Jak uwolnić się od lęku?

Wydawnictwo: WAM
poradniki
Anna

Strach ma wielkie oczy. Wiemy to od najwcześniejszych lat naszego życia. Ale czy lęk może być też czymś dobrym? Niewątpliwie tak. Wunibald Müller przekonuje, że lęk jest dla człowieka wyzwaniem. Chroni nas w niebezpiecznych sytuacjach. Może nadawać naszemu życiu twórczą dynamikę i przyczynić się do rozwoju. Książka Müllera przedstawia lęk z wielu perspektyw: psychologicznej, medycznej,...

Wunibald Müller przekonuje, że lęk jest dla człowieka wyzwaniem. Chroni nas w niebezpiecznych sytuacjach. Może nadawać naszemu życiu twórczą dynamikę i przyczynić się do rozwoju. Książka Müllera przedstawia lęk z wielu perspektyw: psychologicznej, medycznej, egzystencjalnej czy filozoficznej. Co ważne, podpowiada ona, jak w praktyce radzić sobie z naszymi strachami. Zachęca do sięgnięcia w głąb własnej psychiki czy do literatury. Uświadamia wreszcie moc wiary i modlitwy jako elementów przezwyciężenia lęku.
Napisana przystępnym językiem znakomita lektura nie tylko dla miłośników psychologii i życia duchowego.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=66704

książek: 1951
Anna | 2013-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Autor już we wstępie swojej książki przedstawia lęk jako coś nieodzownego, nierozłącznego, jako część naszej natury, pisze, że "od początku do końca trwania ludzkiego życia lęk odgrywa w nim wielką rolę. Chroni nas przed zagrożeniami, ostrzegając nas w niebezpiecznych sytuacjach. Sam może jednak stać się niebezpieczny, gdy jest wyolbrzymiony..." i ja się z tym wszystkim jak najbardziej zgadzam. Jak widzicie poradnik ten napisany jest przystępnym, łatwym, zrozumiałym dla nas wszystkich, językiem, możemy wiele z tej książki się dowiedzieć, nauczyć, zrozumieć, skąd się w nas biorą obawy i czy są to zwykłe, normalne ludzkie odruchy, czy już może choroba?
Psychoterapeuta, bo tym jest autor, wyjaśnia nam, że lęk jest wszędzie, podaje nam przykłady z życia wzięte, opowiada nam bajkę o człowieku, który nie odczuwa lęku, który niczego się nie boi, co wcale nie jest powodem do dumy, bo wtedy nie można być szczęśliwym, udowadnia, że należy się właśnie kogoś takiego bać! Przedstawia nam...