rozwiń zwiń

Czy Paryż płonie?

Okładka książki Czy Paryż płonie?
Larry CollinsDominique Lapierre Wydawnictwo: Bellona powieść historyczna
powieść historyczna
Paris Brule-t-il?
Bellona
1991-01-01
1991-01-01
831107870X
Janina Pałęcka
II wojna światowa Paryż generał von Choltitz Gross Paris alianci Ruch Oporu de Gaulle

Okładka książki Czy Nowy Jork płonie? Larry Collins, Dominique Lapierre
Ocena 5,5
Czy Nowy Jork ... Larry Collins, Domi...
Okładka książki O Jeruzalem! Dramatyczna opowieść o powstaniu państwa Izrael Larry Collins, Dominique Lapierre
Ocena 7,5
O Jeruzalem! D... Larry Collins, Domi...

"Czy Paryż płonie", to świetnie napisany, beletryzowany dokument opisujący losy stolicy Francji począwszy od mianowania Dietriecha von Choltitza komendantem Gross Paris, aż do wkroczenia do Paryża generał Charlesa de Gaulle'a.

Dodaj cytat z książki Czy Paryż płonie?