Eros, Małżeństwo, Lucyper w Pludrach

Tłumaczenie: M. Dudkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Historii Tradycji i Obyczajowości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Uraeus
Eros, Ehe, Hosenteufel. Eine Kulturgeschichte der Geschlechterbeziehungen
83-85732-57-8
obyczaje, społeczeństwo, nierząd

Książka ma spełniać rolę dziurki od klucza, przez którą będziemy mogli rzucić okiem na wielkich bohaterów i wielkie bohaterki historii. Zajrzymy im do serc i sypialń, a przy okazji spróbujemy się zastanowić, dlaczego np. tak młody bohater jak Napoleon zdradzał upodobanie do przywiędłych już dam; wielcy właściciele haremów mogli tak naprawdę kochać tylko jedną ze swoich nałożnic; markiza de...

tak młody bohater jak Napoleon zdradzał upodobanie do przywiędłych już dam;
markiza de Sade była zawsze lojalna wobec swojego odrażającego małżonka;
Jan Sebastian Bach, mimo iż otaczała go liczna gromadka hałaśliwych dzieci, a u jego boku znajdowała się kobieta zaabsorbowana bez reszty swoimi obowiązkami, był w stanie tworzyć muzykę, z której emanowały idealny spokój, czystość, piękno i harmonia;
rodzina Borgiów, deklarując głęboką wiarę i czyste sumienie, zrobiła z pałacu papieskiego zwykły burdel;
tak nieokiełznana namiętność, jaka cechowała związek Abelarda i Heloizy, mogła znaleźć w średniowieczu ujście w pełnej ekstazy pobożności;
prostytutka Teodora stałą się tą władczynią, która zapewniła imperium bizantyjskiemu fundament religijny umożliwiający państwu żywot tysiącleci.

źródło opisu: Od Wydawcy

czarnadalia21 | 2016-05-09
Przeczytana: 01 maja 2016

Kolejna z tych książek, z których "podczytywałam" interesujące mnie rozdziały i do której zapewne powrócę jeszcze nie jeden raz. Ciekawie napisana, czasami kontrowersyjna, rozbudza chęć szukania informacji na interesujący czytelnika temat. Mocne 7/10.

nightshade | 2014-09-20
Przeczytana: 20 września 2014

Polecam wszystkim, którym wydaje się, że kiedyś wszyscy ludzie byli cnotliwi,a fascynacja seksem to wynalazek naszej epoki.