O bibliotekach po mojemu

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
978-83-61464-50-1
Sandisme

Co by było, gdyby bibliotekarska profesja w Polsce awansowała do poziomu, jaki dziś jest standardem w Skandynawii? Autor w czasami lekki, innym razem dosadny, albo przekorny sposób nakłania do regeneracji przeświadczeń, oderwanie się od codziennych wydarzeń i na odmienne, rozleglejsze spojrzenie na pracę bibliotekarzy oraz biblioteki... Czy aby cokolwiek zmienić wystarczy robić mało, niewiele, trochę? Jak bardzo rzeczywistość jest kreowana przez samych bibliotekarzy?

Zbiór fascynujących felietonów został podzielony na trzy grupy: teksty o tym co nas w bibliotekarstwie otacza, pogłębione refleksje na temat bibliotekarskiej rzeczywistości oraz omówienia kilku publikacji zagranicznych, sygnalizujących, nad czym łamią sobie głowy inni.

źródło opisu: Wydawnictwo SBP, 2012

źródło okładki: www.sbp.pl

ania_och | 2015-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2015

Książka będąca zbiorem artykułów opublikowanych w "Bibliotekarzu" i "Poradniku Bibliotekarza". Początek zapowiadał, że będzie trafnym komentarzem, ale niestety momentami spostrzeżenia straciły już na aktualności (bo jak się ma np. wspominany poziom automatyzacji bibliotek w 2008 r. do obecnego?)

Santiago | 2014-10-20

Autor w sposób dosadny i konkretny, momentami nie przebierając w słowach, opisuje współczesne problemy bibliotekarstwa.

charlie-librarian | 2018-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2018