Jazda konna bez stresu

Entspannt reiten
83-7175-352-7
jazda konna, hippika, konie
poradniki

W ostatnich latach jazda konna stała się sportem dość popularnym. Szkółki jeździeckie i ujeżdżalnie wyrastają jak grzyby po deszczu, ale stosowany w nich sposób nauczania jazdy nie zawsze jest wystarczający dla wytworzenia bezstresowych, swobodnych stosunków między koniem a jeźdźcem, opartych na zaufaniu. W książce tej omawiane są przyczyny tych trudności i podawane rady oraz sposoby im zapobiegania.

źródło opisu: Wydawnictwo Delta W-Z, 2005

Picanto | 2016-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Książeczka pełna porad, wskazówek zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych jeźdźców. W końcu jeździć konno może każdy, wystarczy trochę wysiłku i wszyscy będziemy czerpać z tego przyjemność :)

dreamer08 | 2012-07-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zakupiłam książkę z nadzieją, że znajdę jakieś informacje, które umożliwią mi rozwinięcie swoich umiejętności. Troszkę się rozczarowałam. Została bowiem napisana dosyć ogólnikowo. Nie chcę nikogo zniechęcać, bo zawsze twierdziłam, że należy samemu wyrobić sobie opinię na dany temat. Co prawda czyta się lekko i szybko, ale to jeszcze nie to. Co nie zmienia faktu, że zawarto tutaj podstawowe, ale jakże przy tym istotne kwestie dla nowicjusza w tym jakże pięknym sporcie. To takie lekkie wprowadzenie do świata jeździectwa. ;)

Horses_Dreams | 2016-07-14
Hired_Murderer | 2014-01-07