Rodzina. Tu powstaje człowiek.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia rodziny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
New peoplemaking
83-87957-13-5
psychologia rodziny
Dorota

Virginia Satir w swojej książce ukazuje silny związek między życiem rodziny i tym, na jakich ludzi wyrastają wychowane w niej dzieci. Pisze o tym, jak ważne jest, by zapewnić im godne, pełne miłości i wzajemnej akceptacji warunki rozwoju.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/333,rodzina-tu-powstaje-czlowiek.html

soliloquium | 2015-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2015

Dzisiejsze czytanie tej książki musi mieć dla nas ożywczy charakter. Obecnie JUŻ WIEMY o tym, o czym kilkadziesiąt lat temu pisała jedna z prekursorek systemowego myślenia o rodzinie. Hasła, jakie wybrzmiewają w książce wydają się naiwne i banalne: [parafraza] twoje życie będzie szczęśliwe, gdy twoje poczucie własnej wartości będzie wysokie, szczęśliwie przeżyjesz starość, jeśli chętnie spędzasz czas sam ze sobą, nie mów do dziecka z wyższego poziomu - kucnij, bądź postaw je na podwyższeniu.

Wiemy to właśnie dzięki Virginii Satir. Pamiętajmy o tym. Książka jest doskonałym poradnikiem dla rodzin, które przeżywają trudności. Jest prosta i przydatna. Nie jest to książka o terapii; jest to poradnik dla osób, które nie posiadają wiedzy z zakresu poradnictwa czy psychoterapii. Każdy może wykorzystywać wskazówki Virginii.

Jest to bardzo dobra książka dla tych, którzy dopiero zastanawiają się nad podjęciem psychoterapii. Jeśli książka nie okaże się pomocna, warto zwrócić się do...

Ola | 2016-02-29
Na półkach: Systemowa, Przeczytane