Bolesław Pobożny i Wielkopolska jego czasów

Wydawnictwo: Avalon
historia

Dzieje Wielkopolski w połowie XIII wieku wzbudziły zainteresowanie badaczy już w XIX w. Jednak mimo rozwoju wiedzy historycznej przez długie lata nie powracano do tego tematu, poruszając jedynie poszczególne zagadnienia z dziejów Wielkopolski w szerszym kontekście. Postać Bolesława Pobożnego i jego rządy pozostawały jednak poza kręgiem zainteresowania badaczy. Książka niniejsza ma przybliżyć nieco zapomnianą postać księcia Bolesława - władcy, który położył fundamenty pod dokonane przez Przemysła II odnowienie Królestwa Polskiego. Drugim bohaterem tej pracy jest wielkopolskie społeczeństwo, bowiem dzieje polityczne i społeczne Wielkopolski starano się ukazać przez pryzmat osób w nie zaangażowanych.

źródło opisu: Wydawnictwo Avalon, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoavalon.pl