Okładka książki Płomień Crossa

literatura współczesna,
typ
papier
Versatile
7,22 (2561 ocen i 203 opinie)

Opis książki

Kontynuacja zmysłowej trylogii Dotyk Crossa Słodkie, niebezpieczne oblicze pożądania. Czy dwoje życiowych rozbitków zasługuje na miłość? Gideon Cross. Piękny i doskonały na zewnątrz, zraniony i pokaleczony w środku. Pokazał mi, czym jest prawdziwa rozkosz. Nie mogłam mu się oprzeć. Nie chciałam. Był moim nałogiem, moim największym pragnieniem. Był mój… Liczyły się tylko te chwile, gdy...

Czy dwoje życiowych rozbitków zasługuje na miłość? Gideon Cross. Piękny i doskonały na zewnątrz, zraniony i pokaleczony w środku. Pokazał mi, czym jest prawdziwa rozkosz. Nie mogłam mu się oprzeć. Nie chciałam. Był moim nałogiem, moim największym pragnieniem. Był mój… Liczyły się tylko te chwile, gdy niezaspokojony głód i desperacka miłość prowadziły nas do szaleństwa.

źródło opisu: okładka

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Magdalena | 2015-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2015

,,Płomień Crossa" to druga i lepsza część przedstawiająca losy Evy i Gideona. Lepiej poznajemy bohaterów i mamy możliwość zżycia się z nimi. Nie mogą bez siebie żyć, a demony przeszłości wciąż nad nimi ciążą. Nie jest im łatwo, ale muszą sobie poradzić.

Na moim blogu więcej napisałam na temat pierwszej części. Więcej nie zdradzę :>

Zachęcam do lektury trylogii przedstawiającej losy Gideona i Evy.

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku. Zaczytanych, pozbawionych trosk dni :>

bewelka86 | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

Dziwi mnie, że "Płomień Crossa" ma wyższą ocenę niż pierwszy tom. Dziwi, choć może nie powinno, bo kto się zniechęcił do bohaterów w "Dotyku Crossa", ten kolejne części będzie omijał szerokim łukiem.
Zostają nam zatem fanki (fani?) trylogii i pewnie kilka osób, które tak, jak ja nie lubią zostawiać niedokończonych książek i historii.
Trochę dlatego i trochę z ciekawości sięgnęłam więc po "Płomień Crossa".

Czy jest to lepsza książka od "Dotyku..."? W mojej opinii nie za bardzo - jedynie odrobinę. Na pewno jest mniej wulagaryzmów. Eva nieco złagodniała, chociaż wciąż jest jedną z najbardziej irytującyh postaci literackich, jakie znam, a i Cross dotrzymuje jej w tym kroku.

Trochę więcej się dzieje niż w poprzednim tomie, kilka sekretów wychodzi na jaw, jednak wciąż nie znamy całej prawdy o przeszłości Crossa - na to pewnie przyjdzie nam poczekać do ostatniej części.
Erotycznych scen jest w tej książce tyle, co grzybów po deszczu. Praktycznie co chwilę coś się dzieje między Evą a...

Marzin | 2013-03-03
Przeczytana: 03 marca 2013

Niestety nie przetrawie już drugiej części:/ Próbowałam i dotrwałam do setnej strony ale niestety nudzi mnie od samego początku. Drażni mnie ta wiecznie nadąsana i uciekająca EVA. To nie jest mój ulubiony typ książki. Można przeczytać jedną ale co za dużo to nie zdrowo:)

Aniutka90 | 2013-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Czytałam opinie, że ta część jest lepsza od pierwszej, jednak nie podzielam tego zdania. Dla mnie była słabsza. Cross wydał mi się jeszcze bardziej maniakiem kontroli i zaborczym facetem niż w poprzedniej. Czasami jego zachowanie nie mieściło mi się w głowie. Relacje bohaterów coraz bardziej się mącą i sama przez całą książkę zastanawiałam się: "co ja na jej miejscu bym zrobiła"?! Nie mam pojęcia i chyba nie chce wiedzieć bo nie ma na świecie drugiego takiego Giedeona Crossa... Uff...
Jednak bardzo ciekawi mnie ciąg dalszy. Z pewnością sięgnę, a na razie polecam!

Ania | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Fascynująca książka.Opisuje dalsze losy miłości dwojga ludzi,którzy są w sobie szaleńczo zakochani.Pokazuje że on jest w stanie zabić dla niej by ją chronić.

MartaKu | 2014-08-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Pdf
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Druga cześć serii, jest jeszcze lepsza niż pierwsza. Nie mogłam oderwać się od książki. Strasznie się nakręcałam i nie mogłam odłożyć książki na bok. Jest tu o wiele mniej scen erotycznych co uważam na plus (w pierwszej książce tylko on się liczył). Gideon w końcu pokazał jak bardzo kocha swoja Eve, w inny sposób niż uprawiając z nią gorący seks. Zakończenie tak mi się podobało, że jak dla mnie na tej części seria mogła by się skończyć, ale dla ciekawości sięgam po kolejny tom

mroźny_poranek | 2013-12-08
Przeczytana: 15 lutego 2013

Druga część trylogii Crossa to dalej ciągnące się historyjki miłosne, problemy i mroczne strony Gideona, a także trudna przeszłość Evy.
Przyznam szczerze, że pierwsza część jakoś lepiej mi szła, niż ta druga.
Jednak jestem już takim człowiekiem, że jak coś miałoby nawet 10 części to i tak muszę przeczytać je wszystkie.
Bądź co bądź jest coś w tych książkach takiego, że sprzedają się jak świeże bułeczki i mają wielomilionowe nakłady.

Elenaj | 2013-02-02

Doskonały przerywnik w lekturze "poważnych " książek.
Od czasu do czasu dobrze jest strzelić sobie dawkę takich romantycznych ,gorących i grzesznych emocji.
Nie oceniać, tylko poddać się przyjemności czytania.

damonowa | 2013-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2013, EBOOK
Przeczytana: 01 maja 2013

Druga część znacznie lepsza od pierwszej. Dużo się dzieje, świetna akcja i coraz więcej można się dowiedzieć o tajemniczym Crossie. Teraz pozostało czekać na ostatnią część, mam nadzieje że będzie równie dobra jak ta.

Ulka | 2013-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2013

Po pierwszym tomie zastanawiałam się jak ta seria wypada względem "50 odcieni", tom pierwszy był zdecydowanie lepiej napisany, ale nie oszukujmy się , był kopią "Pięćdziesięciu twarzy Grey'a". Tom drugi jednak upewnił mnie w tym, że "Crossfire" jest lepszą serią, owszem gdybym nie przeczytała tej pierwszej pewnie nie znalazłabym tylu plusów, bo właśnie na tle historii Any i Christiana je widać, ale chwilami żałowałam, że tamtą przeczytałam pierwszą (w ogóle).

Przyznaję że czytam sporo tych, ostatnio modnych, kobiecych lektur bo staram się zrozumieć o co chodzi, poza tym podobno ;) zawierają wątki romantyczne , które są moją słabością. Dlaczego podobno? No właśnie, ciężko jest uwierzyć że postacie z tych książek łączy cokolwiek poza wzajemnym pożądanie, ogromną namiętnością i chęcią posiadania. Nie mniej, związek Gideona i Evy jest w dziwny sposób logiczny i romantyczny. Łączy ich sporo, mało dzieli - nie tak jak w przypadku słynnych prekursorów "gatunku". Obydwoje są pokrzywdzeni,...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Lewis Carroll
    183. rocznica
    urodzin
    - Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
    - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
    - Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
    - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.
  • Clarissa Pinkola Estés
    70. rocznica
    urodzin
    Aby obcować z dziką stroną swej natury, kobieta musi na jakiś czas zostawić świat i pogrążyć się w stanie odosobnienia (aloneness) w najstarszym sensie tego słowa.(...)Właśnie taki jest cel samotności - stać sie jednią.
  • Frank Miller
    58. rocznica
    urodzin
    W tym, co robię, nie ma ode mnie lepszego. Ale to, w czym jestem najlepszy, nie jest zbyt przyjemne.
  • Leopold Sacher-Masoch
    179. rocznica
    urodzin
    Mężczyzna kieruje się w życiu zasadami, kobieta tylko uczuciem, jakie ją w danej chwili ogarnia. Nie zapomnij o tym i nie czuj się nigdy bezpiecznie u boku kobiety, którą kochasz.
  • Eliette Abecassis
    46. rocznica
    urodzin
    My, kochankowie godzin, które idą w zapomnienie, kochankowie dni, które mijają, zatrzymajmy czas, pozostańmy tu na chwilę, a ta niech trwa cały dzień dla nas, zwróconych twarzami ku sobie w tym pociągu wiozącym nas w nieznane.
  • Wojciech Albiński
    80. rocznica
    urodzin
    Rozmowy z gwiazdami zawsze kończą się zwycięstwem gwiazd.
  • Steve Leialoha
    63. rocznica
  • Helena Sęk
    77. rocznica
  • Jerome David Salinger
    5. rocznica
    śmierci
    Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić
  • John Updike
    6. rocznica
    śmierci
    Z reguły jest tak, że każde małżeństwo składa się z arystokraty i wieśniaka. Z nauczyciela i ucznia.
  • Jan Baszkiewicz
    4. rocznica
    śmierci
    Owszem, można rzec, że rewolucja francuska rozrzutnie marnowała świetne polityczne talenty; ale przecież to ona, i dopiero ona pozwoliła im się w ogóle ujawnić! To dzięki niej z obdłużonych adwokatów, z lekarzy bez klienteli, z publicystów bez czytelników, z inteligenckiej bohemy - wyrastali mężowie... pokaż więcej
  • Kazimierz Smoleń
    3. rocznica
  • Izaak Babel
    75. rocznica
    śmierci
    Gedali oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń".
  • Stepan Chapman
    1. rocznica
    śmierci
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.

Znajdź nas na Facebooku