Autostopowicz i inne opowiadania

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Autostopowicz i inne opowiadania
literatura piękna
Marta78

Zbiór opowiadań, z pozoru przedstawiający naszą codzienność w krzywym zwierciadle. Ich bohaterowie przejawiają skrajnie różne postawy - od chciwości, pogardy dla drugiego człowieka, nietolerancji po życzliwość i wrażliwość na krzywdę. Wczytawszy się jednak nieco uważniej, zaczynamy odczuwać niepokój - to aby na pewno groteska, czy jednak rzetelnie opisana rzeczywistość?

źródło opisu: Wydawnictwo My Book, 2013

źródło okładki: Wydawnictwo My Book

Marta78 | 2013-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Bardzo ciekawe, z pozoru proste, ale tak naprawdę oryginalne, wciągające opowiadania przedstawiające współczesnych Polaków. Bym powiedziała, że te opowiadania są napisane i "z jajem" i jednocześnie z wielką wrażliwością i wnikliwością. Taka życiowa proza. Fajnie się to czyta.