Być samemu nie znaczy być samotnym

Tłumaczenie: Barbara Szlagor
Wydawnictwo: Salwator
Allein - aber nicht einsam
JONAH LURYNT

Czy ktoś, kto jest sam, musi być jednocześnie samotny? - pyta Muller. Czy samotność musi przynosić wyłącznie smutek i poczucie opuszczenia? W swoich rozważaniach autor zaprzecza obiegowym sądom na temat bycia samemu i bycia samotnym. Wskazuje na pozytywne aspekty samotnego zmagania się z codziennością i udowadnia, że właśnie wtedy, gdy pozostajemy sami, mamy możliwość poznania samego siebie i zobaczenia prawdziwej wartości życia. Pomaga w tym m.in. odpowiednio pojmowana kontemplacja, dzięki której człowiek dojrzewa i zaczyna rozumieć więcej, niż pojmował wcześniej, żyjąc w ciągłym ruchu i zgiełku współczesnego świata.

źródło opisu: http://pzwl.pl/Byc-samemu-nie-znaczy-byc-samotnym,4857585,p.html

źródło okładki: http://pzwl.pl/Byc-samemu-nie-znaczy-byc-samotnym,4857585,p.html

JONAH LURYNT | 2017-01-03
Przeczytana: 2012 rok