Umysł ponad nastrojem. Podręcznik terapeuty

Tłumaczenie: Małgorzata Słota
Seria: Psychiatria i psychoterapia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Clinician's guide to Mind over mood
Cathhhy

Jeśli chcą Państwo zalecić swoim pacjentom korzystanie z podręcznika Umysł ponad nastrojem, lecz nie są Państwo pewni, jak włączyć go w proces terapii, w tej książce zamieszczono odpowiedzi na wiele palących kwestii. Podręcznik terapeuty pokazuje, jak: – zintegrować podręcznik pacjenta z procesem terapii prowadzonej w gabinecie; – dostosować podręcznik do indywidualnych potrzeb pacjenta; – zachęcić pacjentów do stosowania się do zaleceń terapeuty i robienia zadań domowych; – rozwiązywać problemy najczęściej pojawiające się w procesie terapii. Autorzy niezwykle przystępnie pokazują, jak wykorzystać podręcznik w terapii indywidualnej, małżeńskiej oraz grupowej w najróżniejszych sytuacjach oraz kontekstach. Umieszczają w tekście szczegółowe instrukcje dostosowania programu do poznawczo-behawioralnych protokołów terapeutycznych opracowanych dla całego wachlarza zdiagnozowanych problemów. Radzą, jak rozpoznawać i rozwijać u pacjentów określone umiejętności poznawcze, afektywne oraz behawioralne. Każdy z rozdziałów jest bogato ilustrowany opisami przypadków i przykładami rozmów przeprowadzanych w gabinecie.

źródło opisu: http://www.wuj.pl/

źródło okładki: http://www.wuj.pl/

Kasia | 2015-12-12
Przeczytana: 2015 rok

Kreta i zawila droga staje sie prosta,polecam kazdemu.

Jacek303 | 2017-02-18
Pierre | 2016-12-28