Dlaczego koń rży. O czym mówi nam zachowanie konia

Tłumaczenie: Krystyna Chmiel
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Horsewatching
83-05-13298-6
koń, zachowanie, behawioryzm
flora i fauna
Amara_Nomad

Książka przeznaczona nie tylko dla miłośników koni, lecz także dla tych wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć, o czym informuje zachowanie koni.Co wyrażają ruchy uszu konia? Jak konie okazują sobie uczucia? Jak wyglądają końskie zaloty? Jak szybko konie biegają? Dlaczego konie w ogóle chcą się ścigać?

Nie pamiętam, żebym cokolwiek na tej książce skorzystała. Być może ze względu na to, że czytałam ją, gdy miałam do czynienia z końmi bardzo dużo i po przeczytaniu niewiele wcześniej innej książki o końskich zachowaniach. Dodatkowo uprzedziłam się do niej, gdy zorientowałam się, że ten sam autor wydał również więcej książek w tym samym stylu o innych zwierzętach, co skojarzyło mi się z pisaniem poradników na siłę i jedynie ku zarobkom.

Profesjonalista nie znajdzie tu nic nowego, natomiast przydatna będzie dla osób, które do tej pory nie miały z końmi do czynienia.

Julkis | 2014-05-19
tuska1990 | 2014-01-08