Zaburzenia osobowości we współczesnym świecie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podstawy współczesnej psychoterapii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Psychologii Zdrowia
Personality Disorders in Modern Life
83-85452-88-5
Róża_Bzowa

Omówiono w tej pozycji zaburzenia osobowości w oparciu o DSM-IV, współczesne koncepcje ich genezy oraz podejście terapeutyczne.

Książka dobra, jednak opis terapii nie jest zadowalający. Terapeutą nie jestem aby ocenić książkę w porównaniu z innymi. Opis zaburzeń jest bardzo obszerny, a same zaburzenia podzielone na podtypy zaburzeń. Ponad 700 stron średniego formatu. Nie jest to książka na raz, ani na dwa razy, przynajmniej dla mnie. Najbardziej zaciekawiły mnie opisy czynników biologicznych. Mimo iż wystawiam już opinię to nie oznacza, że skończyłem z tą książką. Poza tym jest dobrze ułożona i podzielona na części. Dzięki temu łatwo się ją czyta i szybko można w niej znaleźć informacje.

Książka przedstawia najważniejsze teorie na temat przyczyn powstawania zaburzeń osobowości i sposobów ich leczenia. Jedynym (choć poważnym) minusem są niektóre niefortunne i oceniające sformułowania (np. o osobach schizoidalnych z cechami osobowości unikającej i schizotypowej: "większość wiedzie żywot pozbawiony sensu, bezowocny i bezczynny")Generalnie jednak bardzo polecam osobom zainteresowanym psychologią kliniczną i psychoterapią.

_Em | 2017-06-13
Na półkach: Przeczytane, Studia
Przeczytana: 11 czerwca 2017

Ogromny kawał wiedzy przekazany w prosty i ciekawy sposób :)

trycha | 2014-02-25

Byłoby lepiej, gdyby nie wskazówki terapeutyczne na poziomie broszurki informacyjnej.

Kamulka84 | 2012-10-21
Przeczytana: 25 czerwca 2012

Kompedium wiedzy na temat zaburzeń osobowości - omówienie każdego z nich: przyczyn, charakterystyki, poszczególnych typów, psychoterapii i trudności w leczeniu. Książka dobra zarówno dla specjalistów, jak i każdego zainteresowanego tematem.

mathkit | 2015-01-15

Znakomite ujęcie, świetna ksiązka ! Znakomicie się czyta!

alexcat | 2018-05-05
kacper | 2018-02-14