Okładka książki Płomień Crossa

literatura współczesna,
typ
papier
Versatile
7.23 (2063 ocen i 169 opinii)

Opis książki

Kontynuacja zmysłowej trylogii Dotyk Crossa Słodkie, niebezpieczne oblicze pożądania. Czy dwoje życiowych rozbitków zasługuje na miłość? Gideon Cross. Piękny i doskonały na zewnątrz, zraniony i pokaleczony w środku. Pokazał mi, czym jest prawdziwa rozkosz. Nie mogłam mu się oprzeć. Nie chciałam. Był moim nałogiem, moim największym pragnieniem. Był mój… Liczyły się tylko te chwile, gdy niezaspokoj...

Czy dwoje życiowych rozbitków zasługuje na miłość? Gideon Cross. Piękny i doskonały na zewnątrz, zraniony i pokaleczony w środku. Pokazał mi, czym jest prawdziwa rozkosz. Nie mogłam mu się oprzeć. Nie chciałam. Był moim nałogiem, moim największym pragnieniem. Był mój… Liczyły się tylko te chwile, gdy niezaspokojony głód i desperacka miłość prowadziły nas do szaleństwa.

źródło opisu: okładka

Polecamy

Opinie czytelników
Marzin | 2013-03-03
Przeczytana: 03 marca 2013

Niestety nie przetrawie już drugiej części:/ Próbowałam i dotrwałam do setnej strony ale niestety nudzi mnie od samego początku. Drażni mnie ta wiecznie nadąsana i uciekająca EVA. To nie jest mój ulubiony typ książki. Można przeczytać jedną ale co za dużo to nie zdrowo:)

Aniutka90 | 2013-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Czytałam opinie, że ta część jest lepsza od pierwszej, jednak nie podzielam tego zdania. Dla mnie była słabsza. Cross wydał mi się jeszcze bardziej maniakiem kontroli i zaborczym facetem niż w poprzedniej. Czasami jego zachowanie nie mieściło mi się w głowie. Relacje bohaterów coraz bardziej się mącą i sama przez całą książkę zastanawiałam się: "co ja na jej miejscu bym zrobiła"?! Nie mam pojęcia i chyba nie chce wiedzieć bo nie ma na świecie drugiego takiego Giedeona Crossa... Uff...
Jednak bardzo ciekawi mnie ciąg dalszy. Z pewnością sięgnę, a na razie polecam!

bewelka86 | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

Dziwi mnie, że "Płomień Crossa" ma wyższą ocenę niż pierwszy tom. Dziwi, choć może nie powinno, bo kto się zniechęcił do bohaterów w "Dotyku Crossa", ten kolejne części będzie omijał szerokim łukiem.
Zostają nam zatem fanki (fani?) trylogii i pewnie kilka osób, które tak, jak ja nie lubią zostawiać niedokończonych książek i historii.
Trochę dlatego i trochę z ciekawości sięgnęłam więc po "Płomień Crossa".

Czy jest to lepsza książka od "Dotyku..."? W mojej opinii nie za bardzo - jedynie odrobinę. Na pewno jest mniej wulagaryzmów. Eva nieco złagodniała, chociaż wciąż jest jedną z najbardziej irytującyh postaci literackich, jakie znam, a i Cross dotrzymuje jej w tym kroku.

Trochę więcej się dzieje niż w poprzednim tomie, kilka sekretów wychodzi na jaw, jednak wciąż nie znamy całej prawdy o przeszłości Crossa - na to pewnie przyjdzie nam poczekać do ostatniej części.
Erotycznych scen jest w tej książce tyle, co grzybów po deszczu. Praktycznie co...

Ania | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Fascynująca książka.Opisuje dalsze losy miłości dwojga ludzi,którzy są w sobie szaleńczo zakochani.Pokazuje że on jest w stanie zabić dla niej by ją chronić.

mroźny_poranek | 2013-12-08
Przeczytana: 15 lutego 2013

Druga część trylogii Crossa to dalej ciągnące się historyjki miłosne, problemy i mroczne strony Gideona, a także trudna przeszłość Evy.
Przyznam szczerze, że pierwsza część jakoś lepiej mi szła, niż ta druga.
Jednak jestem już takim człowiekiem, że jak coś miałoby nawet 10 części to i tak muszę przeczytać je wszystkie.
Bądź co bądź jest coś w tych książkach takiego, że sprzedają się jak świeże bułeczki i mają wielomilionowe nakłady.

Elenaj | 2013-02-02

Doskonały przerywnik w lekturze "poważnych " książek.
Od czasu do czasu dobrze jest strzelić sobie dawkę takich romantycznych ,gorących i grzesznych emocji.
Nie oceniać, tylko poddać się przyjemności czytania.

damonowa | 2013-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2013, EBOOK
Przeczytana: 01 maja 2013

Druga część znacznie lepsza od pierwszej. Dużo się dzieje, świetna akcja i coraz więcej można się dowiedzieć o tajemniczym Crossie. Teraz pozostało czekać na ostatnią część, mam nadzieje że będzie równie dobra jak ta.

Ulka | 2013-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2013

Po pierwszym tomie zastanawiałam się jak ta seria wypada względem "50 odcieni", tom pierwszy był zdecydowanie lepiej napisany, ale nie oszukujmy się , był kopią "Pięćdziesięciu twarzy Grey'a". Tom drugi jednak upewnił mnie w tym, że "Crossfire" jest lepszą serią, owszem gdybym nie przeczytała tej pierwszej pewnie nie znalazłabym tylu plusów, bo właśnie na tle historii Any i Christiana je widać, ale chwilami żałowałam, że tamtą przeczytałam pierwszą (w ogóle).

Przyznaję że czytam sporo tych, ostatnio modnych, kobiecych lektur bo staram się zrozumieć o co chodzi, poza tym podobno ;) zawierają wątki romantyczne , które są moją słabością. Dlaczego podobno? No właśnie, ciężko jest uwierzyć że postacie z tych książek łączy cokolwiek poza wzajemnym pożądanie, ogromną namiętnością i chęcią posiadania. Nie mniej, związek Gideona i Evy jest w dziwny sposób logiczny i romantyczny. Łączy ich sporo, mało dzieli - nie tak jak w przypadku słynnych prekursorów "gatunku". Obydwoje są pokrzywdzeni, maj...

Patrycja | 2014-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Po przeczytaniu pierwszej części nie mogłam się powstrzymać i od razu sięgnęłam po "Płomień Crossa" i nie zawiodłam się. Druga część opowieści znacznie bardziej spodobała mi się, ponieważ jest tu mniej scen sexu a więcej akcji 'właściwej', co mnie cieszy bo dzięki temu chętnie sięgnęłam również po trzecią część. Podoba mi się to, że Gideon wciąż jest tak szaleńczo zakochany w Evie, choć sama nie chciałabym być kochanką tak zaborczego, żądnego władzy i pełnej kontroli człowieka. Po prostu taka sytuacja przerosłaby mnie. Wraz z końcem książki poczułam niedosyt i od razu sięgnęłam po kolejną cześć bo choć to czysta fantazja to przecież każdy z nas lubi przenieść się chociażby na moment do innego świata. Polecam, książka lekka, idealna na rozluźnienie po męczącym dniu.

Malwina | 2013-03-13
Przeczytana: 13 marca 2013

W tej części zdecydowanie więcej się dzieje, jednak uważam, że jest słabsza od pierwszej.

Za dużo szarpaniny, za dużo niedopowiedzeń, za dużo uciekającej Evy. Nie odzywasz się do mnie? Seks. Nie chcesz mi powiedzieć o swojej przeszłości? Seks. Jestem na Ciebie zła, bo spotkałeś się z inną? Seks. Nie powiem Ci prawdy! Seks. Na wszystko lekarstwem jest seks, za dużo go jest w tej części, co mnie mocno zirytowało.

Historia jest mimo to ciekawa, choć przewidywalna. W wielu momentach czułam zdenerwowanie głównej bohaterki oraz jej złość na Gideona, mną również targały emocje. Zobaczymy, co autorka pokaże w trzeciej części.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica