Płomień Crossa

Sadowska Ksenia
Reflected in You
literatura współczesna,
Versatile

Kontynuacja zmysłowej trylogii Dotyk Crossa Słodkie, niebezpieczne oblicze pożądania. Czy dwoje życiowych rozbitków zasługuje na miłość? Gideon Cross. Piękny i doskonały na zewnątrz, zraniony i pokaleczony w środku. Pokazał mi, czym jest prawdziwa rozkosz. Nie mogłam mu się oprzeć. Nie chciałam. Był moim nałogiem, moim największym pragnieniem. Był mój… Liczyły się tylko te chwile, gdy...

Czy dwoje życiowych rozbitków zasługuje na miłość? Gideon Cross. Piękny i doskonały na zewnątrz, zraniony i pokaleczony w środku. Pokazał mi, czym jest prawdziwa rozkosz. Nie mogłam mu się oprzeć. Nie chciałam. Był moim nałogiem, moim największym pragnieniem. Był mój… Liczyły się tylko te chwile, gdy niezaspokojony głód i desperacka miłość prowadziły nas do szaleństwa.

źródło opisu: okładka

• Hrabal. Słodka apokalipsa
  • Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
  • Życie i śmierć
  • Długa Utopia
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Arystokratka w ukropie

0 (0 ocen i opinii)
Hrabal. Słodka apokalipsa
Aleksander Kaczorowski

8,17 (6 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,67 (3 ocen i opinii)
Życie i śmierć
Stephenie Meyer

5,77 (30 ocen i opinii)
Długa Utopia
Terry Pratchett , Stephen Baxter

6,85 (13 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

Niewypowiedziane słowa
Agata Kołakowska

7 (13 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Shimik | 2015-05-09

Druga część intymnych przygód Evy i Gideona:) ale to chyba już każdy wie:) więc powiem że równie dobrze się ją czytało jak pierwszą:) Dla fanów tego gatunku zdecydowanie obowiązkowa pozycja:) a dla tych co dopiero zamierzają zapoznać się z tym gatunkiem polecam by zaczęli właśnie od książek z cyklu "Rozpalona"!!

Naprawdę książkę przyjemnie się czyta:) więc polecam:)

Gideon i Eva zostają oficjalnie parą. Jednak to dopiero początek ich komplikacji. Gideon zaczyna trzymać na dystans swoją ukochaną i spotykać się za jej plecami z inną kobietą. Eva próbuje doszukać się powodów takiego zachowania mężczyzny. Odkrywając prawdę, dowie się rzeczy, których się nie spodziewała...

Druga część cyklu "Rozpalona" była równie rewelacyjna, co pierwsza, choć w trochę innym sensie. Tutaj głównym wątkiem jest próba rozwiązania problemów między Gideonem a Evą, dążenie do zrozumienia siebie nawzajem, a także walka z dramatyczną przeszłością obojga. Jest to jednak ciągle opowieść erotyczna, choć zbliżenia między bohaterami są tutaj rzadsze, ale chwilami bardziej desperackie. W połączeniu z problemami, z którymi zmagają się Eva z Gideon daje to fascynującą mieszankę. A chęć odkrycia, co przystojny i władczy Cross przeżywał w przeszłości i dlaczego zaczyna unikać swojej ukochanej jest naprawdę wciągająca. Nie wspominając już o finale, który dostarczył wielu ciekawych...

Modliszeg | 2014-07-29

Wspaniała książka! Cudowna kontynuacja również pociągającej pierwszej części. :) Treść nie nudzi, wciąga, nie można przestać czytać. Słowa autorki są odpowiednio dobrane, podziwiam :) Sytuacja bohaterów jest całkiem rzeczywista, bardzo romantyczna i każda kobieta chciałaby mieć tak oddanego mężczyznę :) Gorąco polecam!

"Wolę się z Tobą kłócić, aniołku, niż śmiać się z kimkolwiek innym" ♥

Magdalena | 2015-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2015

,,Płomień Crossa" to druga i lepsza część przedstawiająca losy Evy i Gideona. Lepiej poznajemy bohaterów i mamy możliwość zżycia się z nimi. Nie mogą bez siebie żyć, a demony przeszłości wciąż nad nimi ciążą. Nie jest im łatwo, ale muszą sobie poradzić.

Na moim blogu więcej napisałam na temat pierwszej części. Więcej nie zdradzę :>

Zachęcam do lektury trylogii przedstawiającej losy Gideona i Evy.

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku. Zaczytanych, pozbawionych trosk dni :>

bewelka86 | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

Dziwi mnie, że "Płomień Crossa" ma wyższą ocenę niż pierwszy tom. Dziwi, choć może nie powinno, bo kto się zniechęcił do bohaterów w "Dotyku Crossa", ten kolejne części będzie omijał szerokim łukiem.
Zostają nam zatem fanki (fani?) trylogii i pewnie kilka osób, które tak, jak ja nie lubią zostawiać niedokończonych książek i historii.
Trochę dlatego i trochę z ciekawości sięgnęłam więc po "Płomień Crossa".

Czy jest to lepsza książka od "Dotyku..."? W mojej opinii nie za bardzo - jedynie odrobinę. Na pewno jest mniej wulagaryzmów. Eva nieco złagodniała, chociaż wciąż jest jedną z najbardziej irytującyh postaci literackich, jakie znam, a i Cross dotrzymuje jej w tym kroku.

Trochę więcej się dzieje niż w poprzednim tomie, kilka sekretów wychodzi na jaw, jednak wciąż nie znamy całej prawdy o przeszłości Crossa - na to pewnie przyjdzie nam poczekać do ostatniej części.
Erotycznych scen jest w tej książce tyle, co grzybów po deszczu. Praktycznie co chwilę coś się dzieje między Evą a...

Marzin | 2013-03-03
Przeczytana: 03 marca 2013

Niestety nie przetrawie już drugiej części:/ Próbowałam i dotrwałam do setnej strony ale niestety nudzi mnie od samego początku. Drażni mnie ta wiecznie nadąsana i uciekająca EVA. To nie jest mój ulubiony typ książki. Można przeczytać jedną ale co za dużo to nie zdrowo:)

Ania | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fascynująca książka.Opisuje dalsze losy miłości dwojga ludzi,którzy są w sobie szaleńczo zakochani.Pokazuje że on jest w stanie zabić dla niej by ją chronić.

MartaKu | 2014-08-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Pdf
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Druga cześć serii, jest jeszcze lepsza niż pierwsza. Nie mogłam oderwać się od książki. Strasznie się nakręcałam i nie mogłam odłożyć książki na bok. Jest tu o wiele mniej scen erotycznych co uważam na plus (w pierwszej książce tylko on się liczył). Gideon w końcu pokazał jak bardzo kocha swoja Eve, w inny sposób niż uprawiając z nią gorący seks. Zakończenie tak mi się podobało, że jak dla mnie na tej części seria mogła by się skończyć, ale dla ciekawości sięgam po kolejny tom

książek: 2097
Aniutka90 | 2013-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Czytałam opinie, że ta część jest lepsza od pierwszej, jednak nie podzielam tego zdania. Dla mnie była słabsza. Cross wydał mi się jeszcze bardziej maniakiem kontroli i zaborczym facetem niż w poprzedniej. Czasami jego zachowanie nie mieściło mi się w głowie. Relacje bohaterów coraz bardziej się mącą i sama przez całą książkę zastanawiałam się: "co ja na jej miejscu bym zrobiła"?! Nie mam pojęcia i chyba nie chce wiedzieć bo nie ma na świecie drugiego takiego Giedeona Crossa... Uff...
Jednak bardzo ciekawi mnie ciąg dalszy. Z pewnością sięgnę, a na razie polecam!

Marta | 2015-04-07

Po pierwszej czesci obiecalam sobie, ze nie ma takiej opcji bym przeczytala kolejna . Ciekawosc zwyciezyla. No i wciagnelam sie:-) Przeczytalam w dwa dni mimo, ze nigdy w zyciu nie podejrzewalabym siebie o zamilowanie do tego typu lektury. Mam teorie, ze chyba jednak w najglebszym zakamarku serca i nawet nie przyznajac sie przed sama soba, kazda kobieta marzy o romantycznej milosci, dzikim pozadaniu, bogactwie, przepychu i markowych ciuchach od topowych projektantow. Gdyby ktos mnie o to zapytal to swiecie przekonana powiedzialabym, ze absolutnie nie ma takiej mozliwosci by facet tak mna zawladna, ze jestem silna i niezalezna i ze tak ksiazka to jedno wielkie oszustwo i bzdura. Jedno trzeba przyznac, ze mimo iz jest to lektura niskich lotow to wciaga niczym ruchome piaski i nie ma odwrotu trzeba siegnac po kolejna czesc :-)

Jakie książki w lutym najchętniej kupowali Polacy?

Prezentujemy kolejne, tym razem lutowe, zestawienie sprzedaży książek przygotowywane przez GfK Polonia Consumer Choices (Panel Książki GfK). Trylogia o Greyu wciąż jest w czołówce, tuż za nią poradnik Lecha Starowicza.

Na półkach