Zgłosuj na książki roku 2017

Wielki pościg

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
3 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
jagarkar

Powieść Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego dla młodzieży. Ilustracje autorstwa Mariana Stachurskiego.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

jagarkar | 2013-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2013

Historia dość przewidywalna, momentami wręcz nudna, ale pewnie przeznaczona jest dla znacznie młodszych czytelników... Podczas czytania nie opuszczało mnie wrażenie, że książka ta została napisana w celach edukacyjnych, że cały tytułowy pościg jest tylko pretekstem, by trochę wyedukować czytelnika w dziedzinie historii i geografii Polski. Zaczyna się całkiem ciekawie, tajemniczo, niczym w "Mistrzu i Małgorzacie", niestety szybko magia znika i kolejne strony pokonuje się już bez większych emocji.
Zdecydowanie wolę tłumaczenia i poezję Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego, niż ich literaturę dziecięcą.

Dzisiaj książka stanowi jedynie wartość kolekcjonerską,treść nie przetrwała próby czasu.

Na półkach