Lubimyczytać.pl to:

literatura współczesna,
typ
papier
Versatile
7.22 (1704 ocen i 138 opinii)

Opis książki

Kontynuacja zmysłowej trylogii Dotyk Crossa Słodkie, niebezpieczne oblicze pożądania. Czy dwoje życiowych rozbitków zasługuje na miłość? Gideon Cross. Piękny i doskonały na zewnątrz, zraniony i pokaleczony w środku. Pokazał mi, czym jest prawdziwa rozkosz. Nie mogłam mu się oprzeć. Nie chciałam. Był moim nałogiem, moim największym pragnieniem. Był mój… Liczyły się tylko te chwile, gdy niezaspokoj...

Czy dwoje życiowych rozbitków zasługuje na miłość? Gideon Cross. Piękny i doskonały na zewnątrz, zraniony i pokaleczony w środku. Pokazał mi, czym jest prawdziwa rozkosz. Nie mogłam mu się oprzeć. Nie chciałam. Był moim nałogiem, moim największym pragnieniem. Był mój… Liczyły się tylko te chwile, gdy niezaspokojony głód i desperacka miłość prowadziły nas do szaleństwa.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.facebook.com/WielkaLitera

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Aniutka90 | 2013-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Czytałam opinie, że ta część jest lepsza od pierwszej, jednak nie podzielam tego zdania. Dla mnie była słabsza. Cross wydał mi się jeszcze bardziej maniakiem kontroli i zaborczym facetem niż w poprzedniej. Czasami jego zachowanie nie mieściło mi się w głowie. Relacje bohaterów coraz bardziej się mącą i sama przez całą książkę zastanawiałam się: "co ja na jej miejscu bym zrobiła"?! Nie mam pojęcia i chyba nie chce wiedzieć bo nie ma na świecie drugiego takiego Giedeona Crossa... Uff...
Jednak bardzo ciekawi mnie ciąg dalszy. Z pewnością sięgnę, a na razie polecam!

Marzin | 2013-03-03
Przeczytana: 03 marca 2013

Niestety nie przetrawie już drugiej części:/ Próbowałam i dotrwałam do setnej strony ale niestety nudzi mnie od samego początku. Drażni mnie ta wiecznie nadąsana i uciekająca EVA. To nie jest mój ulubiony typ książki. Można przeczytać jedną ale co za dużo to nie zdrowo:)

Ania | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Fascynująca książka.Opisuje dalsze losy miłości dwojga ludzi,którzy są w sobie szaleńczo zakochani.Pokazuje że on jest w stanie zabić dla niej by ją chronić.

mroźny_poranek | 2013-12-08
Na półkach: 2013, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2013

Druga część trylogii Crossa to dalej ciągnące się historyjki miłosne, problemy i mroczne strony Gideona, a także trudna przeszłość Evy.
Przyznam szczerze, że pierwsza część jakoś lepiej mi szła, niż ta druga.
Jednak jestem już takim człowiekiem, że jak coś miałoby nawet 10 części to i tak muszę przeczytać je wszystkie.
Bądź co bądź jest coś w tych książkach takiego, że sprzedają się jak świeże bułeczki i mają wielomilionowe nakłady.

Elenaj | 2013-02-02

Doskonały przerywnik w lekturze "poważnych " książek.
Od czasu do czasu dobrze jest strzelić sobie dawkę takich romantycznych ,gorących i grzesznych emocji.
Nie oceniać, tylko poddać się przyjemności czytania.

damonowa | 2013-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2013, EBOOK
Przeczytana: 01 maja 2013

Druga część znacznie lepsza od pierwszej. Dużo się dzieje, świetna akcja i coraz więcej można się dowiedzieć o tajemniczym Crossie. Teraz pozostało czekać na ostatnią część, mam nadzieje że będzie równie dobra jak ta.

Malwina | 2013-03-13
Przeczytana: 13 marca 2013

W tej części zdecydowanie więcej się dzieje, jednak uważam, że jest słabsza od pierwszej.

Za dużo szarpaniny, za dużo niedopowiedzeń, za dużo uciekającej Evy. Nie odzywasz się do mnie? Seks. Nie chcesz mi powiedzieć o swojej przeszłości? Seks. Jestem na Ciebie zła, bo spotkałeś się z inną? Seks. Nie powiem Ci prawdy! Seks. Na wszystko lekarstwem jest seks, za dużo go jest w tej części, co mnie mocno zirytowało.

Historia jest mimo to ciekawa, choć przewidywalna. W wielu momentach czułam zdenerwowanie głównej bohaterki oraz jej złość na Gideona, mną również targały emocje. Zobaczymy, co autorka pokaże w trzeciej części.

Ulka | 2013-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2013

Po pierwszym tomie zastanawiałam się jak ta seria wypada względem "50 odcieni", tom pierwszy był zdecydowanie lepiej napisany, ale nie oszukujmy się , był kopią "Pięćdziesięciu twarzy Grey'a". Tom drugi jednak upewnił mnie w tym, że "Crossfire" jest lepszą serią, owszem gdybym nie przeczytała tej pierwszej pewnie nie znalazłabym tylu plusów, bo właśnie na tle historii Any i Christiana je widać, ale chwilami żałowałam, że tamtą przeczytałam pierwszą (w ogóle).

Przyznaję że czytam sporo tych, ostatnio modnych, kobiecych lektur bo staram się zrozumieć o co chodzi, poza tym podobno ;) zawierają wątki romantyczne , które są moją słabością. Dlaczego podobno? No właśnie, ciężko jest uwierzyć że postacie z tych książek łączy cokolwiek poza wzajemnym pożądanie, ogromną namiętnością i chęcią posiadania. Nie mniej, związek Gideona i Evy jest w dziwny sposób logiczny i romantyczny. Łączy ich sporo, mało dzieli - nie tak jak w przypadku słynnych prekursorów "gatunku". Obydwoje są pokrzywdzeni, maj...

madziusia | 2013-09-20
Przeczytana: 18 września 2013

Po „Dotyku Crossa”, która była moim pierwszym spotkaniem z literaturą erotyczną przyszła kolej na kontynuację serii. Jak na tle pierwszej części wypadł „Płomień Crossa” dowiecie się czytając moją recenzję.

W tej części bohaterowie wciąż zmuszeni są walczyć o swój związek. Nadal wisi nad nimi widmo strasznych przeżyć z dzieciństwa, które odbijają się na ich relacjach. Eva i Gideon podjęli wspólną decyzję o terapii dla par, więcej rozmawiają i udają się na weekend za miasto aby wzmocnić swoje uczucia. Eva próbuje być silną kobietą, maszerującą przez życie z podniesioną głową. W gruncie rzeczy jest ona słaba, zraniona wewnętrznie i niepewna. Nie potrafi sobie także poradzić z zazdrością o ukochanego, który jak się wydaje skazany jest na towarzystwo pięknych kobiet. Gideon natomiast pozostawia Evie coraz mniej swobody, jest zaborczy i kontroluje każdy jej ruch, co doprowadza kobietę do szału. Wciąż zaburzona jest między nimi komunikacja, która prowadzi do licznych spięć i kłótni.

Autorka...

mala5317 | 2013-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2013

Czy dwoje życiowych rozbitków zasługuje na miłość? Czy miłość taka jest realna i czy w ogóle istnieje? Mogłabym nakreślić wiele jeszcze takich pytań, i to nie tylko w kontekście głównych bohaterów, ale również samego pojęcia miłości, która była, jest i będzie. Niewątpliwie na jej temat powstało wiele rozpraw, eseji i książek. Mam nadzieję że każda z was przynajmniej raz się zakochała lub dopiero doświadczy tego uczucia, gdyż jak sceptycznie twierdzi nasz główny bohater: Miłość się kończy. Ludzie potrafią bez niej żyć, dochodzą do siebie po jej utracie. Najważniejszy jednak wniosek to fakt, że należy się każdemu, w jednakowej mierze...

Tak czy inaczej, Gideon i Eva dalej walczą z rosnącymi problemami, nadal nie widać między nimi przysłowiowego happy endu, a wręcz w ich życie wkrada się tsunami... Ale może tak po kolei zacznę... i trochę o moich wrażeniach po przeczytaniu....

Przede wszystkim najważniejszy jest fakt, iż druga część mnie nie zawiodła. Utrzymana w podobnym tonie, co jej...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto