Twój dobry rok

poradniki
Otwarte
2018-11-12
2018-11-12

Bardzo ciekawa książka, duży plus za rozpisanie każdego miesiąca w roku, ciekawe pomysły na każdy z nich. Specyficzne jednak jest tu pomieszanie religii z magią, ale mnie akurat to nie przeszkadzało. Polecam, myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla dla siebie. Piękne zdjęcia dodatkowo zachęcają do lektury.

Książka specyficzna. Mamy tutaj z jednej strony opisy Wielkiej nocy i Zmartwychwstania Jezusa, informacje o Matce Boskiej Zielnej i Zaduszkach, a z drugiej strony tematykę magicznych kamieni, roku chińskiego, mantr, mandali, medytacji, solariusza, świat symboli i metafor... Chrześcijaństwo miesza się z buddyzmem i astrologią innymi słowy.

Książka dzieli rok na miesiące. Każdy miesiąc to odrębne porady psychologiczne (np. napisz list do siebie, zadbaj o siebie, zrób mapę marzeń),jedzeniowe (książka zawiera przepisy w większości kosztowne albo czasochłonne np. zupę 5 przemian, ciasto migdałowe, czy złote mleko / Choć są i np. ogórki kiszone.) czy też życiowe (kupno prezentów na Święta Bożego Narodzenia, wysypianie się czy sprzątanie domu jesienią).

Książka daje dużo ukojenia i relaksu z uwagi na piękne zdjęcia kwiatów, roślin i samej autorki, wykonane przez jej męża. Czyni to publikację bardzo piękna dla oka! Jednakże z w/w powodów książka jest specyficzna i nie koniecznie dla każdego. Szkoda że książka nie zawiera spisu treści, albo spisu przepisów.

Kiedy czytam, że kobiety płaczą na widok tej książki i po jej przeczytaniu, myślę sobie, że autorka trochę gra na emocjach czytelnika: z jednej strony "koi duszę kobiet", a z drugiej "miesza w głowie kobietom".

Przykładem niech będzie lista rzeczy, które pomagają odczuć szczęście w życiu - nie ma tam ani jednego zagadnienia dotyczącego podważania swoich przekonań (psychoterapia poznawczo - behawioralna) a to jest przebadanym naukowo dążeniem do szczęścia, a niekoniecznie wdzięczność za wszystko co się czuje, trawi i za to, że pije się czystą wodę.

Książka dzieli rok na miesiące....

Mam sentyment do książek Pani Agnieszki. Zauważalne jest w nich piękno polskiego języka, ciepło i spokój wewnętrzny autorki.

„Twój dobry rok” jest połączeniem pamiętnika, dziennika motywacyjnego, a jednocześnie może być poradnikiem pokazującym, w jaki sposób można zmienić swój styl życia, aby żyć dobrze i szczęśliwie w ciągu całego roku.

Książka podzielona jest na 12 rozdziałów opisujących każdy miesiąc. Poszczególne rozdziały zawierają wskazówki na prowadzenie zdrowszego i pełniejszego życia, jak również wspaniałe przepisy kulinarne na dania, ciasta, domowe mikstury i napary dostosowane do pór roku. Pod koniec każdego rozdziału znajdują się propozycje zadań oraz miejsce na wpisanie własnych przemyśleń lub marzeń do zrealizowania w danym miesiącu.

Ponadto w książce jest zawartych wiele dobrych, motywacyjnych myśli autorki, jak również cennych porad dotyczących urody i rozwoju duchowego. Zakładałam, że spędzę z książką tytułowy „rok”, jednak przeczytałam ją w kilka wieczorów. Swoje ulubione fragmenty i przepisy, które wypróbowuję systematycznie mam pozaznaczane i nie wyobrażam sobie, aby do większości z nich po prostu nie wrócić! Książka zatem faktycznie będzie towarzyszyć mi przez cały rok, a nawet uważam, że będę z niej korzystać przez wiele lat.

Oceniam ją jako naprawdę dobry poradnik dający mnóstwo pozytywnej energii, który jest ciekawą inspiracją do osobistej refleksji. Ta książka ucieszy wszystkie kobiety (może mężczyzn też?),które cenią sobie filozofię życia slow life i chcą docenić codzienne radości płynące wprost z obfitości natury.

Poza tym jest przepięknie wydana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, co ja osobiście cenię i uwielbiam. Jest to kolejna i świetna propozycja na prezent dla kogoś bliskiego lub dla siebie!

Książka podzielona jest na 12...

Pierwsza z książek, z którymi spędziłam 2021 rok. Refleksje, porady, przepisy, którym warto poświęcić czas, chcąc zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. W dodatku cudownie wydana, z przepięknymi fotografiami samej autorki i Roberta Wolańskiego, jej partnera.

Nadszedł ten dzień gdy po 11 miesiącach skończyłam czytać tę książkę. Piękne wypełniła mi rok. Posunęła mnóstwo kreatywnych pomysłów na każdy miesiąc. Zmobilizowała do działania, dodała otuchy. Estetyka wydania książki, wzbogacenie w piękne zdjęcia jeszcze podbija mają ocenę. Każdy powinien mieć taki dobry rok na swojej półce. Z miłości dla innych, z miłością dla siebie - takie przesłanie płynie od Agnieszki.

Książka jak zazwyczaj z biblioteki, więc również jak zazwyczaj pochłonięta w kilka dni... Co tu dużo pisać lubię sięgać po literacką twórczość pani Agnieszki. Książka przeznaczona do czytania każdego rozdziału w danym miesiącu i aż szkoda że nie mogłam tak zrobić. Nie mniej pozycja, ładnie wydana okraszona pięknymi fotografiami, szybko się czyta, ciepła, bije od niej pokrzepienie, wiele cennych porad zgrupowanych w jedno. Są tu i przepisy i porady. Książka wycisza koi i uspokaja. Po prostu polecam

Jak tu nie być fanką Pani Agnieszki, "Twój dobry rok" miałam czytać przez rok, przeczytałam przez 2 dni. Oczywiście będę do niej wracać :) Książka przepięknie wydana, jest skarbnicą pozytywnych myśli, motywująca do zmian, po prostu inspirująca.

Czytałam ją miesiąc po miesiącu, bardzo mi się podobała :) Pełna inspiracji i przepięknych fotografii! Polecam.

Książkę czytam w każdym miesiącu po rozdziale (bo do tego właśnie jest przeznaczona). Książka przybrała formę kalendarza, który podzielony jest tylko na miesiące. W środku znajdziemy piękne zdjęcia, porady oraz ogromne wsparcie do działań, które mają na nas pozytywny wpływ.

Płaczę z radości, że ją posiadam, dziękuje Pani Agnieszko.

Next must have.

Płaczę z radości, że ją posiadam, dziękuje Pani Agnieszko.

Next must have.

W przerwie miedzy kryminalami i thrillerami psychologicznymi lubie siegnac po pokrzepiajace i pozytywne ksiazki Agnieszki Maciag.

Jak reszta jej pozycji, ta zawiera ladne zdjecia i ciekawostki, ktorymi mozna sie zainspirowac. Pomaga wplywanac na pozytywny sposob myslenia i zmienic wlasne nastawienie na lepsze.

Dostalam ta ksiazke w prezencie i byl to zdecydowany strzal w 10-tke, od tamtej chwili jestem fanka Pani Agnieszki.

Dostalam ta ksiazke w prezencie i byl to zdecydowany strzal w...

• Poradniki
  • Rozwój osobisty

Dodaj cytat z książki Twój dobry rok