Płomień Crossa

Sadowska Ksenia
Reflected in You
literatura współczesna,
Versatile

Kontynuacja zmysłowej trylogii Dotyk Crossa Słodkie, niebezpieczne oblicze pożądania. Czy dwoje życiowych rozbitków zasługuje na miłość? Gideon Cross. Piękny i doskonały na zewnątrz, zraniony i pokaleczony w środku. Pokazał mi, czym jest prawdziwa rozkosz. Nie mogłam mu się oprzeć. Nie chciałam. Był moim nałogiem, moim największym pragnieniem. Był mój… Liczyły się tylko te chwile, gdy...

Czy dwoje życiowych rozbitków zasługuje na miłość? Gideon Cross. Piękny i doskonały na zewnątrz, zraniony i pokaleczony w środku. Pokazał mi, czym jest prawdziwa rozkosz. Nie mogłam mu się oprzeć. Nie chciałam. Był moim nałogiem, moim największym pragnieniem. Był mój… Liczyły się tylko te chwile, gdy niezaspokojony głód i desperacka miłość prowadziły nas do szaleństwa.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.facebook.com/WielkaLitera

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Shimik | 2015-05-09

Druga część intymnych przygód Evy i Gideona:) ale to chyba już każdy wie:) więc powiem że równie dobrze się ją czytało jak pierwszą:) Dla fanów tego gatunku zdecydowanie obowiązkowa pozycja:) a dla tych co dopiero zamierzają zapoznać się z tym gatunkiem polecam by zaczęli właśnie od książek z cyklu "Rozpalona"!!

Naprawdę książkę przyjemnie się czyta:) więc polecam:)

Gideon i Eva zostają oficjalnie parą. Jednak to dopiero początek ich komplikacji. Gideon zaczyna trzymać na dystans swoją ukochaną i spotykać się za jej plecami z inną kobietą. Eva próbuje doszukać się powodów takiego zachowania mężczyzny. Odkrywając prawdę, dowie się rzeczy, których się nie spodziewała...

Druga część cyklu "Rozpalona" była równie rewelacyjna, co pierwsza, choć w trochę innym sensie. Tutaj głównym wątkiem jest próba rozwiązania problemów między Gideonem a Evą, dążenie do zrozumienia siebie nawzajem, a także walka z dramatyczną przeszłością obojga. Jest to jednak ciągle opowieść erotyczna, choć zbliżenia między bohaterami są tutaj rzadsze, ale chwilami bardziej desperackie. W połączeniu z problemami, z którymi zmagają się Eva z Gideon daje to fascynującą mieszankę. A chęć odkrycia, co przystojny i władczy Cross przeżywał w przeszłości i dlaczego zaczyna unikać swojej ukochanej jest naprawdę wciągająca. Nie wspominając już o finale, który dostarczył wielu ciekawych...

kaktusowaona71 | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Część druga serii "Rozpalona"... wzięła i mnie rozczarowała - w dużej mierze.
Nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że ktoś przywiązał mnie do krzesła i kazał słuchać w koło, płyty która się zacięła. Pani Day zafiksowała się na jednym schemacie i tak długo go powtarzała i wałkowała we wszelkich odmianach, aż czytelnik dostawał podczas lektury bólu wszystkiego.
Sytuację ratowały jedynie wątki poboczne, które potrafiły niekiedy wzbudzić w czytelniku zainteresowanie i ciekawość. To również znany i stary sposób. Nic tak nie pcha do przodu, jak chęć poznania czy rozwikłania zagadki lub tajemnicy. Dlatego też myślę, że autorka mogła dokonać lepszego wyboru gatunkowego, przekształcając ten monotonny erotyk, w intrygującą historię obyczajowo-kryminalną.
Obawiam się również, że nie minie tydzień i całkowicie wymiesza mi się historia Greya i Crossa, tworząc we wspomnieniach jedynie bełkotliwy galimatias.. A może jednak nie ? Może coś z tych lektur pozostanie w mojej pamięci, jako wyraźny i...

Modliszeg | 2014-07-29

Wspaniała książka! Cudowna kontynuacja również pociągającej pierwszej części. :) Treść nie nudzi, wciąga, nie można przestać czytać. Słowa autorki są odpowiednio dobrane, podziwiam :) Sytuacja bohaterów jest całkiem rzeczywista, bardzo romantyczna i każda kobieta chciałaby mieć tak oddanego mężczyznę :) Gorąco polecam!

"Wolę się z Tobą kłócić, aniołku, niż śmiać się z kimkolwiek innym" ♥

Magdalena | 2015-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2015

,,Płomień Crossa" to druga i lepsza część przedstawiająca losy Evy i Gideona. Lepiej poznajemy bohaterów i mamy możliwość zżycia się z nimi. Nie mogą bez siebie żyć, a demony przeszłości wciąż nad nimi ciążą. Nie jest im łatwo, ale muszą sobie poradzić.

Na moim blogu więcej napisałam na temat pierwszej części. Więcej nie zdradzę :>

Zachęcam do lektury trylogii przedstawiającej losy Gideona i Evy.

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku. Zaczytanych, pozbawionych trosk dni :>

Po przeczytaniu pierwszej części miałam wiele skojarzeń odnośnie serii "50 twarzy Greya", po drugiej części cyklu Rozpalona muszę przyznać, że bardzo polubiłam Gideona i Evę.
Oczywiści nić sympatii pojawiła się już wcześniej ale po kolejnej książce wciąż się utrzymuje, w przeciwieństwie do Christiana Greya i Anastasii Steel.

Pomimo tego, że oboje są ciężko potraktowani przez życie po względem psychicznym (oboje są jednocześnie bajecznie bogaci) Eva i Gideon zostają parą.
Ona wielokrotnie wyznała mu miłość, opowiedziała o dręczących ją demonach przeszłości. On milczy, nieustępliwie. Nie wyznał jej swego uczucia, choć wiele razy udowodnił jak bardzo ją kocha, nie chce rozmawiać na temat swojej przeszłości i koszmarów, które dręczą go po nocach.
W tak zwanym między czasie namiętnie się kochają, a seks traktują jak lekarstwo na kłótnie, na zły nastrój, na zmęczenie, na dobry humor... Jednym słowem na wszystko, chociaż w Płomieniu Crossa jest on jakby to dobrze ująć wręcz...

bewelka86 | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

Dziwi mnie, że "Płomień Crossa" ma wyższą ocenę niż pierwszy tom. Dziwi, choć może nie powinno, bo kto się zniechęcił do bohaterów w "Dotyku Crossa", ten kolejne części będzie omijał szerokim łukiem.
Zostają nam zatem fanki (fani?) trylogii i pewnie kilka osób, które tak, jak ja nie lubią zostawiać niedokończonych książek i historii.
Trochę dlatego i trochę z ciekawości sięgnęłam więc po "Płomień Crossa".

Czy jest to lepsza książka od "Dotyku..."? W mojej opinii nie za bardzo - jedynie odrobinę. Na pewno jest mniej wulagaryzmów. Eva nieco złagodniała, chociaż wciąż jest jedną z najbardziej irytującyh postaci literackich, jakie znam, a i Cross dotrzymuje jej w tym kroku.

Trochę więcej się dzieje niż w poprzednim tomie, kilka sekretów wychodzi na jaw, jednak wciąż nie znamy całej prawdy o przeszłości Crossa - na to pewnie przyjdzie nam poczekać do ostatniej części.
Erotycznych scen jest w tej książce tyle, co grzybów po deszczu. Praktycznie co chwilę coś się dzieje między Evą a...

MartaKu | 2014-08-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Pdf
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Druga cześć serii, jest jeszcze lepsza niż pierwsza. Nie mogłam oderwać się od książki. Strasznie się nakręcałam i nie mogłam odłożyć książki na bok. Jest tu o wiele mniej scen erotycznych co uważam na plus (w pierwszej książce tylko on się liczył). Gideon w końcu pokazał jak bardzo kocha swoja Eve, w inny sposób niż uprawiając z nią gorący seks. Zakończenie tak mi się podobało, że jak dla mnie na tej części seria mogła by się skończyć, ale dla ciekawości sięgam po kolejny tom

Ania | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fascynująca książka.Opisuje dalsze losy miłości dwojga ludzi,którzy są w sobie szaleńczo zakochani.Pokazuje że on jest w stanie zabić dla niej by ją chronić.

Marzin | 2013-03-03
Przeczytana: 03 marca 2013

Niestety nie przetrawie już drugiej części:/ Próbowałam i dotrwałam do setnej strony ale niestety nudzi mnie od samego początku. Drażni mnie ta wiecznie nadąsana i uciekająca EVA. To nie jest mój ulubiony typ książki. Można przeczytać jedną ale co za dużo to nie zdrowo:)

Jakie książki w lutym najchętniej kupowali Polacy?

Prezentujemy kolejne, tym razem lutowe, zestawienie sprzedaży książek przygotowywane przez GfK Polonia Consumer Choices (Panel Książki GfK). Trylogia o Greyu wciąż jest w czołówce, tuż za nią poradnik Lecha Starowicza.

Na półkach