Wielka księga ziół

Complete book of herbs
zioła
flora i fauna
agathe

"Wielka księga ziół" jest bowiem czymś więcej niż tylko książką o ziołach, jakich wiele ukazało się na polskim rynku. Jest to książka o życiu wśród roślin i ich wszechstronnym wykorzystaniu. Nie tylko w medycynie czy kuchni (zgodnie z potocznym rozumieniem słowa "zioła"), lecz także w kosmetyce i gospodarstwie domowym. Czytelnik znajdzie w niej także rady dotyczące uprawy ziół oraz zaprojektowania własnego ogródka czy doboru ziół na balkon lub parapet.

Piękne albumowe wydanie o ziołach wszelkiej maści i rodzaju, o ich znaczeniu w medycynie, kuchni, kosmetyce, o ziołach rodzimych uprawianych w naszych ogródkach przydomowych, na kuchennych parapetach, czy dziko rosnących na łąkach, w lasach czy wśród pól. Ogromna skarbnica wiedzy do wykorzystania przez każdego z nas. Możemy się z niej również dowiedzieć jak i w jakich warunkach uprawiać zioła, jakie stworzyć im warunki, aby cieszyły nasze oczy i ratowały w potrzebie nasze zdrowie. Warto do niej sięgnąć.

Tiamat | 2013-09-15
Na półkach: Przeczytane, Rośliny, Posiadam
Przeczytana: 15 września 2013

Bardzo fajna książka. Z początku podeszłam do niej nieufnie, bo napisana jest bodajże przez jakąś angielkę, a wiadomo że u nas inny klimat i informacje podane w książce mogą być pokićkane. Na szczęście tłumacze całkiem dobrze dali radę.

Oprócz opisu ziół - ich wykorzystania w kuchni, lecznictwie czy jakich kolwiek innych dziedzinach - mamy przepisy na różne ciekawe rzeczy z użyciem składników z ogródka. Własne mydło? Nie ma sprawy! Ekologiczny papier ozdobny? Czemu nie!
Dodatkowo na pierwszych stronach bardzo ładnie jest opisane jak najlepiej urządzić sobie taki ogródek z ziół, wraz z przykładami i rysunkami, przydatnymi gdy nie bardzo wiadomo jak się za to wziąć.

Generalnie polecam wszystkim - tym którzy dopiero zaczynają hodować jakieś roślinki na obiad, jak i tym którzy w tym temacie siedzą już długo.