Okładka książki Płomień Crossa

literatura współczesna,
typ
papier
Versatile
7,22 (2778 ocen i 221 opinii)

Opis książki

Kontynuacja zmysłowej trylogii Dotyk Crossa Słodkie, niebezpieczne oblicze pożądania. Czy dwoje życiowych rozbitków zasługuje na miłość? Gideon Cross. Piękny i doskonały na zewnątrz, zraniony i pokaleczony w środku. Pokazał mi, czym jest prawdziwa rozkosz. Nie mogłam mu się oprzeć. Nie chciałam. Był moim nałogiem, moim największym pragnieniem. Był mój… Liczyły się tylko te chwile, gdy...

Czy dwoje życiowych rozbitków zasługuje na miłość? Gideon Cross. Piękny i doskonały na zewnątrz, zraniony i pokaleczony w środku. Pokazał mi, czym jest prawdziwa rozkosz. Nie mogłam mu się oprzeć. Nie chciałam. Był moim nałogiem, moim największym pragnieniem. Był mój… Liczyły się tylko te chwile, gdy niezaspokojony głód i desperacka miłość prowadziły nas do szaleństwa.

źródło opisu: okładka

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Magdalena | 2015-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2015

,,Płomień Crossa" to druga i lepsza część przedstawiająca losy Evy i Gideona. Lepiej poznajemy bohaterów i mamy możliwość zżycia się z nimi. Nie mogą bez siebie żyć, a demony przeszłości wciąż nad nimi ciążą. Nie jest im łatwo, ale muszą sobie poradzić.

Na moim blogu więcej napisałam na temat pierwszej części. Więcej nie zdradzę :>

Zachęcam do lektury trylogii przedstawiającej losy Gideona i Evy.

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku. Zaczytanych, pozbawionych trosk dni :>

Modliszeg | 2014-07-29

Wspaniała książka! Cudowna kontynuacja również pociągającej pierwszej części. :) Treść nie nudzi, wciąga, nie można przestać czytać. Słowa autorki są odpowiednio dobrane, podziwiam :) Sytuacja bohaterów jest całkiem rzeczywista, bardzo romantyczna i każda kobieta chciałaby mieć tak oddanego mężczyznę :) Gorąco polecam!

"Wolę się z Tobą kłócić, aniołku, niż śmiać się z kimkolwiek innym" ♥

bewelka86 | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

Dziwi mnie, że "Płomień Crossa" ma wyższą ocenę niż pierwszy tom. Dziwi, choć może nie powinno, bo kto się zniechęcił do bohaterów w "Dotyku Crossa", ten kolejne części będzie omijał szerokim łukiem.
Zostają nam zatem fanki (fani?) trylogii i pewnie kilka osób, które tak, jak ja nie lubią zostawiać niedokończonych książek i historii.
Trochę dlatego i trochę z ciekawości sięgnęłam więc po "Płomień Crossa".

Czy jest to lepsza książka od "Dotyku..."? W mojej opinii nie za bardzo - jedynie odrobinę. Na pewno jest mniej wulagaryzmów. Eva nieco złagodniała, chociaż wciąż jest jedną z najbardziej irytującyh postaci literackich, jakie znam, a i Cross dotrzymuje jej w tym kroku.

Trochę więcej się dzieje niż w poprzednim tomie, kilka sekretów wychodzi na jaw, jednak wciąż nie znamy całej prawdy o przeszłości Crossa - na to pewnie przyjdzie nam poczekać do ostatniej części.
Erotycznych scen jest w tej książce tyle, co grzybów po deszczu. Praktycznie co chwilę coś się dzieje między Evą a...

Marzin | 2013-03-03
Przeczytana: 03 marca 2013

Niestety nie przetrawie już drugiej części:/ Próbowałam i dotrwałam do setnej strony ale niestety nudzi mnie od samego początku. Drażni mnie ta wiecznie nadąsana i uciekająca EVA. To nie jest mój ulubiony typ książki. Można przeczytać jedną ale co za dużo to nie zdrowo:)

Aniutka90 | 2013-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Czytałam opinie, że ta część jest lepsza od pierwszej, jednak nie podzielam tego zdania. Dla mnie była słabsza. Cross wydał mi się jeszcze bardziej maniakiem kontroli i zaborczym facetem niż w poprzedniej. Czasami jego zachowanie nie mieściło mi się w głowie. Relacje bohaterów coraz bardziej się mącą i sama przez całą książkę zastanawiałam się: "co ja na jej miejscu bym zrobiła"?! Nie mam pojęcia i chyba nie chce wiedzieć bo nie ma na świecie drugiego takiego Giedeona Crossa... Uff...
Jednak bardzo ciekawi mnie ciąg dalszy. Z pewnością sięgnę, a na razie polecam!

Ania | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Fascynująca książka.Opisuje dalsze losy miłości dwojga ludzi,którzy są w sobie szaleńczo zakochani.Pokazuje że on jest w stanie zabić dla niej by ją chronić.

MartaKu | 2014-08-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Pdf
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Druga cześć serii, jest jeszcze lepsza niż pierwsza. Nie mogłam oderwać się od książki. Strasznie się nakręcałam i nie mogłam odłożyć książki na bok. Jest tu o wiele mniej scen erotycznych co uważam na plus (w pierwszej książce tylko on się liczył). Gideon w końcu pokazał jak bardzo kocha swoja Eve, w inny sposób niż uprawiając z nią gorący seks. Zakończenie tak mi się podobało, że jak dla mnie na tej części seria mogła by się skończyć, ale dla ciekawości sięgam po kolejny tom

mroźny_poranek | 2013-12-08
Przeczytana: 15 lutego 2013

Druga część trylogii Crossa to dalej ciągnące się historyjki miłosne, problemy i mroczne strony Gideona, a także trudna przeszłość Evy.
Przyznam szczerze, że pierwsza część jakoś lepiej mi szła, niż ta druga.
Jednak jestem już takim człowiekiem, że jak coś miałoby nawet 10 części to i tak muszę przeczytać je wszystkie.
Bądź co bądź jest coś w tych książkach takiego, że sprzedają się jak świeże bułeczki i mają wielomilionowe nakłady.

Elenaj | 2013-02-02

Doskonały przerywnik w lekturze "poważnych " książek.
Od czasu do czasu dobrze jest strzelić sobie dawkę takich romantycznych ,gorących i grzesznych emocji.
Nie oceniać, tylko poddać się przyjemności czytania.

Patrycja | 2014-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Po przeczytaniu pierwszej części nie mogłam się powstrzymać i od razu sięgnęłam po "Płomień Crossa" i nie zawiodłam się. Druga część opowieści znacznie bardziej spodobała mi się, ponieważ jest tu mniej scen sexu a więcej akcji 'właściwej', co mnie cieszy bo dzięki temu chętnie sięgnęłam również po trzecią część. Podoba mi się to, że Gideon wciąż jest tak szaleńczo zakochany w Evie, choć sama nie chciałabym być kochanką tak zaborczego, żądnego władzy i pełnej kontroli człowieka. Po prostu taka sytuacja przerosłaby mnie. Wraz z końcem książki poczułam niedosyt i od razu sięgnęłam po kolejną cześć bo choć to czysta fantazja to przecież każdy z nas lubi przenieść się chociażby na moment do innego świata. Polecam, książka lekka, idealna na rozluźnienie po męczącym dniu.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku