Konie i kuce

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
koń, konie, kuce, kucyki
flora i fauna

W treści: źrebak przychodzi na świat, konie i ich przodkowie, ludzie i konie, sport i zabawa z koniem, zawody, wakacje w siodle, rodeo, kiedy konie się starzeją, jak wybrać konia dla siebie.

Jarosław Wiśniewski | 2014-08-17

Książka zawiera opisy najczęściej spotykanych i najbardziej charakterystycznych ras koni. Książka podzielona została na pięć części: 1) konie zimnokrwiste, 2) konie gorącokrwiste, 3) konie o chodach specjalnych, 4) konie westernowe, 5) konie małe i kuce. Ciekawe wprowadzenie traktujące o koniach. Każda rasa zilustrowana kolorową fotografią. Opis rasy zawiera następujące elementy: cechy typowe, wysokość i rubrykę "warto wiedzieć". Na początku książki przedstawiona została budowa ciała konia a na końcu przewodnika ukazano podstawowe rodzaje chodów. Na wewnętrznej stronie okładki i jej skrzydełkach informacje o mimice i mowie ciała u koni, rysunki przedstawiające maści koni oraz piętna rasowe koni w Niemczech. Książka szczególnie polecana osobom rozpoczynającym przygodę z końmi. Ten przewodnik kieszonkowy jest też przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych rasami koni.

rokseta | 2013-06-28

W sumie to się rozczarowałam nawet :( Jest trochę ładnych zdjęć i krótkich opisów ale mało co z tego wcześniej nie wiedziałam. Dobre może byc dla takich całkiem początkujących w temacie koni ale ja się do takich nie zaliczam i trochę się wynudziłam.

Wanda2021 | 2012-09-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Konie

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lubię tą książkę. Nawet ją miałam, ale zniknęła. Ciekawie napisana.

Krystuś | 2010-04-30

Po prostu kocham konie!