.

Cała książka wydaje się bardzo kompleksowa. Dotyczy dbania o swoje granice, zachowania i ustalania ich w związkach i rodzinie, relacji z wewnętrznym dzieckiem (ten rozdział był najciekawszy!),twórczego rozwoju, wybaczania sobie i innym, wolności emocjonalnej, pokochania siebie i zaakceptowania słabości, uwierzenia w swoją siłę i nie przejmowania się opinią innych. Widzicie? Warto przeczytać. Każdy znajdzie tu rozdział dla siebie.

Dbajcie o siebie! ❤️

Książka „Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety“ to bardzo ciekawy poradnik, z którego dowiecie się, co to znaczy kochać siebie, jak zadbać o swoje granice i uwolnić się od destrukcyjnych nawyków. Jak zachować granice w związku, by się nie zatracić. Jak ważny jest kontakt z samą sobą oraz wybaczanie sobie i innym.

Autorka wplata ciekawostki z innych kultur, nawiązuje np. do japońskiej filozofii wabi-sabi – „Życie nigdy nie będzie wolne od problemów, każda niemal zmiana jest w mniejszym lub większym stopniu stresująca, a problemy są częścią naszego życia.” Pokazuje również na własnym przykładzie, ile można zmienić w swoim życiu, jeśli tylko sobie na to pozwolimy. Ponadto mamy tu kilka łatwych ćwiczeń, które mogą stać się pomocne dla wielu kobiet.

Książka napisana jest lekkim językiem, czyta się ją niezwykle szybko. Polecam!

„Ludzie są naszymi lustrami, wszystko, co się dzieje między nami i nimi, ma nas czegoś nauczyć o sobie. A jak Ty uważasz, jak czujesz?”

"W Twoim życiu wszystko zaczyna się od Ciebie. By pójść dalej, zmienić się, wzmocnić, spełniać marzenia albo ... po prostu ... być szczęśliwszą, warto cofnąć się do własnego wnętrza. To ważne, aby zajrzeć w siebie z odwagą, odpowiedzieć sobie na pytania o własne samopoczucie i potrzeby, zacząć czule rozmawiać ze sobą i zbudować zdrową, dojrzałą relację z tą cudowną istotą, jaką jesteś TY SAMA."

Autorka wplata ciekawostki z innych...

Dzień dobry, Kochani 🤎🐝

dzisiejszą recenzję kieruję w głównej mierze do Przedstawicielek płci pięknej, do każdej Kobiety bez wyjątku. Temat kobiecości choć wydaje się być rozpatrywany z różnych perspektyw, to nadal pozostaje w sferze tabu. Niepotrzebnie. Warto bowiem oswoić się z tym, co ludzkie. Kobiety, bo o nich tu mowa często zapominają o sobie, nie potrafią siebie docenić, przytulić, rozpieścić... Pamiętaj, „nie możesz ciągle ratować świata. Czasem trzeba poprzestać na uratowaniu siebie" (J. Blackhurst).

Tytuł: „Jak pokochać siebie"
Autorka: Dagmara Gmitrzak
Wydawnictwo: @wydawnictwo_sensus
Moja ocena: 7,5/10

Świat jest skonstruowany w ten sposób, że w codziennym życiu spotykamy się z różnymi obliczami miłości: partnerskiej, rodzicielskiej, siostrzanej, braterskiej, do zwierząt itp., ale dziś skoncentrujemy się na miłości do samej siebie. My, kobiety często zapominamy o sobie, żyjąc życiem innych ludzi wokół nas, poświęcając się macierzyństwu, rodzinie, karierze zawodowej, nie bacząc przy tym na swoje samopoczucie czy potrzeby, które siłą rzeczy schodzą na dalszy plan. A przecież w końcu to same ze sobą spędzamy najwięcej czasu. Chciałabym żebyście wzięły sobie do serca te słowa:
„Jestem ważna. Jestem tak samo ważna. Nie , nie . Jestem ważna. Kropka" (Chimamanda Adichie).
Nie bez przyczyny P. Coelho pisał, że „jednym z wizerunków Boga jest właśnie oblicze kobiety" - silnej, która poradzi sobie z każdą przeszkodą, nawet kosztem własnego zdrowia i za wszelką cenę. Zapraszam Cię dziś, droga Koleżanko na kawę lub herbatę z przyjaciółką. Pomyśl o sobie z miłością, czułością, troską i zanurz się w rozmowie.
Autorka zabiera nas w głąb siebie, przynosząc możliwość poznania swoich emocji, ale też poszczególnych obszarów ciała. Uważam, że eksplorowanie siebie, stawianie swoich granic, komunikowanie o swoich potrzebach i uczuciach jest niezwykle ważne i potrzebne, abyśmy były świadomymi, pewnymi siebie i swoich kompetencji kobietami. To dobry czas, aby głośne hasła o akceptacji swojego ciała, konieczności rozwoju osobistego, kochaniu siebie i swojej kobiecości wreszcie wybrzmiały i przełożyły się na praktyczne działania. Mnie szczególnie przypadł do gustu rozdział o uzdrawianiu relacji z wewnętrznym dzieckiem. Doceniam również, że pani Dagmara przemyca historie z życia wzięte, które szczególnie do mnie przemawiają. Książka jest napisana lekkim, zrozumiałym językiem. W treści wplecione są afirmacje, wiersze, polecenia filmów i książek, ale również zestaw praktycznych ćwiczeń, których wykonanie ma jeszcze bardziej przybliżyć do meritum kobiecości. Do pewnych treści wrócę zapewne w przyszłości, gdyż w tym momencie mojego życia są dla mnie zbędne. Niemniej jednak, polecam ten poradnik każdej dziewczynie. I jak to mówi Qczaj, ukochuję Was ❤️ Wydawnictwu @wydawnictwo_sensus dziękuję za egzemplarz do recenzji 🤎

Dzień dobry, Kochani 🤎🐝

Książka napisana dla kobiety przez kobietę, z serdecznością i z głębi serca.
🤍
Istnieją różne rodzaje miłości, ale pomówmy dziś o relacji własnej. Bo to właśnie ze sobą jesteśmy każdego dnia, więc to ważne, byśmy czuli się ze sobą dobrze. Polubienie siebie, akceptacja, ciepłe słowo, pogłaskanie. Z pozoru niewiele, a tak wiele, prawda?
🤍
W książce "Jak pokochać siebie" rozpoczynamy podróż, aby być bliżej siebie. Przyglądamy się poczuciu sympatii do siebie, jej znaczeniu i wzmacnianiu. Sprawdzamy granice, zarówno własne, jak i te w związku z drugą osobą. Pochylamy się nad naszym wewnętrznym dzieckiem, do którego możemy podejść z obecną mądrością i troską. Otwieramy drzwi do naszej twórczości i wyzwalamy kreatywność. Budzimy również naszą seksualność i zmysłowość, a ciało traktujemy jak cenny dar. Otulamy się wierszami o barwach życia. Poznajemy współczesne archetypy kobiece i przeglądamy się w nich. Sprawdzamy jak wygląda wolność emocjonalna pośród innych. Wybaczamy. Afirmujemy dobrostan. I stajemy po swojej stronie, zawsze.
🤍
Ten poradnik to piękna rzecz. I choć ja wiele rzeczy już oswoiłam wcześniej, to po prostu wiem, że warto czasem wracać do podstaw własnego self care.

Książka napisana dla kobiety przez kobietę, z serdecznością i z głębi serca.
🤍
W książce "Jak pokochać siebie"...

Bardzo często mówi się o akceptowaniu siebie, rozwijaniu swojej osobowości oraz kochaniu siebie, jednak kobiecość i jej aspekty nadal są tematami tabu. I właśnie w tej książce autorka skupia się na kobiecości, jej rozwijaniu oraz pokazuje jak odkrycie swojej kobiecości wpływa na codzienne życie.
Autorka od samego początku pokazuje nam jak ważna jest nasza kobiecość oraz to abyśmy w całości ją akceptowały ponieważ jest to potężna moc, która ma wpływ na bardzo wiele aspektów naszego życia z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Na samym początku pani Dagmara opisuje jak ważna jest umiejętność wyznaczania granic nie tylko sobie, ale również osobom z którymi przebywamy ponieważ jest to jeden z sposobów do tworzenia udanych i szczęśliwych relacji nie tylko tych partnerskich, ale również przyjacielskich. Jak w większości poradników o samoakceptacji autorka porusza również temat dzieciństwa i „uzdrowienia swojego wewnętrznego dziecka” ponieważ w wielu kulturach o kobiecości nie rozmawia się z młodymi dziewczynkami, ani też o zmianach jakie będą zachodziły w nich podczas dojrzewania. Często wynika to z faktu, że matki i inne kobiety z otoczenia nie potrafią ich wprowadzić w świat kobiecości i pokazać, że jest to jedyna w swoim rodzaju moc z której powinny być dumne, a nie odczuwać z tego powodu wstyd. I w pewien sposób autorka jest taką przewodniczką po kobiecości, która tłumaczy aspekty, które dla każdej kobiety powinny być już dawno codziennością. Dlatego mamy tutaj nie tylko sposoby i informacje o akceptacji swoich uczuć, emocji, zachodzących zmianach w naszym ciele, ale również porusza kwestie związane z kobiecymi narządami oraz pokazuje jak ich akceptacja wpływa również na zdrowie. Cały czas też powołuje się nie tylko na swoje doświadczenia, ale również odwołuje się do różnych ideologi i pokazuje jak w innych krajach kobiety podchodzą do tematu kobiecości oraz seksualności. Znajdują się w niej również ćwiczenia, które mają na celu odkrycie swojej kobiecości i zaakceptowanie jej, jednak są to subtelne wskazówki, a nie narzucane sposoby przez autorkę co bardzo mi się podoba, ponieważ w wielu przypadkach to od nas samych zależy jak ostatecznie wykonamy dane ćwiczenie.
Sama książka jest bardzo dobrze i lekko napisana, aż szkoda ją odkładać ponieważ czytając ma się wrażenie rozmowy z bardzo dobrą przyjaciółką, która dzieli się z nami swoją wiedzą, doświadczeniem, a przy tym czujemy od niej zrozumienie oraz takie „ciepło”. Moim zdaniem jest to bardzo dobrych poradnik tak naprawdę dla każdej kobiety niezależnie od wieku oraz poziomu akceptacji swojej kobiecości.

Bardzo udany, lekki przewodnik w głąb siebie.

Bardzo udany, lekki przewodnik w głąb siebie.

• Psychologia
  • Nie mam, znajdę
  • DK / Sz / PM / Sec
  • Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa

Dodaj cytat z książki Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety