Londyński Harem

Arka-Text
1993-01-01
1993-01-01
romans londyński harem Stanley Scales

Książkę przeczytałam za dzieciaka, kiedy zainteresowała mnie jej dziwna okładka. Nie żałuję, jedna z wielu książek, które utkwiły mi w pamięci. Spodziewałam się jakiegoś taniego erotyku, a przeżyłam pozytywne rozczarowanie.
Grupa znajomych wyjechała na wakacje do Londynu. Jedna z dziewcząt została porwana przez arabskiego szejka i zabrana do jego haremu. Szejk zamierzał się z nią ożenić, ponieważ jego religia nakazywała, żeby kobieta, którą pojmie za żonę była dziewicą. Bohater był zakochany w innej kobiecie wzajemnoscią, lecz ta nie mogła być jego żoną, bo nie była dziewicą. Zakochana kobieta mści się na porwanej dziewczynie i nie chce dopuścić do ślubu. Jest to opowieść o prawdziwej, zakazanej miłości. Bardzo ciekawa :)

Książka wpadła w moje ręce totalnie przypadkiem, podejrzewam, że nigdy bym jej nie kupiła, takie tytuły mnie zniechęcają. I co? I super, bo to jedna z moich ulubionych książek:) Jak czytałam nie wiedziałam, że autor jest Polakiem, to było jeszcze zabawniejsze!
W restauracji do której często chodzę jest taka półeczka, można tam zostawić książkę i zabrać jakąś inną. Tak też zrobiłam, nawet nie spodziewałam się, że znajdę taką dziwaczną perełkę.
Książka nie jest najwyższych lotów, to mówię od razu. Bardziej wakacyjna lektura z zakręconą fabułą, Polska, Anglia i arabskie klimaty na pierwszym planie. Grupa Polaków wyjeżdża do Anglii na zmywak, jedna z dziewczyn spodobała się... panu, który znajduje kochanki dla pana księcia arabskiego. Tym o to sposobem grupa wkracza w niebezpieczne dla nich środowisko, mamy morderstwa, tradycję ponad wszystko, dużo seksu, broni, mafii, ale też miłości. Żałuję, że na kanwie tej historii nie powstał film, na pewno byłby hitem!
Styl starodawny, w sensie słownictwo jest niby współczesne, ale nie sądzę, aby tak wyglądały dialogi wśród dzisiejszej młodzieży. Reszta bardzo prawdziwa, warunki, w jakich pracują w UK młodzi Polacy, zgadza się.
Czytałam i czytałam aż przeczytałam, tak mnie wciągnęła ta niedorzeczna fabuła. Polecam.

• Czytałam, ale nie pamiętam, więc wrócę
  • Moje zaliczone ;)
  • CHALLENGE 2015