Zaklinaczka koni

Wydawnictwo: Galaktyka
Die Pferdeflüsterin erzählt
konie, koń
flora i fauna

Zaklinaczka koni to pełna emocji, fascynująca opowieść odsłaniająca historię starań Andrei o zdobycie zaufania koni i porozumienia z nimi. Poznając jej drogę do sukcesu w naturalnym treningu koni, od dziecięcych fascynacji kucykiem, poprzez pierwsze próby jeździeckie, spotkanie z Robertsem, aż do otwarcia własnego ośrodka szkoleniowego, odkrywamy, jak prawdziwa pasja prowadzi do spełnienia marzeń. Przedstawione w drugiej części książki sylwetki koni trafiających na jej treningi, pomagają rozwiązać problemy z tymi zwierzętami oraz udowadniają wartość więzi z koniem.

Andrea Kutsch ponad cztery lata poświęciła na studiowanie moich metod. Jestem bardzo dumny, że zdecydowała się nauczać zgodnie z moimi założeniami. Świat miłośników koni na pewno z tego skorzysta i stanie się dzięki temu lepszy. Andreę charakteryzuje niezwykła wrażliwość w podejściu do koni – potrafi znakomicie z nimi pracować. Jestem jednak przekonany, że jej prawdziwym powołaniem jest uczenie innych ludzi. Jej studenci szybko zauważą, że Andrea ma tylko jeden cel: najwyższą jakość nauczania.
Monty Roberts

„Dlaczego nie potrafisz mówić?” – to pytanie, które zadają zarówno małe dziewczynki, zakochane w swoich koniach, jak i starzy, doświadczeni koniarze. Od czasu Monty’ego Robertsa wiemy, że konie potrafią wiele „powiedzieć” i „rozmawiają” ze sobą. Wiemy, że „przemawiają” także do nas, a my jesteśmy w stanie zrozumieć ich język, a nawet „mówić” do nich tak, aby nas rozumiały. Ta książka fascynuje od pierwszego do ostatniego zdania.
Wojciech Mickunas

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl

eduko7 | 2015-05-01
Przeczytana: 01 maja 2015

"Konie potrafią mówić. Musimy się tylko nauczyć ich słuchać i pojmować ich sygnały." I Autorka to potrafi. Gdybyż tylko ci, którzy obcują z różnymi zwierzętami, nie tylko końmi chcieli też słuchać tego, co maja im do powiedzenia zwierzęta, a nie tylko być ich "panami".
Mądra opowieść, chwilami burząca krew, gdy czyta się o głupocie, bezduszności i okrucieństwie niektórych właścicieli i trenerów, aż korci, aby to oni posmakowali bata na swoim grzbiecie, ale przecież to nie byłoby rozwiązanie.

Marchewka | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014

Książka o życiu, poszukiwaniu siebie i koniach. Czego chcieć więcej?

roshpunka | 2012-12-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Konie
Przeczytana: 24 grudnia 2012

Historia uczennicy Monty'ego Robertsa, napisana lekkim językiem, interesująca i refleksyjna. Nie jest to książka o tym, jak zaklinać konie, ale można trafić na wiele smaczków i ciekawych informacji.

Po odłożeniu książki w człowieka wstępuje nowa energia i chęć walczenia z przemocą w stosunku do zwierząt! Serio, tak na mnie wpłynęła :)

Paulina | 2014-03-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 marca 2014

To nie jest ani podręcznik, ani powieść. Ot, zebrane wspomnienia uczennicy Monty'ego. Nie znajdziemy tu szczegółów dotyczących metod postępowania z końmi, próżno szukać dobrej prozy, a jednak przeczytać warto, bo autorka książki po prostu inspiruje.

Alice | 2013-08-16

Dobra historia życia, mało informacji an temat metod przez nią stosowanych - w porównaniu np. z książkami Monty'ego Roberts'a- spodziewałam się więcej takich informacji (stąd oceniłam na przeciętną).

Callmelula | 2011-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2011

Ciekawa historia pionierki szkoły Monty Robertsa w Europie. Może nie ma tam za dużo o samej metodzie, ale jest za to o psychologii i psychice nie tylko koni.

patsoon | 2011-02-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

świetna książka dla jeźdźców, którzy nie chcą używać przemocy w szkoleniu i wobec koni.

MadChil | 2016-11-15
Lena | 2016-09-28