Prawdziwa więź z koniem

Getting in TTouch
83-89896-38-9
flora i fauna
Raimunda _

Linda Tellington-Jones jest znaną na całym świecie specjalistką od koni, która opracowała system Tellington Touch. Jest to metoda leczenia, trenowania i komunikacji z końmi, dostępna dla jeźdźców na każdym poziomie zaawansowania. W książce Prawdziwa więź z koniem Linda wyjaśnia, w jaki sposób można rozpoznawać cechy charakteru i osobowości konia, analizując wygląd jego głowy. Uczy nas, w jaki sposób określić, czy na osobowość konia negatywnie wpłynął stres lub ból wywołany złym stanem zdrowia, warunkami życia, czy też tym, że koń jest szkolony do dyscypliny, do której ma nieodpowiednią budowę. Na przykładzie ponad dwustu zdjęć i rysunków autorka demonstruje swoją metodę analizy osobowości konia. Daje nam także rady co do swatania (znajdowania odpowiedniego konia dla jeźdźca) oraz wskazówki i narzędzia, za pomocą których możemy wpływać na charakter konia. Pośród nich znalazły się jej rewolucyjne techniki masażu i ćwiczenia uspokajające konie, pomagające przywrócić im pewność siebie, uwalniające je od bólu, strachu, napięcia.

Dazzle | 2016-07-22
Paloma | 2016-06-19