Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Media Rodzina
Multiple Intelligences. The Theory in Practice
83-7278-029-3
Rafał

Odkrywczość Howarda Gardnera, jego analiza inteligencji wychodząca daleko poza tradycyjne językowo-logiczne narzędzia, doprowadziły do nowego poglądu na edukację, który określił jako "kształcenie skoncentrowane na jednostce". Gardner wyróżnia aż siedem typów inteligencji: językową, logiczno-matematyczną, przestrzenną, muzyczną, cielesno-kinestetyczną, interpersonalną i intrapersonalną, która jest kluczem do samowiedzy.

W "Inteligencjach wielorakich" ukazuje edukacyjne konsekwencje teorii, przedstawiając propozycję programów oświatowych, które obejmują cały zakres nauczania, od przedszkola po szkołę średnią. Ten praktyczny aspekt czyni ją szczególnie przydatną dla wychowawców, nauczycieli i rodziców.

źródło opisu: Media Rodzina, 2002

źródło okładki: http://shop.mediarodzina.com.pl/public/images/covers/145/book_3.jpg

Maras | 2016-09-24
Przeczytana: październik 2015