Płomień Crossa

Sylvia June Day Wydawnictwo: Wielka Litera Cykl: Rozpalona (tom 2) literatura piękna
Reflected in You
Rozpalona (tom 2)
literatura piękna
Ksenia Sadowska
literatura współczesna

Druga część słynnej sagi o Crossie, porównywanej niemalże do Greya. Mamy tutaj dwójkę bohaterów : bogatego i wladczego Gideona oraz zamkniętą i pozbawioną pewności siebie Eve , którzy dalej próbują walczyć o swój burzliwy pełen łez, rozstań i powrotów związek. Ten kto czytał pierwszą część może znaleźć w niej podobieństwa do części drugiej. Co do fabuły dużo się tutaj...

Przekartkowałam, wymęczyłam.
Bohaterowie o zrytej psychice.
Cała historia pusta i mdła. Wszystko już na tą modłę było.

Jestem po drugiej części i nadal nie rozumiem porównywania tej serii (zresztą tak samo jak 365dni) do Greya. Owszem, jest kilka podobnych wątków ale na tym się kończy.
Zacznę od tego że zwykle przeczytanie książki trwa u mnie 1-2 dni. Poprzednia część pochłonęłam w 2 dni nawet robiąc remont w domu. Druga część męczyłam 1.5 tygodnia. Nawet nie miałam chęci po nią sięgać....

💋💗

Niesamowicie emocjonującą, do końca trzymająca w napięciu. Głowni bohaterowie oboje z charakterem... I w końcu kobieta, która nie jest tylko tłem dla mężczyzny. Jedynie wątek przyjaciela geja do mnie nie przemówił, ten sam schemat powtarzany wielokrotnie... Przecież kobiety też mogą się przyjaźnić... Ale książke gorąco polecam i nie mogę już doczekać się kolejnej części.

Eva i Gideon mają swoje tajemnice i mroczne przeżycia z przeszłości. Każdy walczy ze swoją przeszłością i próbują walczyć o związek, który stworzyli, a który niejednokrotnie wystawiany jest na próby.

O ile w poprzeniej części poznajemy przeszłość Evy o tyle Gideon ukrywa swoją przeszłość. Nie chce Evie wyznać co zdążyło się w przeszłości. Wszystko to powoduje ciągle...

Sięgnęłam po 2 część ponieważ zaintrygowała mnie część 1. Jednak niestety zmęczyła mnie ta książka, już od samego początku pogubiłam się w dramatach pomiędzy bohaterami. Za dużo tego wszystkiego..

Podczas drugiego tomu zabawiałam się zdecydowanie lepiej niż podczas pierwszego, jednak nie mogę powiedzieć, że książka była niesamowita. Była przeciętna. Po prostu przeciętna.
Gdybym od tej serii zaczęła się moja przygoda z nieco poważniejszą literaturą niż książki dziecięce, zdecydowanie byłaby ty moja ulubiona seria, jednak teraz uznaję ją za nijaką.
Bohaterowie jeszcze...

Gdybym przeczytała tą książkę 5 lat temu byłabym nią zachwycona. Jednak dużo już czytałam takich historii i jak dla mnie jest ona trochę oklepana. W połowie książki zaczęła się akcja i dopiero mnie zainteresowała. Główni bohaterowie irytowali mnie. Jednak jak ktoś lubi erotyk/ romans to książka powinna przypaść do gustu.

Drugi tom podobał mi się dużo bardziej niż tom 1, wprowadzono sporo postaci , z którą wiąże się ciekawa historia. Ksiażka oczywiście kipi seksem

Dyskusje

8 844