Wyzwanie czytelnicze LC

Paris Brule-t-il?
831107870X
historyczna
megii24

"Czy Paryż płonie?" - zapytał Hitler w "Wilczym Szańcu" 25 sierpnia 1944 r. Kilka dni wcześniej bowiem wydał ostatniemu komendantowi Gross Paris, generałowi von Choltitzowi, rozkaz zniszczenia Paryża, aby alianci zastali tam "morze ruin". Francuz Diminique Lapierre i Amerykanin Larry Collins w swoim pasjonującym reportażu historycznym opowiadają, jak dzięki powstańczemu zrywowi ludu...

Francuz Diminique Lapierre i Amerykanin Larry Collins w swoim pasjonującym reportażu historycznym opowiadają, jak dzięki powstańczemu zrywowi ludu paryskiego, zabiegom dyplomatów i przywódców Ruchu Oporu, postawie de Gaulle'a Paryż uniknął losu Warszawy.

źródło opisu: Bellona, 1991

źródło okładki: Zdjęcie autorskie