Moc Przeznaczenia

Tłumaczenie: Joanna Nałęcz
Cykl: Pamiętniki Wampirów (tom 10)
Wydawnictwo: Amber
Destiny Rising
wampiry
karolajn_xoxo

Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną. Teraz będzie musiała wybrać ostatecznie, z którym z nich chce zostać na wieczność. Elena: uciekła z Mrocznego Wymiaru, pokonała fantomy, teraz jednak musi dokonać najtrudniejszego wyboru. Stefano: wciąż nie może uwierzyć, że znów jest z ukochaną. Damon: odrzucony i zraniony przez Elenę staje się coraz bardziej...

Stefano: wciąż nie może uwierzyć, że znów jest z ukochaną.
Damon: odrzucony i zraniony przez Elenę staje się coraz bardziej posępny… i coraz bardziej nieobliczalny.
Lecz Elena nie zdecydowała jeszcze, do kogo należy jej serce. Rozdarta między pragnieniem, by ocalić duszę Damona i pozostać wierną Stefano, wie, że żeby pokonać zło, które może zniszczyć ich troje, będzie musiała poświęcić jedną z miłości jej wiecznego życia...

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

nadzieja1925 | 2013-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W tej części dużo się dzieje, odkryjemy nowe tajemnice i dawne sekrety.

Elena znów jest ze Stefanem, podczas gdy Damon, zraniony jej odrzuceniem, stał się mroczny i nieprzewidywalny. Teraz Elena jest rozdarta między ratowaniem duszy Damona a pozostaniem szczerą wobec Stefana.

Ale zanim Elena będzie mogła zdecydować, do kogo należy jej serce, będzie musiała zmierzyć się z Klausem (gdyż Ethanowi udało się go wskrzesić) oraz jego innymi wampirzymi przyjaciółmi!

Jedna walka nie wystarczy, aby zakończyć to wszystko!

Zanderowi i Bonnie dobrze się układa, jednak Bonnie będzie musiała mu
dać prawo i czas wyboru, gdyż pojawiła się jego dawna dziewczyna, z którą miał się związać, aby stanowić parę alfa w stadzie!

Meredith spotyka swego brata Christiana, ale znowu pod postacią wampira. Czy da radę go zabić? Alaric przyjeżdża do niej i jej przyjaciół, aby pomóc im walczyć z Klausem!

Matt odnajduję Chloe i pomaga jej! Opiekuje się nią, przynosi jej pokarm, nie pozwala jej zabić......

Snow | 2013-04-27

Co się stało z tymi książkami, które tak uwielbiałam czytać? Ostatnie trzy tomy (a w szczególności ''Moc przeznaczenia'') to kompletna porażka. Bohaterowie zostali spłyceni, zresztą już nie przypominają tak bardzo tych z poprzednich części.
Jednak najgorsze było zakończenie. Nie no, serio?! W ogóle się czegoś takiego nie spodziewałam (a ta "niespodzianka" na pewno nie była interesująca, a wręcz irytująca). I nie chodzi mi tylko o wybór Eleny, ale o to, co oni zrobili z Damonem. Kompletna porażka.

Weronika | 2015-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2015

Może ja już jestem za stara na takie książki?
Kiedyś ubóstwiałam serię "Pamiętniki Wampirów".
Teraz, ta książka była dla mnie katorgą, ciężką do przejścia.
Czas przeznaczony na tę książkę został zmarnowany bezpowrotnie.

kinia84p | 2013-03-07
Przeczytana: 07 marca 2013

Wreszcie koniec. To nie tak, że seria mnie znudziła czy cos w tym stylu ale po prostu cieszy mnie że poznałam zakończenie (jakiekolwiek ono nie jest ). Książka jakoś szczególnie mnie nie zachwyciła ale tez nie rozczarowała. Plusem jest to, że cały czas coś sie dzieje, co strona dowiadujemy sie czegoś nowego, sporo walki, mało scen miłosnych i rozmyślań Eleny którego z braci ma wybrać. Dobra ksiażka.
Być może ktos tu zaglada aby dowiedzieć się jak to się skończyło, ja tak robiłam czytajac zagraniczne blogi, więc pisze, kto nie chce niech nie czyta....

Klaus wrócił, Elena została Strarzniczką, Elena wybrała Stefano a Damon wyjechał. To tylko takie najwarzniejsze fakty:)

Książka rewelacyjna! Wg. mnie najlepszy tom ze wszystkich część. Doskonałe podsumowanie całej serii - wszystkie wątki wyjaśnione, wszystkie wątki zamknięte na tzw ostatni guzik :)
Kolejnym plusem jest to, że każdy (dosłownie każdy) rozdział był przesycony akcją i dreszczykiem emocji. Aż do samego końca trzymał w napięciu. Do samego końca czułam się w całkowitej niepewności...
Co prawda przykro mi się robi z powodu zakończenia całej serii, że już nie będzie kolejnej części, ale uważam, że "Moc przeznaczenia" jest podsumowaniem godnym tej serii.
Polecam :D

popiszsieplay | 2017-01-18
Przeczytana: marzec 2013

Ta część całej ogromnej serii jest moją ulubioną. Nie dlatego, że niesamowicie mnie wciągnęła. Po prostu bohaterowie nareszcie ruszyli naprzód, a Elka dokonała właściwego(!) wyboru.

"Nigdy nie proś dziewczyny, żeby wyznała ci wszystkie swoje tajemnice, powinieneś już o tym wiedzieć. A ja jestem pełna tajemnic. Zawsze."

| 2014-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Ciekawi mnie czy to ostatnia część:O W "Pamiętnikach Wampirów" można wyróżnić kilka wątków:
1.Wątek miłości Stefano i Eleny
2.Wątek miłości Eleny i Damona
3.Miłość braterska Damona i Stefano
4.Wątek Klausa
5.Wątek Meredith (jej miłości do Alarica, Meredith jako łowczyni)
6.Wątek Bonnie (miłość do Zandera, Bonnie jako czarownica)
7.Wątek Matta (ale to już jako poboczny)
8.Wątek Katherine
i chyba wszystkie wymieniłam jeżeli jakiegoś brakuje to proszę pisać w komentarzach :D Fajna książka polecam

Lenka | 2013-06-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Uwaga, spoilery poprzednich tomów!

Jest! Wreszcie finał opowieści, która zdawa się nie mieć końca... Miało być hucznie i z przytupem, a wyszło jak zwykle... Czyli schematycznie. Ale nie uprzedzajmy faktów.

Akcja ostatniego z tomów serii "Pamiętniki Wampirów" jest dokładnym przedłużeniem przygód opisanych w tomie szóstym. Zaczyna się tej samej nocy, której skończyły się przeżycia znane czytelnikom z "Pieśni księżyca", dlatego każdy, kto zwleka z przeczytaniem ostatniego tomu powinien czym prędzej wziąć się za czytanie! Dużo szczegółów jest tu potrzebnych, a z ludzką pamięcią różnie bywa, prawda?

Pojawiająca się w "Pieśni księżyca" "dobre" wilkołaki wciąż są obecne w siódmym tomie. I to właśnie ze względu na ich obecność podczas czytania samego fianłu nie wiedziałam, czy śmiać się czy płakać. Dlazcego? Ponieważ to już było! I to nie jednokrotnie! Nie chcąc zdradzać szczgółów i odbierać przejemności z lektury mogę powiedzieć, że taki rozwój wypadków znam już z dwóch innych serii....

Julka | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Nie mam wątpliwości co do pisarskich uzdolnień autorki. Złożoność wielu tomów z których każdy posiada tyle pełnych drobnych szczegółów wątków wprawia w osłupienie. To tak jakby stworzyć cały świat od podstaw. Tym razem trwa walka ze Stowarzyszeniem Vitale prowadzonym przez Ethana ale co niebezpieczniejsze i straszniejsze, sprowadzonym przez niego z martwych Klausem, pierwotnym wampirem. Czy uda im się pokonać wampira na którego nie ma prawie żadnego sposobu? Do tego dochodzą jeszcze tajemnice dzieciństwa Eleny oraz sekrety jej rodziców. Elena dowie się kim jest naprawdę.

Barbara J-C | 2016-04-04
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Nie mogłam się już wyzwolić od tego, ale się udało. Na moje szczęście to już ostatni tom jaki posiadam. I uwierzcie mi bądź nie, ale nie mam zamiaru kupować ani czytać kolejnych.

To już nie ta seria, to już nie ten pamiętnik....

Szkoda pisać, szkoda czasu. Mówią, że trzy ostatnie tomy są lepsze i dalsze przygody, ale męczyć tak wzrok i marnować czas - szkoda.

Mimo iż moc jest w tytule, mocy w tej książce nie ma, a w całej serii już też nie.
Przykro mi, że tak to się kończy, ale wiecie co? Dobrze, że się kończy :)