Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczyć miłości

Okładka książki Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczyć miłości Dagmara Gmitrzak
Okładka książki Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczyć miłości
Dagmara Gmitrzak Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2013-01-01
2013-01-01
Inteligencja emocje serce

Świetna książka, czyta się lekko, przyjemnie, można ją przeczytać nawet w 1 dzień.

Bez rewelacji. Książka o wszystkim i o niczym.

Bez rewelacji. Książka o wszystkim i o niczym.

Nie jest wielką tajemnicą, że z najnowszych doniesień wynika, iż uczucie miłości bierze się ze złożonych interakcji między ośrodkami mózgu, a sercem. W książce "Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczyć miłości" - Dagmara Gmitrzak ujmuje troszeczkę temu pierwszemu, a dodaje drugiemu. Autorka próbuje również nauczyć swoich czytelników, jak kontrolować serce, dzięki specjalnym ćwiczeniom do tego skomponowanym.

Choć recenzowane dzieło jest pierwszym takim na polskim rynku wydawniczym, jego twórczyni miała już okazję zaistnieć na nim niejednokrotnie. Z jej rąk wyszły takie pozycje jak: "Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji", "Czakry - podróż w głąb siebie", "Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu". Sama Dagmara Gmitrzak na co dzień jest absolwentką Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowego dziennikarstwa. Jak również trenerką rozwoju osobistego, socjologiem oraz terapeutką reiki.

Czy wiecie że wiele kultur uważa serce za miejsce, z którego czerpiemy pokłady miłości? Jakie sekrety tego niezwykłego narządu odkryli amerykańscy naukowcy z Instytutu HeartMath?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w pierwszej w Polsce książce dotyczącej inteligencji serca. Udowadnia ona, że serce ma własną, niezależną od mózgu inteligencję, z której może korzystać każdy z nas. Pole elektromagnetyczne serca ma wpływ na stan naszego zdrowia, samopoczucie, a nawet na sprawność systemu immunologicznego.

Autorka zdradza, jak rozpoznać kiedy serce jest „zamknięte” i w jaki sposób ponownie je „otworzyć”. Zgłębia sekrety relacji uczuciowych, wyjaśnia jakie są etapy każdego związku oraz ujawnia przyczyny lęku przed bliskością i emocjonalnym otwarciem. Prezentuje szereg porad, które pomogą uzdrowić złamane serce po rozstaniu, pokochać siebie i otworzyć się na nową relację. Publikacja podzielona jest na trzy części. Pierwsza zawiera informacje dotyczące odkryć na temat serca, syndromu złamanego serca i emocji, tych pozytywnych, jak i negatywnych. Druga dotyczy technik rozwijających inteligencję serca i informacji na temat czakr. Część trzecia omawia ścieżkę serca. W niej umieszczono nawiązania do opowieści różnych kultur oraz trzydzieści afirmacji serca. Wszystkie poziomy poradnika tętnią wiedzą zgromadzoną przez Dagmarę Gmitrzak, najprawdopodobniej przed napisaniem omawianego tytułu. Przesycono go również inteligentnymi, bogatymi, dobrze dopasowanymi słowami, które nie tylko dobrze się przyswaja, ale również odczuwa jako trafne i słuszne.

"Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczyć miłości" został oddany w bardzo małych rozmiarach, więc słusznie przez większość omawianych go osób nazwany jest książeczką. Do pozycji, również recenzenckiej, została dołączona płyta CD. Na odnośniku znajduje się przeprowadzona przez autorkę medytacja serca wraz z trzydziestoma afirmacjami. Całość stanowi dopasowany, zgrabny komplecik.

Osobiście za doskonałe zsynchronizowanie spokoju duszy i serca uważam dobrą książkę, która nie przejawia schematów już dawno przebytych. Obecnie jestem podczas czytania takiej, więc mój nastrój jest istnie boski. Nie szukam również miłości w swoim życiu, ta którą jestem otaczana wystarcza mi aż nadto, więc poradnik jak dla mnie mało istotny. Nie jest jednak tak, że jego lekturę uważam za czas stracony. Ostatnia część poradnika, ta nawiązująca do opowieści różnych kultur była dla mnie bardzo intrygującym aspektem. Co do reszty, mam nieco błahe odczucie.

"Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczyć miłości" - Dagmary Gmitrzak można uznać za bzdury nie do pomyślenia, ale również za złoty środek potrzebny do codziennego egzystowania, które bywa w dzisiejszych czasach często trudne. Osądzenie pozycji należy pozostawić zainteresowanym nią osobom.

Tekst powstał we współpracy z wydawnictwem Studio Astropsychologii

Aloha!
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad znaczeniem powyższego powitania? Ja nie. Na Hawajach, słowo aloha oznacza tyle co - miłość i radość. Jakie to miłe, że ludzie gdzieś na końcu świata, używają względem siebie tak romantycznego zwrotu na powitanie. Na pewno świadczy to o szacunku do drugiej osoby, ale również nieoczekiwanej radości ze spotkania z drugą, bliską mu osobą.
Po lekturze Inteligencji serca śmiem twierdzić, że mieszkańcy Hawajów musieli już dawno temu pojąć tajniki serca, o których pisze nam Dagmara Gmitrzak. Skąd wiedzieli, że komplementowanie drugiej osoby bądź miłe zwroty ku komuś innemu sprawiają, że nasze serce skacze z radości?
Co mnie urzekło w tej małej książeczce?
Przede wszystkim są to idealnie dobrane cytaty! Autorka musi naprawdę dysponować ogromną znajomością literatury skoro zastosowała tyle złotych myśli z epoki starożytności, aż do dzisiaj. To sprawiło, że czytało mi się tę książkę bardzo przyjemnie i bardzo szybko.

Książka została podzielona na trzy części.
Pierwsza z nich opowiada o tajemnicach serca. Moim zdaniem jest to jeden z nudniejszych rozdziałów, ponieważ to całe słownictwo specjalistyczne, wszyscy ci doktorzy i profesorowie działają na mnie trochę odpychająco. Nie chce przez to powiedzieć, że książka emanuje takim słownictwem, bo tak nie jest, ale w tej części jest to najbardziej uwydatnione. Oprócz tego, możemy dowiedzieć się jak reaguje serce na to kiedy ktoś nas zrani, czyli szerzej opisuje zjawisko, które jest znane pod nazwą "złamane serce".
Kolejna część książki dotyczy uzdrawiania serca. I od razu na samym wstępie, zachwyca cytat: "Nauczyć się miłości możemy tylko kochając". Tę część książki nazwałabym praktyczną, bo tutaj możemy już trochę poćwiczyć techniki, które pozwolą nam rozwijać i kontrolować inteligencję swojego serca. Są to z pozoru banalne techniki, ale tak naprawdę, w dzisiejszym świecie nie wszyscy potrafią te ćwiczenia wykonać. Zatem jeśli chcesz pomóc swojemu małemu serduszku, wykonuj te o to czynności:

1. Wejdź w stan koherencji serca i umysłu.
2. Naucz się technik relaksacyjnych.
3. Wybaczaj sobie i innym.
4. Pokochaj siebie.
5. Stosuj podejście refleksyjne.
6. Pracuj z negatywnymi emocjami.
7. Mów częściej: przepraszam oraz dziękuję.
8. Myśl sercem.
9. Angażuj serce w różne sfery życia.
10. Mów innym pozytywne słowa.
11. Staraj się łagodzić konflikty.
12. Otwórz się na swoją twórczość.
13. Bądź empatyczny.
14. Karm swoje serce.
15. Zakochaj się.
16. Pamiętaj, że źródło miłości jest w Tobie!
17. Wizualizuj pozytywne obrazy.
18. Otwórz się na przyrodę.
19. Zrób coś bezinteresownie.
20. Oglądaj komedie.
21. Idź na masaż.
22. Rozmawiaj ze swoim sercem.

Ile z dwudziestu dwóch wymienionych wyżej technik jesteś w stanie wcielić w życie? Ja składam sobie obietnicę, że częściej postaram się korzystać z tych technik. Przecież nie są one takie trudne. Czasami wystarczy troszeczkę się wysilić.
Ostatnia część książeczki to część zatytułowana "Ścieżka serca". Jest to nauka, która mówi nam jak wykorzystywać wiedzę na temat serca na co dzień. Zatem "Zatrać się w miłości. Jeśli zatracisz się w miłości, znajdziesz wszystko".

Zachęcam wszystkich do przeczytania tej małej książeczki. Pomimo że jest taka malutka, to jest bardzo bogatym zbiorem przeróżnych ciekawostek, rad, ćwiczeń i złotych myśli. Po przeczytaniu, na sercu robi się cieplej i lżej, a na swoje życie patrzy się nagle z innej perspektywy.

Aloha!

Coś innego, coś nowego. Niekonwencjonalnego to na pewno. Jak na takową tematykę książka jest nadzwyczaj lekka. Do poczytania w wolnej chwili, na kilka godzin... Dodatkowy plus za płytę CD, bo przecież rzadko kiedy oprócz książki dostajemy CD.

"Serce to uniwersalny symbol, który jest odczytywany w taki sam sposób przez ludzi na całym świecie, niezależnie od koloru skóry, wyznawanej religii czy korzeni kulturowych."

"Miej serce i patrzaj w serce" to znane słowa polskiego autora wierszy i dramatów Adama Mickiewicza. Nie bez powodu nasze serce nazywane jest pokojem duszy. Wszelkie bowiem uczucia jakie otaczają nasze codzienne życie, odczuwane są właśnie poprzez ten narząd. Należę do osób, które od niedawna borykają się z niegroźną chorobą serca, dlatego też lektura publikacji, o której dzisiaj wam opowiem, była dla mnie bardzo istotna.

Dagmara Gmitrzak to absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowego dziennikarstwa. Autorka jest trenerką rozwoju osobistego, socjologiem oraz terapeutką reiki. Ukończyła różne warsztaty dotyczące pracy z ciałem i umysłem czy kursy medytacji. Dagmarę Gmitrzak możecie spotkać na kursie rozwoju osobistego oraz przeczytać jedną z jej pięciu wydanych dotychczas książek.

Publikacja "Inteligencja serca" podzielona jest na trzy części. Część pierwsza zawiera informacje dotyczące odkryć fizyków kwantowych na temat serca, syndromu złamanego serca czy negatywnych i pozytywnych emocji. Część druga jest już bardziej praktyczna. Poznacie w niej techniki rozwijające inteligencję serca czy informacje na temat czakr. Część trzecia omawia ścieżkę serca. Znajdziecie w niej nawiązania do opowieści rdzennych kultur czy trzydzieści afirmacji serca.

Książka Dagmary Gmitrzak jest pierwszą tego typu publikacją na rynku. Mniejszy format od zwykłej książki pozwala nazwać mi ją książeczką. Książeczką, która skupia się stricte na naszym sercu. Okazuje się bowiem, że według naukowców serce jest organem, które posiada własny mniejszy mózg, łączący się z głównym mózgiem w głowie. To pierwsza informacja jaka zszokowała moją osobę, ponieważ nigdy nie brałam takiej możliwości pod uwagę. Co więcej autorka poruszyła ciekawy temat transplantacji tego narządu i przekazywania wspomnień właściciela serca. Czytałam o tym zjawisku w różnego rodzaju publikacjach i biorąc pod uwagę tezy naukowców i ich badania, inteligencja serca nie wydaje się być jedynie mitem.

Autorka zawarła w swojej książce mnóstwo ciekawostek, które mogą skupić uwagę czytelnika. Niezwykle interesującym jest wątek tajemnicy wody czy podejście rdzennych mieszkańców Ziemi do kwestii naszej planety. Co więcej, publikacja zawiera wiele ciekawych cytatów znanych ludzi, które urozmaicają lekturę. Myślę, że dość trafionym pomysłem jest również dołączenie do książki płyty CD z przeprowadzoną przez autorkę medytacją serca oraz trzydziestoma afirmacjami. Podkład muzyczny pomoże wam ukoić wasze nerwy, a delikatny głos Dagmary Gmitrzak wprowadzi w świat waszego serca. To płyta, którą można, a nawet trzeba używać wielokrotnie, w każdej chwili, gdy chcemy nabrać pozytywnych emocji.

"Inteligencja serca" to kompendium wiedzy dotyczące religii, nauki i duchowości w kontekście naszego serca. Warto wiedzieć, że mamy wpływ na uczucia jakie wypływają z naszego środka. Uczucia, które przy odpowiednich ćwiczeniach, mogą polepszyć nasze samopoczucie. Jeśli więc chcecie wiedzieć więcej na ten temat, zachęcam do lektury.

"Życie nie jest przewidywalną układanką. Jest wielkim misterium. I być może jedynym miejscem, które pozwala zrozumieć miłość – jest serce człowieka."

„Inteligencja serca” to książka niezwykle optymistyczna, ciepła, pozytywna, a jednocześnie skłaniająca do refleksji, zastanowienia się nad sobą i otaczającym światem. W naszym zabieganym życiu często nie mamy czasu albo chęci, żeby zatrzymać się na chwilę i zadać sobie kilka podstawowych pytań: Czy kocham siebie i świat? Jakie są moje aktualne potrzeby i pragnienia? Za co mogę być wdzięczny? Dlaczego zakochałem się właśnie w tej a nie innej osobie?
Poradnik Dagmary Gmitrzak stawia powyższe pytania, a dzięki temu pozwala przyjrzeć się relacjom z innymi ludźmi, a przede wszystkim zajrzeć w głąb swojego serca i odkryć jego inteligencję.
W książce można znaleźć również praktyczne rady dotyczące m. in. sposobów radzenia sobie z emocjonalnymi ranami serca po nieudanym związku, a także techniki pomagające rozwijać inteligencję serca. Do poradnika dołączona jest również wyjątkowa płyta z medytacją serca i pozytywnymi afirmacjami.
„Serdecznie” polecam!

Rok temu przedstawiałam Wam bardzo ciekawy poradnik Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji, który okazał się dla mnie prawdziwie wzbogacającą propozycją. Z wielką ciekawością przyjęłam więc kolejną publikację Dagmary Gmitrzak - pierwszą w Polsce książkę dotyczącą inteligencji serca. Brzmi tajemniczo i interesująco? To dopiero początek!

Myśleliście, że macie tylko jeden mózg? Błąd! Okazuje się, że i Wasze serce posiada własny. A dzięki odpowiedniemu treningowi, nastawieniu i działaniu można go znakomicie wykorzystać i rozwijać.

Ktoś powie - o nie, znowu poradniki, znowu bzdury, znowu te złote rady. Nic bardziej mylnego. 'Inteligencja serca - Jak otworzyć serce i doświadczać miłości' to naprawdę znakomita propozycja nie tylko poradnikowa, ale przede wszystkim popularnonaukowa. Publikację otwiera szalenie interesujący rozdział poświęcony badaniom nad tym tajemniczym organem, który odgrywa w naszych organizmach niebywale istotną rolę. Autorka przytacza szereg naukowych teorii, które zaskoczą niejednego czytelnika. Ta część obfituje w naukowe ciekawostki i pozwala odpowiedzieć na pytanie jak i dlaczego to właśnie serce tak bardzo związane jest z emocjami i co dzieje się z polem elektromagnetycznym ludzi szczęśliwych i nieszczęśliwych. Dla mnie największą ciekawostką okazało się porównanie faz związku do pór roku, bo to z kolei pozwoliło mi zrozumieć, że wszystko jest w porządku, kiedy nasza relacja zyskuje jesienno-zimowy charakter.

W drugiej części książki przechodzimy do wskazówek praktycznych, podpowiadających jak rozwijać inteligencję serca, relaksować się, kochać swoje ja i żyć bardziej szczęśliwie. Dalsza część publikacji to połączenie ćwiczeń, afirmacji i wskazówek dotyczących pracy nad własnym umysłem, duchem i sercem. Całość uzupełnia płyta pomagająca w medytacji i otwieraniu serca.

Kolejny poradnik Dagmary Gmitrzak okazuje się pięknie wydanym zbiorem ciekawostek, ćwiczeń i inspirujących cytatów z wielkich myślicieli. Dla otwartych umysłów może okazać się niezwykle cennym podręcznikiem tego, jak żyć, walczyć ze złymi emocjami, kochać i być kochanym. Polecam ją również sceptykom, bo być może tak ciekawa publikacja przekona ich, że warto dawać szansę książkom dotyczącym duchowości, psychologii, człowieczeństwa...

Ja będę do niej wracać. Ale z pewnością nie do działu o leczeniu złamanego serca :)

Myśleliście, że macie tylko jeden...

Dagmara Gmitrzak to absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, socjolog, dziennikarka, trenerka rozwoju osobistego i terapeutka technik holistycznych. Chciałabym przybliżyć Wam jedną z jej książek - "Inteligencja Serca - Jak otworzyć serce i doświadczać miłości?".
Publikacja jest podzielona na trzy części. W części pierwszej dowiemy się wielu informacji na temat serca, jego pola elektromagnetycznego oraz poznamy odkrycia naukowe, które pozwolą nam zrozumieć jak organ ten powiązany jest z emocjami, miłością, mózgiem i myślami. W tej sekcji autorka przybliża nam też obraz i zachowanie serca zranionego, zamkniętego, radzi co zrobić, by zaleczyć jego ból po rozstaniu z kimś dla nas bliskim. Przeczytamy tu też co nieco o relacjach międzyludzkich i tych z samym sobą, jak również poznamy siłę negatywnych i pozytywnych emocji.
Druga część to informacje bardziej praktyczne. Zawiera ona bardzo ciekawy zbiór porad dotyczących pracy z samym sobą prowadzącej do rozwoju inteligencji własnego serca, relaksu i sposobów na pokochanie i budowanie zdrowej relacji z samym sobą. Sekcja ta zawiera również bardzo ciekawy rozdział o czakrach i pracy z nimi, również urozmaicony kilkoma ćwiczeniami.
Trzecia część książki to nauka wykorzystywania inteligencji serca na co dzień. W części tej bardzo podkreślana jest potrzeba harmonii i szacunku na wielu poziomach życia, kierowania się sercem i miłością.
Na sam koniec otrzymujemy listę trzydziestu podstawowych afirmacji otwartego serca.

Do publikacji jest dołączona płyta audio CD z trzydziestoma afirmacjami i medytacją serca, którą prowadzi sama autorka. Kojąca muzyka i spokojny głos Pani Dagmary to idealna kombinacja wspomagająca relaks czy medytację.

Od strony technicznej "Inteligencja serca" to niewielka książeczka z ciekawym układem graficznym. Mamy tu wyraźny podział na odpowiednie sekcje, rozdziały, ćwiczenia. Ważne informacje są umieszczone w ramkach, często spotkamy wypunktowania, rysunki. Publikacja jest urozmaicona, dzięki czemu stymuluje koncentrację i uwagę czytelnika.
Pozycja jest bogata w wiele cytatów znanych myślicieli, filozofów, pisarzy, dotyczących serca i miłości.
Wielkim plusem książki jest jej prosty język, zrozumiały dla każdego odbiorcy, a jednocześnie ciekawy i absorbujący styl autorki sprawiający, że od pozycji nie sposób się oderwać - a co więcej - chce się do niej wracać.

Serdecznie polecam "Inteligencję serca" osobom, które chcą zrozumieć siebie, swoje relacje z innymi, nauczyć się życia w harmonii z własnymi emocjami i potrzebami serca.

Dagmara Gmitrzak to popularna trener rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka technik holistycznych, dziennikarka. Ukończyła studia w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz specjalizację: Pomoc społeczno-terapeutyczna. Ukończyła trzyletnie szkolenie z Muzykoterapii i Psychodramy oraz podyplomowe studia dziennikarskie. Od 2001 roku prowadzi warsztaty rozwoju osobistego. Jest autorką pięciu książek.

Serce człowieka symbolizuje miłość, czułość, troskę czy pasję. Gdy doświadczamy szczęśliwych emocji robi nam się ciepło na sercu. Jeżeli zaś jesteśmy smutni i zranieni razem z nami cierpi nasze serce. Tajemnicą nie jest iż nasze uczucia i emocje są powiązane z sercem. Czy wiedzieliście, że serce posiada własną inteligencję? Jeżeli nie, to już wiecie. Nie raz mówimy: "słuchaj głosu swego serca". Naukowcy dowiedli, że serce ma zdolność do podejmowania decyzji niezależnie od mózgu.

"Inteligencja serca..." to świetny poradnik, który uczy nas otwierać nasze serce. Otóż raz zranieni zamykamy się na ludzi by więcej nie zostać zranionym. Dagmara Gmitrzak w pierwszej części książki, mówi nam jak stopniowo, ponownie otworzyć swoje serce na ludzi. Wyjaśnia nam na czym polega mechanizm blokowania swoich emocji, syndrom złamanego serca czy negatywne i pozytywne myślenie, które ma bardzo duży wpływ na nasze relacje.
W drugiej części nauczymy się uzdrawiać swoje serce. Poznamy techniki, które pomogą nam rozwijać inteligencję swojego serca, odkryjemy jakie znaczenie ma relaks w związku z sercem oraz nauczymy się obdarzać siebie i innych miłością. Te ogólnikowe hasła, kryją wiele ciekawych i przydatnych informacji. Oprócz tego, w poradniku znajdują się ćwiczenia, które pomogą nam zrozumieć potrzeby naszego serca.
Trzecia część uczy nas wykorzystywać inteligencję serca na co dzień. Nie wystarczy tylko przez tydzień podążać za ćwiczeniami i radami Dagmary Gmitrzak by osiągnąć sukces.

Każdy z nas powinien zapoznać się z książką Dagmary Gmitrzak. Jest to rewelacyjna i jedyna w swoim rodzaju pozycja, którą koniecznie trzeba przeczytać. Polecam ją każdemu, gdyż treść zawarta w poradniku jest istotna dla wszystkich jednostek. Jeszcze raz gorąco polecam!

• *Zrecenzowane 2013*
  • Psychologia
  • 1 Mam druk
  • Rozwój
  • Moje 52 książki 2013
  • Przesłuchane - zrecenzowane

Dodaj cytat z książki Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczyć miłości