Szczęście spod igły

Wydawnictwo: Replika
978-83-7674-230-4
Ag2S

Czy warto wyjść zmianom naprzeciw i zaryzykować? A może lepsze jest to, co znane i bezpieczne? Cyfra 3 wydaje się mieć szczególne znaczenie dla trzech przyjaciółek: Martyny, Iwony i Anity, które znają się i wspierają od lat. Teraz kobiety dodatkowo postanowiły razem rozkręcić biznes. Nie spodziewają się jednak, iż feralna – a może tym razem szczęśliwa? – „trójka” znacznie zasupła każdej z...

Cyfra 3 wydaje się mieć szczególne znaczenie dla trzech przyjaciółek: Martyny, Iwony i Anity, które znają się i wspierają od lat. Teraz kobiety dodatkowo postanowiły razem rozkręcić biznes. Nie spodziewają się jednak, iż feralna – a może tym razem szczęśliwa? – „trójka” znacznie zasupła każdej z nich...

Świat Martyny staje na głowie za sprawą upiornych ciotek, trojaczek. Tymczasem tuż za rogiem czeka inny tercet, który – być może – przyniesie jej wreszcie upragnione szczęście. W życiu Iwony pojawia się natomiast wyjątkowo niesymetryczna i niestabilna figura – trójkąt małżeński...
Przyjaciółki czeka niebawem wiele zmian.

„Szczęście spod igły” to napisana żywym, lekkim językiem powieść o potędze przyjaźni, miłości i rodziny – powieść, w której odnaleźć się może każda kobieta.

źródło opisu: http://www.replika.eu/

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=436

Przeczytałam chętnie powieść Joanny Kruszewskiej bardzo mnie wciągnęła i zaciekawiła,,napisana prostym językiem, fabuła dobra..historia opowiada o wspaniałych, sympatycznych trzech przyjaciółkach, które bardzo się lubią, rozumieją we wszystkim, w każdej trudnej sytuacji życiowej mogą liczyć na siebie, być oparciem, podporą dla siebie. Rozkręcają wspólny interes szyją ubrania w swoim warsztacie.
W tej książce urzekło mnie ciepło,,i ich wspólna pasja, pełna emocji, wzruszeń oddała mi powieść.
To opowieść o potędze przyjaźni, miłości i rodziny...urzekła mnie, trafiła w głąb mojego serca ta książka...lekka, przyjemna do przeczytania.

Ania | 2015-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2015

Momentami zabawna ale też dającą do myślenia historia... No chyba że tylko ja chce to widzieć :-)
Na pewno prawdą jest że miłość trzeba pielęgnować i szanować drugą połówkę inaczej może być źle...
Bardzo podobał mi się wątek z ciotkami trojaczkami :-)
Taka książka na wakacje ;-)

tajus | 2013-02-22
Przeczytana: 10 lutego 2013

Joanna Kruszewska to urodzona w 1976 roku młoda stażem pisarka. Ukończyła studia pedagogiczne w Warszawie, a pisanie - swoją pasję - na dobre zaczęła realizować od 2009 roku, kiedy to wydała pierwszą książkę, "Aby do mety". Jej kolejne powieści to "Awaria uczuć", "Na trzy sposoby" oraz najnowsza, czyli "Szczęście spod igły".

Gapa ze mnie straszna. Kiedy byłam już w okolicach połowy "Szczęścia spod igły", zorientowałam się, że ów tytuł jest kontynuacją wymienionego wyżej utworu "Na trzy sposoby". Należę do osób, które przywiązują wagę do zachowywania kolejności przy czytaniu serii książek, ale ostatecznie stwierdziłam, że przecież nie będę przerywać aktualnej lektury i w popłochu szukać po księgarniach wcześniejszej części opowiadającej o przygodach trzech przyjaciółek. Ponadto udało mi się dojść do wniosku, że nieznajomość poprzedniczki absolutnie w niczym mi nie przeszkodziła. Zatem brnęłam dalej w białostockie klimaty i perypetie jakże sympatycznych współczesnych kobiet - matek,...

Paulina | 2015-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Powiem tak...szału nie ma d..y nie urywa. Taka sobie historyjka o psiapsiółach i jej mężach. Lekka bez jakiejś charyzmy. Nie było za bardzo z czego się śmiać, z czego płakać. Po prostu książka dla kogoś kto akurat nie ma pod ręką innej książki do czytania a ciągnie go do literatury. Tak więc nie odradzam ale też jakoś gorąco nie polecam.

Biblioteczka Rudej | 2013-01-22
Przeczytana: 25 maja 2013

Taki zabijacz czasu na chłodne dni.

KiNGa | 2015-05-01
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

"Szczęście spod igły" opisuje perypetie trzech przyjaciółek, których życie pewnego dnia staje na głowie. Książka porusza uniwersalne tematy, takie jak przyjaźń, miłość, rodzina, itp. Nie ukrywam, że interesował mnie wątek krawiecki i liczyłam na coś w innym stylu. Książka lekko się czyta i jest dobra na reset, ponieważ nie wymaga zbytniego zaangażowania.

OnlyDreams | 2018-02-28
Przeczytana: 25 lutego 2018

Książkę czyta się miło, akcja w niektórych momentach się rozkręca i można się ubawić. Polecam każdemu szczególnie do czytania pod kocykiem przy kominku :)

Joannajoanna9 | 2016-06-18
Na półkach: Przeczytane, Otrzymane, 2013

Strasznie mnie wymęczyła ta książka. Wątki poskładane są dość chaotycznie, duże fragmenty tekstu wydają się być zbędne i nie wnoszące nic do historii. Całość określiłabym, jako dość wtórną i mdłą. Na stronach „Szczęścia spod igły” nie znalazłam nic, co by przyciągało moją uwagę, czy zachęcało do czytania. Język miał być żywy i lekki, a jest wręcz przeciwnie. Powieści nie czyta się płynnie i jest ona dość nudna. Cała lektura minęła mi na oczekiwaniu tego czegoś, co miałoby się wydarzyć i być punktem zwrotnym historii, jednak były to złudne nadzieje. Autorce udało się też coś bardzo trudnego – sprawiła mianowicie, iż nie polubiłam żadnej postaci, która przewijała się w jej powieści. Pierwszy raz podczas lektury nie udało mi się wykrzesać w sobie choćby odrobiny sympatii dla żadnej z głównych bohaterek.

Anisa | 2015-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Podchodziłam do niej jak do książki łatwej i przyjemnej, ot taka lekka lektura dla odprężenia, taka była mimo, że sama fabuła nie co przerysowana, ale o dziwo można się było doszukać życiowych prawd.

Izabela | 2013-05-10
Przeczytana: 10 maja 2013

Historia trzech przyjaciółek, których życie zostaje wywrócone do góry nogami. Powieść czyta się lekko i przyjemnie.