Czy wiesz kogo kochasz?

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Człowiek i Natura". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
6 (18 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
83-85249-66-4
poradniki
Asia-Polihymnia

Co wiemy o sobie i naszym życiowym partnerze?
Jak zrozumieć siebie i ukochaną osobę?
Jak zbudować szczęśliwy związek partnerski?

Na te i inne pytania odpowiesz sobie po przeczytaniu książki Zuzanny Celmer, znanej psycholog, autorki wielu publikacji, audycji radiowych i telewizyjnych poświęconych problemom miłości, rodzicielstwa i małżeństwa.

źródło opisu: okładka

CicheBaBum | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

Czyta sama autorka. Miejscami głos jej się zmienia, załamuje. Czyżby ze wzruszenia?
Książkę dedykuje tym, którzy chcą pracować nad sobą ( !) tak, nad sobą i związkiem. Chce aby dotarli do jej treści ci, którzy ślub mają przed sobą dla tego moim zdaniem może być dla zamężnych frustrująca ( czasu nie cofniemy).
Są tutaj liczne filozoficzne ( ?) wywody tego czym według autorki jest miłość i czym powinien być szczęśliwy związek. Ja odbieram to w ten sposób, że posłuchaj jaki jesteś, uświadom sobie swoje deficyty/ wady i nie obwiniaj tego drugiego, że czegoś ci nie dał. Podane są ideały do których można dążyć i oczywiście dojmujące przykłady "złych" małżeństw też. Możemy dokonać tym samym ocenę kondycji naszego związku. Rozwiązanie? Przejrzyj się w lustrze i zobaczysz właściwą drogę. Oczywiście zobaczenie prawdy bywa przynamniej niewygodne... I tu rada dla sięgających po tą pozycję: sięgajcie jeśli macie odwagę i raczej wcześniej, przed ślubem, przed kryzysem małżeńskim. Tym w kryzysie...

Metju | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

W książce 'Czy wiesz kogo kochasz?' autorka, terapeutka par, w oparciu o swoje doświadczenie zawodowe wymienia i wyjaśnia czynniki które wpływają na wspólne dopasowanie się ludzi. Czynniki, które można wyłapać dużo wcześniej przed pojawieniem się kryzysu w związku, uzmysłowić je sobie i starać się je zmieniać na rzecz poprawy jakości relacji. Z większości z nich w ogóle nie zdajemy sobie sprawy na poziomie świadomości, najczęściej wynikają one z przeszłości, a niestety nie uświadomione i jednocześnie tak głęboko zakorzenione są przyczyną trudności nie tylko w związkach, ale także w relacjach międzyludzkich ogólnie. Dostrzeżenie ich, zdanie sobie sprawy z ich ważności, chęć zmiany i praca nad sobą - to kluczowe elementy mogące diametralnie poprawić jakość wspólnych relacji. Omawiane przez Panią Zuzannę zagadnienia pomogą w zrozumieniu zarówno siebie, jak i swojej drugiej połówki, są one zatem ważne zarówno dla utrzymania zdrowych relacji, jak i przy radzeniu sobie z ewentualnymi...

Wrocławski_Rynek | 2016-06-06

Czasami zdarza się tak, że ludzie tkwią w konflikcie mimo szczerych dobrych chęci poprawy stosunków. Książka ta może pomóc w poprawie jakości wszelkich związków poprzez znalezienie prawdziwych, często nieuświadamianych przyczyn konfliktów. Polecam raczej dla osób pragnących trochę popracować już teraz nad jakością swojego przyszłego związku. Dobra przed wejściem w związek.

Asia-Polihymnia | 2011-03-22
Na półkach: Poradniki, Przeczytane

Moja babcia zawsze powtarzała: "Jeżeli chcesz wiedzieć jak Twój przyszły mąż będzie Cię traktował, zobacz jak traktuje swoją matką i siostrę".
I poniekąd właśnie o tym jest ta książka. O tym, że aby poznać człowieka trzeba zobaczyć jak funkcjonuje w rodzinie, jacy są jego rodzice, poznać jego doświadczeniaz dzieciństwa.

bramkarz88 | 2016-12-20
Przeczytana: 22 grudnia 2016